Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Emila,aciu uz atsakyma 4u.gif taip vakar ir padariau,istraukiau gele,nukirpau supuvusius saknis,idejau pusvalandziuj i vandeni,vos silta.Istraukius,kruopsciai nusausinau.Pabarsciau cinamonu.Ir dabar tiesiog be vandens,idejau i vazona,saknis ore.Ziedstiebius nukirpau vistik verysad.gif Bet viena gele dviejus pastebejau,leidzia smile.gif
Tai dabar darysiu kaip patarete,su dregna vata valysiu lapus.ora aplink drekinsiu...O kada galiu sodinti?
Matyt per daznai as liejau vandens doh.gif ir dar viena pazistama patare,nupursti lapus vandeniu,bet nepasake,kad i pati viduriuka,is kur lapai auga,lieti negalima doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nanita @ 2012 01 17, 12:36)
Emila,aciu uz atsakyma 4u.gif taip vakar ir padariau,istraukiau gele,nukirpau supuvusius saknis,idejau pusvalandziuj i vandeni,vos silta.Istraukius,kruopsciai nusausinau.Pabarsciau cinamonu.Ir dabar tiesiog be vandens,idejau i vazona,saknis ore.Ziedstiebius nukirpau vistik verysad.gif Bet viena gele dviejus pastebejau,leidzia smile.gif
Tai dabar darysiu kaip patarete,su dregna vata valysiu lapus.ora aplink drekinsiu...O kada galiu sodinti?
Matyt per daznai as liejau vandens doh.gif ir dar viena pazistama patare,nupursti lapus vandeniu,bet nepasake,kad i pati viduriuka,is kur lapai auga,lieti negalima doh.gif

Perskaiciau dar karteli jusu patarimus,supratau,kada sodinti.Kai/jei lapai sustangres.

Ir dar klausimas,jei dar nepabodau blush2.gif Kaip su sita gele pasielgti?Akivaizdziai truksta jai vietos.Bet ar palaukti kol baigs zydeti ar dabar persodinti?Ir,ar persodinant galima ja issodinti,padalinti blush2.gif nezinau kaip paaiskinti...Nuotraukoje matosi,kad virsuje yra vaikelis,tureciau palaukti kol paaugs,tik tada ji nukirpti persodinimuj?Ir sitoj gelei,beja cia dendrobium?irgi apacioje du lapai pageltonavo,tai reiskia,kad per daug dregmes?user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nanita: 17 sausio 2012 - 12:34
QUOTE(Nanita @ 2012 01 17, 13:08)
Perskaiciau dar karteli jusu patarimus,supratau,kada sodinti.Kai/jei lapai sustangres.

Ir dar klausimas,jei dar nepabodau blush2.gif Kaip su sita gele pasielgti?Akivaizdziai truksta jai vietos.Bet ar palaukti kol baigs zydeti ar dabar persodinti?Ir,ar persodinant galima ja issodinti,padalinti blush2.gif nezinau kaip paaiskinti...Nuotraukoje matosi,kad virsuje yra vaikelis,tureciau palaukti kol paaugs,tik tada ji nukirpti persodinimuj?Ir sitoj gelei,beja cia dendrobium?irgi apacioje du lapai pageltonavo,tai reiskia,kad per daug dregmes?

tai kad tikrai jai netruksta vietos blink.gif dar tilptu keli auginiai drąsiai. Orchidėjoms labaiu patinka augti,kai vietos vaznone mažiau. Jei virsta ir dėl to nusprendėt,kad mažai vietos - įstatykit į didesnį vazoną.


Jei gelsta apatiniai lapai tai nebūtinai problema, taip būna ir sveikiem augalam, susirūpinti reikia kai gelsta vidury.

Pačio augalo tai čia dar tikrai nėra ko dalint, per mažas jis... o jei keikį, ta vaiką viršuj norit nuimt, tai palaukit,kol jis šaknis išleis tada.
Atsakyti
QUOTE(Tsukinija @ 2012 01 16, 20:17)
visai pribaigt norit? tikrai tręšt tokiu atveju nereikėtų.
Jei šaknys nesupuvę ir traukiasi - tada joms trūksta drėgmės.
Tręšiame,kai augalas, šaknys, ar lapai auga.


