Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Mėlyn@kė @ 2012 02 27, 14:53)
tai va man ir įdomu,nes kai atskyriau keikį po poros dienų numirė šaknys, o jos ir tebuvo 1-2 cm smile.gif čia tik eksperimentas,žinau kad taip niekas nedaro  na bet man įdomu,tad ir klausiu smile.gif


ilgėliau reikėjo paaugint, kad šaknys ir dešimt cm pasiektų - atskyrus nuo motininio augalo ir taip mažiukui stresas, o jei dar jo šaknys mažiukės, tai ir dar dvigubai sunkiau išgyvent.

Ir labai keista, kad per porą dienų numirė šaknys g.gif gal tada nuo per didelės drėgmės supuvo - gal pagavo atskyrimo vieta puvinį jei pasodinus iš kart buvo palaistyta g.gif Šiaip, jei kaip pagal rekomendacijas pasodinus savaitę nelaistyt, tai šaknims tikrai nieko nenutiktų, jos sudžiūt tikrai nesudžiūtų, o vat supūt gali mirksiukas.gif

Galima ir su tuo likusiu bešakniu keikiuku pažaist "reanimaciją" - vis tiek jau blogiau nebus. Aš kaip tik tokį beveik bešaknį mokymosi tikslais reanimuoju - tsakant mokausi ateičiai lotuliukas.gif Specialiai tokį ėmiau "mokslams" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 27, 14:06)
ilgėliau reikėjo paaugint, kad šaknys ir dešimt cm pasiektų - atskyrus nuo motininio augalo ir taip mažiukui stresas, o jei dar jo šaknys mažiukės, tai ir dar dvigubai sunkiau išgyvent.

Ir labai keista, kad per porą dienų numirė šaknys g.gif 

žinau kad kad reikėjo ilgiau laikyt,bet taaaaaip norėjosi eksperimentuot lotuliukas.gif tongue.gif o kad perlaisčiau tai tikrai doh.gif rolleyes.gif
Atsakyti
mjo.. gaila gėliuko.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 27, 14:15)
mjo.. gaila gėliuko.

kaip suprantu vilties jog užaugs gėlė nėra g.gif schmoll.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Mėlyn@kė @ 2012 02 27, 16:41)
kaip suprantu vilties jog užaugs gėlė nėra g.gif  schmoll.gif  doh.gif

o ar jums labai reikia,kad ji augtų? nes jei būtumėt norėjus,būtumėt darius kaip reikia, o jei taip drąstiškai eksperimentuojat, vadinas netaip svarbu išsaugot augalą ? g.gif o ar augs priklaustys nuo to,ką TOLIAU darysit
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 27 vasario 2012 - 16:01
kazkasda esu rasiusi, kad mano orchideja augina keikiuka, vidus jos ispuves ( vidinis lapelis) tai vilciu kad mama isliks nelabai turiu, nors saknys kolkas grazios, bet mama akivaizdziai nyksa. keikiukas kolkas saknu neisleidzia (3 lapus jau suformavo), gal yra budas kazkaip jiems padeti, kokiu gal trasu reiketu...? bijau kad neisleis jis sakneles, o mama nebeturi jegu jam auginti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(larieta10 @ 2012 02 27, 17:59)
kazkasda esu rasiusi, kad mano orchideja augina keikiuka, vidus jos ispuves ( vidinis lapelis) tai vilciu kad mama isliks nelabai turiu, nors saknys kolkas grazios, bet mama akivaizdziai nyksa. keikiukas kolkas saknu neisleidzia (3 lapus jau suformavo), gal yra budas kazkaip jiems padeti, kokiu gal trasu reiketu...? bijau kad neisleis jis sakneles, o mama nebeturi jegu jam auginti. g.gif

negalima tręšti tokių augalų... mėginkit apsukti keikį drėgnu vatos tamponėliu, gal tai paskatins išleisti šaknis, galima jam panaudot karštą dušą... na o vėliau, jei mama visgi nusibaigs, keikį vistiek bandyk į kokį reanimatorių patalpint
Atsakyti
sveikos mergaites smile.gif
sugalvojau cia kazkuria dienele persodinti dvi savo orches, nes nuo lapu jau krito is indelio, bet va persodinau i zeme, neturejau reikiamos tuo metu. Kas turite patirties ar sodinat kas i zeme? ar prieziura ta pati? nes kur drozlese pasodinta, po savaites prasosi laistoma, o va tos kur persodinau i zeme tai visas vazonelis rasotas g.gif
Atsakyti
QUOTE(gegu @ 2012 02 27, 18:19)
sveikos mergaites smile.gif
sugalvojau cia kazkuria dienele persodinti dvi savo orches, nes nuo lapu jau krito is indelio, bet va persodinau i zeme, neturejau reikiamos tuo metu. Kas turite patirties ar sodinat kas i zeme? ar prieziura ta pati? nes kur drozlese pasodinta, po savaites prasosi laistoma, o va tos kur persodinau i zeme tai visas vazonelis rasotas  g.gif

