Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(gegu @ 2012 02 27, 18:53)
silta pas mus wink.gif vakar taip saule uzkaitino, kad beveik visa diena balkona buvau atidariusi, siandien saulutes nera, bet tikrai galima drasiai su megztiniu i lauka eiti wink.gif. O del subtrakto nera ten dideliu gabaliuku, pirkau is ebay, tai va taip ir gavos... Tikriausiai tavo tiesa, reiks persodinti, nes nenoriu numarinti savo grazuoliu smile.gif dekui wink.gif

iš pradžių pasodinti į tokį durpinį mišinį iš tiesų phalaenopsiai tarsi ,,atsigauna''. Tačiau tai būna laikinai, nes toks mišinys greit sukrenta, nelieka oro tarpų, per ilgai užsilaiko vanduo ir augalai lengvai supūna, sunku prižiūrėti. Beje substratą galit ir pati pasigamint - pasirinkti miške maumedžių ar pušies žievės nuo negyvų medžių, galima naudoti supjaustytus kamščius nuo vyno.
Atsakyti
QUOTE(gegu @ 2012 02 27, 17:53)
silta pas mus wink.gif vakar taip saule uzkaitino, kad beveik visa diena balkona buvau atidariusi, siandien saulutes nera, bet tikrai galima drasiai su megztiniu i lauka eiti wink.gif. O del subtrakto nera ten dideliu gabaliuku, pirkau is ebay, tai va taip ir gavos... Tikriausiai tavo tiesa, reiks persodinti, nes nenoriu numarinti savo grazuoliu smile.gif dekui wink.gif


dabar silciau nei LT, bet vistiek dar ne pavasaris smile.gif o substratas tikrai netinkamas, ebay nemaciau tinkamu phalaenopsiams pirkt. bet uk ne problema gaut pirkt tinkamo substrato.
Atsakyti
QUOTE(gegu @ 2012 02 27, 18:43)
siaip ne karta  esu maciusi i zemes pasodintas ir auga kuo


ir taip puikiai pasodinti žemėj auga phalaenopsiai - ir ne savaitę, o ilgesnį laiką blink.gif g.gif

ir jokio skirtumo kur auginat orchidėją - Lietuvoj, UK, Malaizijoj ar Kanadoj - jei jau gėlės augimui reikalingas tam tikras substratas, tai jis reikalingas kur ją beaugintum doh.gif

Vat šitoj vietoj dviračio tikrai nereikėtų išradinėt, o jei vis tik norisi užtenka paskaityt kad ir kokius penkis puslapius atgal - labai pastaruoju metu daug mamyčių prašė pagalbos dėl nupuvusių orchidėjų šaknų ir pagrindinė beveik visų problema buvo supūdytos šaknys dėl orchidėjų persodinimo "orchidėjų žemėj" bei laistymo "iš dušios" doh.gif

Kad ant substrato parašta "orchidėjų žemė" dar nereiškia, kad ji tinkama phalaenopsiams - kaip tik labai nedaug rūšių orchidėjų gali augt tokiam substrate - daugumai reikalingas grynos, bet žemės ar durpių priemaišų stambesni ar smulkesni pušies ar kokose plaušo gabaliukai. Gali būt vulkaninės uolienos gabalėlių, vermikulito, bet ne žemės doh.gif

Taigi arba teks tą maišą lauk pilt, kam padovanot arba įsigyt orchidėją ir ne vieną, kuriai tinka būtent toks mišinys mirksiukas.gif
Atsakyti
Va toki pirkau, http://www.bayeradva...r-insect-killer kainavo apie $5. Nezinau ar pas jus toki parduoda, bet tikrai veiksmingas smile.gif
O pas mus name kazkodel isiveises pelesis. Viskas labai greit supelija, ir gelytes siek tiek veikia baltasis pelesis, tai greiciau laukiu silumos, kad i kiema isnesciau.
Atsakyti
lasvegiete, dėkui 4u.gif reiks pasidairyti
Atsakyti
sveikos 4u.gif
turiu gal kvaila klausima, kas ta skrotele? isivaizdavau, kad tai lapo pagrindas...

pagelto vienas maziukas lapiukas, pasiulete persodinti orchideja, nes per zemai pasodinta ir i skrotele vandens pribega.
orchidejos lapai buvo suglebe (nors ant vazono sieneliu visada buvo vandens lasiuku)
be to, orchideja buvo tik nupirkta,.
kadangi buvo trys indikacijos persodinimui - persodinau biggrin.gif

po persodinimo lapai nebe suglebe.
bet pradejo rauksletis kitas maziukas lapas. nors vandens i skrotele (mano manymu lapo pagrinda) nepyliau tikrai ir nepurskiau lapu vandeniu. tai kodel jis glemba ? g.gif ir jau zinau jo likima - jis pageltonuos ir nukris kaip kad buvo jo "draugui"...
ir dar vienas klausimelis - ar laikas laistyti orchideja, jei tik nedidele dalis vazono yra su lasiukais (kokie 10%)


