Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

janudi nuostabios Jusu gelytes wub.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 03 11, 17:21)
Nelabai gerai sodinti i viena vazona, nes susipins saknys, kaip jus jas persodinsite po metu ar poros? g.gif geriau imkite dideli vazona ir sudekite kelis orchideju vazonelius i viena:

nu va, nebespejau perskaityti ir susodinau po dvi orchidejas i viena vazona (du vazonai, keturios orchidejos). paziuresim kas gausis, kadangi jas visas teko gerokai apkarpyti (saknis, lapus), ju bukle nebuvo ispudinga, tai surizikavau unsure.gif blogiau turbut nepadarysiu, kadangi saknu nedaug liko, tik lapai, gal labai nesusipins jei isaugins nauju. be to, jie platus, neauksti vazonai. na jeigu pavyks, butinai ateisiu pasigirt bigsmile.gif
bet tikrai labai gera ideja, kelis vazonelius i viena sudeti, nerizikuojant, va taip kazkodel nepagalvojau blush2.gif
labai grazios jusiskes wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Taskuotas_vabalas @ 2012 03 11, 12:37)
Sveikutes, atejau patarimo.. Per valentino diena gavau nuostabia orchideja, su daug saknu, tiek vazono viduje tiek oriniu, graziais lapais ir nuostabiais ziedais, taciau.. jau pirma savaite neliko anei vieno ziedo (pagalvojau gal del temperaturu skirtumo,kol pargabeno is parduotuves i namus jie nukrito.. nors ir buvo siek tiek suvyniota) Veliau lapai pradejo gleibti ir gesti, du nukrito, dar 3 tikrai nukris, virsutiniai like du suskile per viduri.. Ziedstiebis leidzia nauja ziedstiebi.. Saknys kiek matyt atrodo geros, bet tikriausiai visvien reikia imt lauk is vazono ir ziuret kas darosi viduj? Ziedstiebi nukirpt ir neleisti krauti ziedu? Bijau, kad visai numarinsiu augala, bet jei nieko nedarysiu irgi sunyks  doh.gif



Ką aš daryčiau:
Iš vazono tikrai netraukčiau. Kam, daug gražių šaknų matosi. Matau ten vieną papuvusią, tačiau neverta dėl jos vienos trukdyti augalo. Valentino diena seniai buvo, jei gavote vasario 14 ar panašiai, viskas gerai - jei pašalo keliaujant iš parduotuvės, iki šio laiko šaknys būtų supuvusios. Galbūt pašalimą pajuto tik lapai ir žiedai.
O šaknys atrodo sveikos, todėl greičiausiai sulauksite ir naujų lapų. Tiesiog kantrybės. Tą nurudavusį lapą tiesiog galite nukirpti - negražus jis. Kol nepasimatė, kad ir kiti lapai nurudavo - kolkas palikite ir juos. Lapų skilimas pats savaime nieko blogo nežada, galima gyvent ir su tokiais, gali būti daug skilimo priežasčių, viena jų - pertręštas augalas.
Žiedstiebį irgi palikčiau. Tikrai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emila: 11 kovo 2012 - 20:36
Nu jo, nusinesiau as ja i vonia, sakiau trauksiu, bet kad lengvai ji man nepasidave, taip ir palikau viska, lauksiu smile.gif Siaip megdavau as prisipirkt tokiu apmirusiu ir namie atgaivint, tai va po 3 ar 4 metu zydet pradejo smile.gif Daug klaidu esu padarius, ir apleidus buvau, del to tiek ilgai laukiau.. Bet va sita grazute visa ir kainavus ne 15 Lt, o svarbiausia dovanota.. tai norisi tinkamai pasirupint smile.gif
Atsakyti
Taskuotas_vabalas, jei neina gražiai išimt, sukarpomas pats vazonas, kad nepažeist šaknų.
Atsakyti
truputis informacijos , gal kam pravers ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(indre.indre @ 2012 03 11, 01:25)
Mama ta pati patare pjauti, tai zinokit neuzsimojau labai dauk pjauti tai ten tik padziuve jokio puvinio nera , nuvaliau su jodu. Tikiuosi gyvuosim toliau o laistyma kol karsciu dar ner uztek per menesi karta, o tai bijau supudit. Paciu laiku susisgribau, gal ir markete jau buvo nekokia maciau kaip ten jas laisto doh.gif


o nudžiovint nebijot?

permatomo vazonėlio privalumas - pro jį matosi šaknys.
Jei šaknys žalios - laistyt nereikia. jei šaknys pasidaro sidabriškai pilkos - laistyt būtina.
Atsakyti
sveikos. gavau stai tokia gelyte, ta kuri man ja atidave sake kad cia "star class Dendrobium". gal galit pagelbet iki kur man ja sodinti, kad tik saknytes uzsidengtu ar auksciau? jei auksciau tai nesilaiko ji visai, gal tada kazkuo ramstyt kol uzaugs? ar gerai jei subtrata isrinkau smulku ir ekstra mix subtrato?
ir gal kam nesunku nukreipti i kokius puslapelius kur daugiau info apie jas (lt kalba smile.gif )? pvz KAIP laistyti niekur neradau blush2.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(kerryy @ 2012 03 12, 17:04)
iki kur man ja sodinti, kad tik saknytes uzsidengtu ar auksciau?

ar gerai jei subtrata isrinkau smulku ir ekstra mix subtrato?

pvz KAIP laistyti niekur neradau  blush2.gif


kad tik šaknytes uždengtų. paramstykit pagaliukais, jei svyra.

tinka smulkus substratas.

kol toks mažas reikėtų labai stebėti laistymą, kad nesupūtų, o suaugusį galima ir "pamiršti" palieti. o pasiskaityti daugiau galima kad ir čia
Atsakyti
sveikos smile.gif
neseniai nusipirkau grazius indelius phal, manieji susodinti permatomuosiuose, bet noriu su visais indeliais ideti i naujai nupirktus. Kur laikote jus?
Atsakyti
QUOTE(D&R @ 2012 03 12, 17:32)
sveikos smile.gif
neseniai nusipirkau grazius indelius phal, manieji susodinti permatomuosiuose, bet noriu su visais indeliais ideti i naujai nupirktus. Kur laikote jus?


būtent taip ir laikau - permatomus įstačiusi į nepermatomus. kitaip dėl drėgmės ir šviesos vazonėliai iš vidaus apsitraukia samanomis.
Atsakyti
QUOTE(Oli_vija @ 2012 03 12, 15:49)
o nudžiovint nebijot?

permatomo vazonėlio privalumas - pro jį matosi šaknys.
Jei šaknys žalios - laistyt nereikia. jei šaknys pasidaro sidabriškai pilkos - laistyt būtina.


Pas mane jis toks ir yra skaidrus. O perziovinti nebijau, nes kol dar orai vesus neisdziuna greitai substratas.
Atsakyti