Neramu man dėl Mini Marko, šiandien ištraukiau iš vazono ir nustėrau - viduj pelėsiuko radau. Tai jei drėgmės net per daug buvo, kodėl šaknys džiūsta?
Atsakyti
QUOTE(ikkuna @ 2012 01 17, 19:25)
Neramu man dėl Mini Marko, šiandien ištraukiau iš vazono ir nustėrau - viduj pelėsiuko radau. Tai jei drėgmės net per daug buvo, kodėl šaknys džiūsta?


O tu jį nusipirkusi persodinai ar taip ir palikai? maniškio pats apatinis lapelis pasiraukšlėjęs ir gofruotas, bet toks buvo nuo pirkimo - apžiūrėjau, kad leidžia kelias labai gražias ir tvirtas šaknis, žydi kaip žydėjęs, o viršutinia laipai kaip pas mane ir priklauso ilgėja ir darosi "kopūstas" lotuliukas.gif
Atsakyti
Persodinau, bet ne iš karto. Perkant augalas buvo sveikutukas, nė vienos šaknies nereikėjo kirpti. Tai dėl ko tada vidinė balta šaknis gavo pelėsio, o visos kitos traukiasi ir džiūsta?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ikkuna: 17 sausio 2012 - 19:03
QUOTE(ikkuna @ 2012 01 17, 20:03)
Persodinau, bet ne iš karto. Perkant augalas buvo sveikutukas, nė vienos šaknies nereikėjo kirpti. Tai dėl ko tada vidinė balta šaknis gavo pelėsio, o visos kitos traukiasi ir džiūsta?


Biesas jį žino g.gif Esu visiškas grybukas orchidėjų auginime - kol auga, tol džiaugiuosi, o jei susirgtų, tai neduokdie - patirties jokios gydyme doh.gif Gal tikrai kokia rimtesnė liga, kos puvinys įsimetęs g.gif Čia jau žinovės gal ką protingo patars g.gif

Kažkas dar pirko Mini Marką tuo pat metu kaip ir mes (rodos tą savaitgalį Jurga juos tris vežė) - kažin kaip trečiasis laikosi g.gif
Atsakyti
Orfėja gal, jei nesivaidena man.

Bet pelėsio radau tik ant vienos vidinės šaknies galiuko.

Meri, zuzla, kur jūs notworthy.gif
Atsakyti
QUOTE(ikkuna @ 2012 01 17, 20:40)
Meri, zuzla, kur jūs  notworthy.gif


thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ikkuna @ 2012 01 17, 20:40)
Orfėja gal, jei nesivaidena man.

Bet pelėsio radau tik ant vienos vidinės šaknies galiuko.

Meri, zuzla, kur jūs   notworthy.gif


Aš pamaniau, kad, na, ar jūs kartais nesupainiojote pelėsiuko su pačia šaknim? Nežinau kaip paaiškinti, kartais šaknis, gal tiksliau rašyt - velamenas tarsi "apsipūkuoja" ir tikrai labai primena baltą pelėsiuką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emila: 17 sausio 2012 - 20:22
Ne, tikrai pelėsis. mirksiukas.gif
Atsakyti
Mumrikai, perkeliu tavo posta is kitos temos, nes labai jau idomu pasidare:

Arba jei tingiu iš vis trečdalį puodelio virinto vandens užpilu kol ima į lėkštutę varvėt ir psio - taip būna nepamerkiu ir pusantro mėnesio ax.gif""


Va cia tai man naujiena, karstas dusas dar suprantu, bet verdancio vandens puodeli pilti... Dar nesu girdejusi. Negi taip ir pilate verdanti? g.gif nenusipliko saknys?
papasakokit placiau sia procedura 4u.gif
Atsakyti