Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(neducio mamyte @ 2012 03 07, 21:24)
sveikos mergaites:) ir as siandien gavau grazia sia gelyte:) padovanojo anksciau wub.gif kaip miela...o jau pora metu vis zadu pirkti. be galo grazios man sios gelytes  wub.gif o jusu nuotraukeles fantastiskos,ryt pasirodysiu ir as:)dabar klausimas koki vazona man nusipirkti persodinimui ? kokia zeme?suprantu kad spec biggrin.gif bet ji buna tokia kaip medzio zieves? kokia geriausia?toliau pas mane yra zaliu lapukai vidutinio didzio gal 4,ir balti ziedeliai gal taiapt 4,ir is vazono dugno(pirktinio)islindusios gan nemazai sudziuvusios saknys,ir salia lapuku tokie zali kaip usai .kaip stiebai nusvire g.gif nuo ko man pradeti ja susitvarkyti kad tureciau grazia drauge?
mano identiska siai tik maziau ziedeliu matot tas usas islindes
g.gif ir saknys vazoneli zalios o islinde per skilutes apdziuvusios g.gif
atsiprasau uz skolinta kazkieno foto

Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 03 07, 14:19)
taip, greičiausiai tai nudegimas nuo saulės. aš palikčiau, nes gėlė pati numes lapą, jei jis jai taps nereikalingas.

gal kas turės kitą nuomonę.


Man taip pat panašu į nudegimą.

QUOTE(eglute-2002 @ 2012 03 07, 21:26)
Laba 4u.gif Mergytes, kada pradesit persodinti orchidejas, kada galima jas pradeti judinti po ziemos? Mano karaliskoji orchideja virsta jau lauk is vazono, turi viena vaikuti ir labai daug oriniu saknu 4u.gif

Persodinti geriausia kai Mėnulis yra Mergelės ženkle, augalus galima persodinti tiek per pilnėjantį, tiek ir per dylantį Mėnulį, nes šiuo metu augalų šaknys ir antžeminės dalys auga subalansuotai. Priešpilnis mergelės ženkle buvo vakar. Dabar bus tik Balandžio 3d..
O kaip žinia, tinkamiausias metas yra Pavasaris, kai orrchidėjos pradėjusios busti, pradeda auginti šaknis (šaknų galiukai pasidaro šviesiai žali).
Atsakyti
kazkuri anksciau rasete, kad katlejas persodinti galima tik tada, kai leidzia naujas saknis.
Maniske pries menesi nuzydejo, dabar leidzia maziuka augliuka ir saknytes kai kur vos vos jau pradeda lysti, kazi galiu as ja krapstyti is kiminu ir persodinti i substrata ar dar palaukti siek tiek? Pirkau nukainuota ir ji auga nuo pirkimo dienos kiminuose g.gif
Aciu, kas atsakys 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 03 08, 16:06)
kazkuri anksciau rasete, kad katlejas persodinti galima tik tada, kai leidzia naujas saknis.
Maniske pries menesi nuzydejo, dabar leidzia maziuka augliuka ir saknytes kai kur vos vos jau pradeda lysti, kazi galiu as ja krapstyti is kiminu ir persodinti i substrata ar dar palaukti siek tiek? Pirkau nukainuota ir ji auga nuo pirkimo dienos kiminuose g.gif
Aciu, kas atsakys 4u.gif


aš palaukčiau iki bent cm
Atsakyti
Sveikos smile.gif taigi, atkeliauju ir as su savom kvietkom smile.gif

1. Falenopsis ( man antrodo biggrin.gif ) Gavau dovanu su ziedstiebiu. Prazydejes nenudziuvo ir po kokio pusmecio isleido vel sakele. Tik va man nepatinka kad lapeliai galuose ruduoja.. Ir vazonelio viduj kazkokie balti taskeliai(3foto)
user posted image
user posted image
user posted image

2. Falenopsis mini mark. Pirkau su dviem ziedstiebiais. Labai graziai prazydejo ir gan ilgai, bet tik prazydejus ziedstiebiai nugelto, sudziuvo. Tada juos nukirpau ir va, nuo liepos menesio - nieko. Tik lapus ir saknis leidzia. Beje, nepatinka man orines saknys. Ka darau blogai ir ka daryt? Tik zinau, kad verkiant ja reik persodint biggrin.gif
user posted image
user posted image

3. Sita turiu jau 2 metus. Liepos menesi irgi pamenu zydejo( ant naujai isleisto ziedstiebio) bet velgi, po to karto - tyla. Kaip ja prabudint? Taip pat nepatinka lapai. Apatine lapu puse kazkokia violetine. Kodel?
user posted image
user posted image

Labai busiu dekinga, jei ka patarsit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 03 08, 17:26)
aš palaukčiau iki bent cm


