Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(janudi @ 2012 01 17, 22:22)
Mumrikai, perkeliu tavo posta is kitos temos, nes labai jau idomu pasidare:

Arba jei tingiu iš vis trečdalį puodelio virinto vandens užpilu kol ima į lėkštutę varvėt ir psio - taip būna nepamerkiu ir pusantro mėnesio ax.gif""
Va cia tai man naujiena, karstas dusas dar suprantu, bet verdancio vandens puodeli pilti... Dar nesu girdejusi. Negi taip ir pilate verdanti? g.gif nenusipliko saknys?
papasakokit placiau sia procedura 4u.gif


Oi ne, virintą ir atvėsintą pilu - na tokį maloniai šiltą mirksiukas.gif Virinu, kad kalkių nebūtų - mūsų gręžinio vandeny kalkių mažiau nei norma, bet aš dar ir pavirinu, kad ir tas likutis nuosėdomis iškristų blush2.gif
Atsakyti
Kas liečia vandenį, tai temperatūra 40-45C tiek liejimui, tiek oro drėkinimui aplink orchidėjas (purkšti taip, kad nelašėtų ant lapų.)
Pelėsis vazonuose didelis blogis, jei nieko nedarote, jis plinta, ko pasekoje šaknys nekvėpuoja ir augalas žūsta, todėl būtina augalą persodinti į švarų, iš anksto paruoštą, substratą.
Pasikartosiu: smile.gif
Kaip esu anksčiau rašius, naujas žieves užvirinu, ar nuplikau, nukošiu, praaušinu.
Vazoną gerai nuplaunu su soda, dideliu įkaitintu viniu arba yla praduriu papildomų skylių ant plastikinio vazono šonų, geresnei oro cirkuliacijai, į dugną dedu smulkinto putplasčio arba spec. molio drenažo granulių.
Augalą išėmus, gerai nuplaunu šaknis po šiltu vandeniu, su servetėle sausai nuvalau tarpulapius, atsargiai, su pirštais nutraukiu supuvusį velameną, palikdama pačias šaknis (vadinamus liaudyje "siūlais", esu ne botanikė, nežinau terminų, tad atsiprašau), žaizdas apibarstau cinamonu ar smulkinta medžio anglimi.
Įstatau orchidėją paprastai į tą patį vazoną, žiūrint kiek šaknų, su pagaliukais įtvirtinu, kad tvirtai stovėtų, po to pirščiukais kaišioju į apačią stambesnius gabaliukus žievės, įberiu papildomai medžio anglies, paspaudinėju vazono kraštus, kad žievės gražiai nugultų, o ant pačio viršaus beriu jau smulkmę, nes viršus greičiau pradžiūsta.
Ir lieju tik po 7-10d., pagal reikalą.
Taip pasodinus, nesusidaro "pelkė" vazono apačioje.
Mini falenopsiams naudoju smulkų "Ekstra" substratą.
Žinovės, prašom papildyti mano postą ir pasidalinti savo patirtimi 4u.gif
Atsakyti
Pats didžiausias blogis yra per didelis šokinėjimas apie gėles.Duokit joms ramiai augti,o ne traukiokit kiekvienąkart iš vazono.Tai perlieji,tai dar kas nors...Geriau tegu ilgiau sausos pastovi,o ne kas savaitę laistyt,juolab,kad dabar žiema ir išvis retai reikia laistyt,taip greit neišdžiūva.Kuo mažiau šokinėsit aplink jas,tuo ilgiau jos džiugins bigsmile.gif
Atsakyti
O kodėl orchidėjom patinka putplastis?
Atsakyti
ne, jis joms visai vienodai, čia vietoje drenažo patogu naudoti, nes lengvas, nebijo vandens.
Atsakyti
sveikos. norėjau paklausti ar galima cimbidį sodinti į 'ekstra' substratą?
Atsakyti
laba dieną žinovėms ir prijaučiančioms smile.gif 4u.gif
perstačiau savo phalaenopsi į kitą vietą, pasirodo nepatiko, pasiekė radijatoriaus šiluma lapus ir viskas, nukrito lapai (buvo dideli, žali), liko "stagarai" ir žalios šaknys.. doh.gif vilties manau jau nėra kad ataugs kažkada.. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(briliant6 @ 2012 01 18, 13:32)
sveikos. norėjau paklausti ar galima cimbidį sodinti į 'ekstra' substratą?

taip, į smulkų "Ekstra" ir geriau pavasarį. Persodinus gali 2m. nežydėti.
Atsakyti
QUOTE(Merii @ 2012 01 18, 15:39)
taip, į smulkų "Ekstra" ir geriau pavasarį. Persodinus gali 2m. nežydėti.

ačiū uz info:-)
Atsakyti
sveiki, o ar pas ka nors auga ir zydi Cymbidium?
kiek laiko zydi Dendrobiumas?
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 01 17, 19:30)
Biesas jį žino g.gif  Esu visiškas grybukas orchidėjų auginime - kol auga, tol džiaugiuosi, o jei susirgtų, tai neduokdie - patirties jokios gydyme doh.gif Gal tikrai kokia rimtesnė liga, kos puvinys įsimetęs g.gif  Čia jau žinovės gal ką protingo patars g.gif

Kažkas dar pirko Mini Marką tuo pat metu kaip ir mes (rodos tą savaitgalį Jurga juos tris vežė) - kažin kaip trečiasis laikosi g.gif

Na jei gerai suprantu, tai jūs čia dar vasarą vežėtės, nes man irgi savaitgalį atvežė Minimark'ą.... pas mane jis jau nebežyti, bet šiaip auga gerai, t.y. po truputi šakneles leidžia ir visą naują lapą jau išleido.. ir šiaip žiedstiebiai dar gyvi, tai nenukerpu jų, nes pas mane jis ne pirma kartą dar porą žiedukų išleidžia ir pažydi blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Burbuliuks: 18 sausio 2012 - 21:40
QUOTE(Burbuliuks @ 2012 01 18, 22:39)
Na jei gerai suprantu, tai jūs čia dar vasarą vežėtės, nes man irgi savaitgalį atvežė Minimark'ą....


oi ne, ne vasarą - spalį ar lapkritį - pamenu kad šalta buvo ir vežiausi apklotą, kad namo vežantis šaltoje mašinoje kiek apgaubt mirksiukas.gif
Atsakyti