Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

Ex, man ir iš pirmo karto aišku buvo, bet dabar visiems daug aiškiau, manau smile.gif

Ačiū, kad viską taip išsamiai išpasakojai.

Ale klausimas atėjo į galvą. (gal vėl iš mano bajeriu biggrin.gif ) Pomidorų šaknys išsiplečia gana daug į šonus. KAžkur lyg buvo minėta, kad apie metrą ar pan. Tad gaunasi, kad šiuo atveju jos priverstos augti gilyn, nors pagal laistymo būdą spėčiau, kad joms turėtų patikti viršuje. TAi kas čia daba gaunasi. Tos šaknelės kaip kokiam vazonėlyje susispaudusios gyvena?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzhine: 23 sausio 2012 - 15:18
QUOTE(Dzhine @ 2012 01 23, 16:14)
Tad gaunasi, kad šiuo atveju jos priverstos augti gilyn, nors pagal laistymo būdą spėčiau, kad joms turėtų patikti viršuje.

Šaknims gerai bet kur, kad tik sąlygos daigo augimui geros būtų. Jos sėkmingai išsikeros ir giliai tupėdamos.
Privalumas tame, kad giliau augdamos šaknys ilgesnį laiką turi drėgmės, todėl ir laistyti rečiau, bet gausiau reikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 23 sausio 2012 - 15:29
QUOTE(Ex @ 2012 01 23, 15:28)
Šaknims gerai bet kur, kad tik sąlygos daigo augimui geros būtų. Jos sėkmingai išsikeros ir giliai tupėdamos.
Privalumas tame, kad giliau augdamos šaknys ilgesnį laiką turi drėgmės, todėl ir laistyti rečiau, bet gausiau reikia.


Ačiū.

P.s. kad man tokią toleranciją ir kantrybę kaip nekuriems čia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzhine @ 2012 01 23, 15:14)
Ale klausimas atėjo į galvą. (gal vėl iš mano bajeriu biggrin.gif ) Pomidorų šaknys išsiplečia gana daug į šonus. KAžkur lyg buvo minėta, kad apie metrą ar pan. Tad gaunasi, kad šiuo atveju jos priverstos augti gilyn, nors pagal laistymo būdą spėčiau, kad joms turėtų patikti viršuje. TAi kas čia daba gaunasi. Tos šaknelės kaip kokiam vazonėlyje susispaudusios gyvena?

na, aš gal kritau kaip meška žiemos miegui ir visai galva nenori galvoti, bet tai, kad pomidorų šaknys daugiau į gylį, o į šonus ne taip agresyviai. Pataisykit prašom biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 01 23, 16:36)
pomidorų šaknys daugiau į gylį, o į šonus ne taip agresyviai. Pataisykit prašom  biggrin.gif

Nėr ką čia taisyt smile.gif Pomidorų šaknų randu ir labai giliai, ir visai paviršium tolokai nusikeverzojusių. Bet (iš radybų kasinėjant) didesnis procentas giliau...

p.s. manau, kur šaknys labiau išsikerojusios, priklauso ir nuo laistymo. Jei laistysim po nedaug, paviršiumi, šaknys labiau ten ir plėsis, augs. Jei laistysim rečiau ir gausiau, kad vanduo susigertų kuo giliau, pomidorų šaknis kasinėt ir jų ieškot galėsim kaip geologai.. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 23 sausio 2012 - 15:54
ax.gif bet ar nebus prieštaravimo tarkim tarp teorijų- jei darysim , kad šaknys augtų daugiau į gylį...o kita teorija , tarkim gulsčio pomidoro sodinimas ,kad būtų kaip tik daugiau šaknų ir jos apimtų didesnį plotą ir geriau maitintųsi...
šiaip tai ir taip galima būtų pomidoro daigą giliau sodinti dar...nu sarašiau gal painiai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 01 23, 16:46)
ax.gif bet ar nebus prieštaravimo tarkim tarp  teorijų-... kad būtų kaip tik daugiau šaknų ir jos apimtų didesnį plotą ir geriau maitintųsi...

Nežinau... teorijom nelabai domiuosi.. šaknys savo užimamą plotą gali apimt ir gylyje, ne tik paviršiuje. Jei drėkinsi tik paviršių, tai šaknys paviršiuje ir tupės..
Atsakyti
4u.gif dėl drėkinimo aišku- reik laistyt retai ir gausiai...o dėl tų visų metodų sodinimo... g.gif gal irgi pagal kiekvieno skonį galima pasirinkti rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 23 sausio 2012 - 16:30
QUOTE(diuni @ 2012 01 23, 17:06)
o dėl tų visų metodų sodinimo... g.gif gal irgi pagal kiekvieno skonį galima pasirinkti rolleyes.gif

Sodint gulsčiai - geras variantas. Ypač ištįsusius, nupeipusius daigus. Kuo daugiau šaknų, tuo stipresnis augalas. Bet aš taip nedarau, nes manau, kad mano daigai ir taip pakankamai stiprūs būna išauginti, ištįsėlių beveik nebūna, bent jau stengiuosi, kad tokių nebūtų.. blush2.gif

Kaip ir sakei, čia kiekvieno noras ir pasirinkimas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2012 01 23, 17:19)
Sodint gulsčiai - geras variantas. Ypač ištįsusius, nupeipusius daigus. Kuo daugiau šaknų, tuo stipresnis augalas. Bet aš taip nedarau, nes manau, kad mano daigai ir taip pakankamai stiprūs būna išauginti, ištįsėlių beveik nebūna, bent jau stengiuosi, kad tokių nebūtų.. blush2.gif

Kaip ir sakei, čia kiekvieno noras ir pasirinkimas smile.gif

ir aš visus stačius sodinau...indeliai buvo nemaži , daigai gražūs...bet galvoju , tai gal ir giliau galima tada kišti...bet gal žemė taip giliai nėr tokia gera...vienžo , sodinsiu turbūt tradiciškai 4u.gif
Atsakyti
Gal kas galit parašyt kuom geri yra Čio čio san pomidorai, verti dėmesio?
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 01 23, 16:24)
ir aš visus stačius sodinau...indeliai buvo nemaži , daigai gražūs...bet galvoju , tai gal ir giliau galima tada kišti...bet gal žemė taip giliai nėr tokia gera...vienžo , sodinsiu turbūt tradiciškai 4u.gif

anot vienos protingos knygos, "Kornelio universiteto mokslininkai siūlo sodinti giliai <...> Jeigu pomidoras sodinamas giliai <...>, formuojasi galinga šaknų sistema<...>. Šaknys, būdamos vėsesniame dirvos sluoksnyje, gali padėti augalui ir karštu periodu" - čia kai šiltnamy pakyla temperatūra aukščiau 35C ir pradeda byrėt žiedai ar tampa tiesiog "tušti".
Atsakyti