Aciuks, kad padedi auginti katleja 4u.gif Palauksiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 03 07, 15:55)
manau, nieks nepastebėjo hihihi.gif
gal gėriau būtų "iš akučių šakelių" smile.gif


žodžiu esmė suprasta ir kaip pavadinsi taip nepagadinsi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(SwissChocolate @ 2012 03 08, 19:00)
1. Falenopsis ( man antrodo  biggrin.gif  ) Gavau dovanu su ziedstiebiu. Prazydejes nenudziuvo ir po kokio pusmecio isleido vel sakele. Tik va man nepatinka kad lapeliai galuose ruduoja.. Ir vazonelio viduj kazkokie balti taskeliai(3foto)

2. Falenopsis mini mark. Pirkau su dviem ziedstiebiais. Labai graziai prazydejo ir gan ilgai, bet tik prazydejus ziedstiebiai nugelto, sudziuvo. Tada juos nukirpau ir va, nuo liepos menesio - nieko. Tik lapus ir saknis leidzia. Beje, nepatinka man orines saknys. Ka darau blogai ir ka daryt? Tik zinau, kad verkiant ja reik persodint biggrin.gif

3. Sita turiu jau 2 metus. Liepos menesi irgi pamenu zydejo( ant naujai isleisto ziedstiebio) bet velgi, po to karto - tyla. Kaip ja prabudint?

4. Taip pat nepatinka lapai. Apatine lapu puse kazkokia violetine. Kodel?


1. lapų galai gali ruduoti/džiūti dėl sauso oro, nors aš nuotraukoje matau tik mechaninius pažeidimus, gal nufotografuokit, kai šviesiau bus. kas dėl "taškiukų", tokia pati problema įdėta 1 psl, atsakymas 2 psl.

2. orinės šaknys nudegintos trąšų arba kieto vandens.

3. atsakymas 1 psl

4. mano akimis viskas gerai, tiesiog toks yra lapo pigmentas. šio falenopsio žiedai kartais neturi violetinės spalvos?

Kkunigunda, drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 09 kovo 2012 - 08:06
GELBEKIT KAS NORS
NUO ko pradeti persodinima orchidytes? ax.gif koki vazona geriausiai nusipirkti? kokia zeme ar substrata? matau isimetusi pelesi ,cia tos saknys lipa per virsu ar kas cia tokie? per dugna irgi matau jau lipa bet nudziuve tokios ,kaip man jas pakirpti???
user posted image
ten ku balta iziuriu pelesi is baltu taskeliu
user posted image
kodel cia saknys lipa lauk? blush2.gif
user posted image
visa atrodo sitaip,kokia jos bukle ? nuo ko pradet man ka su ja daryti?
user posted image
user posted image
va pagavau gal geresne foto:)
user posted image
expertes pagelbekit
Atsakyti
išmirkyk prieš persodinant,tada šaknys minkštesnės būna,mažiau nulaužysi,jai kur pakirpsi šaknis,pabarstyk cinamonu..o šeip man ten normaliai viskas..
žemė gera su vulkanine uoliena,o orinės šaknis kur ne vazone,taip jau būna ir čia nieko blogo...
aš kol žydi nieko nedaryčiau... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2012 03 09, 22:10)
išmirkyk prieš persodinant,tada šaknys minkštesnės būna,mažiau nulaužysi,jai kur pakirpsi šaknis,pabarstyk cinamonu..o šeip man ten normaliai viskas..
žemė gera su vulkanine uoliena,o orinės šaknis kur ne vazone,taip jau būna ir čia nieko blogo...
aš kol žydi nieko nedaryčiau... ax.gif

aciu drinks_cheers.gif o tai kada man jas nuplauti? nes matau jau pelesi...o as gal galiu tas orines saknis sukist i vazona? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(neducio mamyte @ 2012 03 09, 23:54)
aciu drinks_cheers.gif o tai kada man jas nuplauti? nes matau jau pelesi...

o as gal galiu tas orines saknis sukist i vazona? ax.gif


galite pamirkyti kalio permanganato tirpale, sustabdys plitimą, bet nepanaikins pelėsio rutuliukų, paskui vistiek reikės persodint.

orinės todėl taip ir vadinasi, kad būtų ore.
be to jų nesukišit nesulaužius, nebent laaabai platų vazoną paimtemėt, o tas negerai šaknims, nes jos mėgsta būti suspaustos. būdamą plačiame vazone gėlė stengsisi prisiauginti daugiau šaknų, o tai gali atitolinti sekantį žydėjimą. nors jei tų šaknų mažai, tai irgi nėra gerai, reikia leisti prisiauginti daugiau, tokiais atvejais belendantys žiedstiebiai neretai yra nulaužiami, kad gėlė neeikvotų jėgų žiedams, o augintų masę. va tokie pasamprotavimai.
Atsakyti