Atsakyti
QUOTE(Eddii @ 2012 02 27, 19:44)
ir dar vienas klausimelis - ar laikas laistyti orchideja, jei tik nedidele dalis vazono yra su lasiukais (kokie 10%)

lapai amžinai ant augalo nebūna mirksiukas.gif jie keičiasi ir apatiniai vis krenta. Normalu jei tai apatiniai lapai - susirūpinti reikia, jei tai vidury ar viršutiniai lapai.

orientuokites pagal augalą, pagal šaknis pagal vazoną. Jei vazonas mažas, o liejote seniai,jei jis pasidarė lengvas, jei šaknys traukiasi ir akivaizdu,kad trūksta drėgmės, arba suminkštėja augalo lapai - tai jau tikrai laikas lieti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 27 vasario 2012 - 18:56
QUOTE(Lerikyte @ 2012 02 27, 19:56)
lapai amžinai ant augalo nebūna  mirksiukas.gif jie keičiasi ir apatiniai vis krenta. Normalu jei tai apatiniai lapai - susirūpinti reikia, jei tai vidury ar viršutiniai lapai.

orientuokites pagal augalą, pagal šaknis pagal vazoną. Jei vazonas mažas, o liejote seniai,jei jis pasidarė lengvas,  jei šaknys traukiasi ir akivaizdu,kad trūksta drėgmės, arba suminkštėja augalo lapai - tai jau tikrai laikas lieti.

aciu uz atsakyma smile.gif
taip, tai buvo apatiniai lapai. bet jie tokia mazyciai. man panasu buvo i jaunus smile.gif
dar problema - kai persodinau saknu nesimato...
Atsakyti
QUOTE(Eddii @ 2012 02 27, 19:59)
aciu uz atsakyma smile.gif
taip, tai buvo apatiniai lapai. bet jie tokia mazyciai. man panasu buvo i jaunus smile.gif
dar problema - kai persodinau saknu nesimato...

reiškia pasirinkot netinkamo dydžio vazoną, arba reikėjo kažkaip sodinant pakreipti,kad matytųsi šaknys. Aš tokiu atveju orientuojuos pagal lapus. Jei jie standūs,kad atrodo net įpjaus- nelieju, jei pajuntu,kad nebe tokie tvirti - reiškia jau trūksta drėgmės. Tokiu būdu bent jau augalo neperliesite..
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2012 02 27, 20:03)
reiškia pasirinkot netinkamo dydžio vazoną, arba reikėjo kažkaip sodinant pakreipti,kad matytųsi šaknys. Aš tokiu atveju orientuojuos pagal lapus. Jei jie standūs,kad atrodo net įpjaus- nelieju, jei pajuntu,kad nebe tokie tvirti - reiškia jau trūksta drėgmės. Tokiu būdu bent jau augalo neperliesite..

vazonas tikrai didokas biggrin.gif
paskaiciau, kad persodinimui reikia didesnio vazono nei buvo.
o tada paaiskejo, kad daug supuvusiu saknu...
i sena vazona nenorejau sodinti del pelesio
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 27, 18:08)
ir jokio skirtumo kur auginat orchidėją - Lietuvoj, UK, Malaizijoj ar Kanadoj - jei jau gėlės augimui reikalingas tam tikras substratas, tai jis reikalingas kur ją beaugintum doh.gif

Vat šitoj vietoj dviračio tikrai nereikėtų išradinėt, o jei vis tik norisi užtenka paskaityt kad ir kokius penkis puslapius atgal - labai pastaruoju metu daug mamyčių prašė pagalbos dėl nupuvusių orchidėjų šaknų ir pagrindinė beveik visų problema buvo supūdytos šaknys dėl orchidėjų persodinimo "orchidėjų žemėj" bei laistymo "iš dušios" doh.gif

del persodinimo ora palyginau, pas mus jau silta. Beje jei reikia persodinti orche tai nieko nepadarysi, metu laikas jau nesvarbu smile.gif.

beje jei kazkas klausia del saknu supuvusiu, tai mano klausimas kitoks, mano gelyciu saknys visai nepuna wink.gif tiesiog reikejo persodinti orche ir viskas, o taip gavosi kad zemiu nebeturejau...

kazkuri raset, kad nera ebay tinkamu yra va sita esu turejusi ir stambus buvo http://www.ebay.co.u...=item1e6b5d2730
reiks vel pirkti smile.gif

o tai mergaites kokioms orchems tinka smulkesnis subtraktas?pakolkas apsistojau tik ties phal.. ir tai namuose vietos nebera gelems sad.gif
lerikyte del vyno kamsciu tai prisijuokiau thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gegu @ 2012 02 27, 20:50)

lerikyte del vyno kamsciu tai prisijuokiau  thumbup.gif  lotuliukas.gif


o kas čia juokingo? smile.gif supjaustytus vyno kamsčius naudoja kaip tik substrato oro pralaidumui padidinti, nes, pakartosiu, falenopsiai yra epifitai, jų šaknys turi kvepuoti. žemės/durpės aplipina šaknis ir neduoda joms oro, durpės lėtai džiūsta, drėgmė užsilieka, įsimeta puvinys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 27 vasario 2012 - 20:54