leiskit paklaus taip tiesiai šviesiai - iš kokio medžio jūs iškritot? biggrin.gif unsure.gif
orchidėja - epifitas, augalas,kuris auga gamtoje ant medžio, todėl ne šiaip sau jos sodinamos į žieves. Ką rodo tie rasos lašeliai, ant vazono sienelių? kad vazone, jo viduje yra daug drėgmės. Taigi, jei norit supūdyt savo augalus, palikit juos žemėse, o jei norit išsaugot - perkelkit juos į tam skirtą bedurpinį substratą. Ir be to dabar nėra tinkamas laiskas apskritai persodinti augalus...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 27 vasario 2012 - 17:33
QUOTE(Lerikyte @ 2012 02 27, 17:30)
leiskit paklaus taip tiesiai šviesiai - iš kokio medžio jūs iškritot?  biggrin.gif  unsure.gif
orchidėja - epifitas, augalas,kuris auga gamtoje ant medžio, todėl ne šiaip sau jos sodinamos į žieves. Ką rodo tie rasos lašeliai, ant vazono sienelių? kad vazone, jo viduje yra daug drėgmės. Taigi, jei norit supūdyt savo augalus, palikit juos žemėse, o jei norit išsaugot - perkelkit juos į tam skirtą bedurpinį substratą. Ir be to dabar nėra tinkamas laiskas apskritai persodinti augalus...

siaip ne karta esu maciusi i zemes pasodintas ir auga kuo puikiausiai, beje i ta kur pasodinau zeme, ne paprasta zeme, bet orchems tik tiek kad subtraktas smulkus labai, pirkau internetu tai vat. Beje jeigu ka is medzio nereikia buti paciai iskritus tongue.gif pas mane parasyta kur as gyvenu ir oras cia kitoks nei lt. O jei rimtai negalejau laukti tiek prisiauginusios buvo lapu, kad turejau atremti i siena, tai jau geriau persodinti. O del to subrakto tai velnias zino, smulkutis, bet kaip zeme g.gif . gal galvoju reikia nusipirkti stambesnio ir sumaisyti su tuo, nes gaila 10 kg mesti lauk g.gif
Atsakyti
QUOTE(gegu @ 2012 02 27, 18:43)
siaip ne karta  esu maciusi i zemes pasodintas ir auga kuo puikiausiai, beje i ta kur pasodinau zeme, ne paprasta zeme, bet orchems tik tiek kad subtraktas smulkus labai, pirkau internetu tai vat. Beje jeigu ka is medzio nereikia buti paciai iskritus tongue.gif pas mane parasyta kur as gyvenu ir oras cia kitoks nei lt. O jei rimtai negalejau laukti tiek prisiauginusios buvo lapu, kad turejau atremti i siena, tai jau geriau persodinti. O del to subrakto tai velnias zino, smulkutis, bet kaip zeme  g.gif . gal galvoju reikia nusipirkti stambesnio ir sumaisyti su tuo, nes gaila 10 kg mesti lauk  g.gif

kuom jau kitoks, labai panašus į Lt biggrin.gif tai ir vadinkit daiktus tikraisiais vardais tada nebus nesusipratimų. mirksiukas.gif O maišyt negalima - nes pradžiuvinėja ne vienodu metu. Geriausia iš tokių ( garantuoju,kad tas gėris ir yra būtent su durpėmis) išrinkti stambiausius žievės gabaliukus, jei tokių yra ir tada sodint, jei nėra - visgi protingiausia tuos 10 kg išmest.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2012 02 27, 17:46)
kuom jau kitoks, labai panašus į Lt biggrin.gif tai ir vadinkit daiktus tikraisiais vardais tada nebus nesusipratimų.  mirksiukas.gif O maišyt negalima - nes pradžiuvinėja ne vienodu metu. Geriausia iš tokių ( garantuoju,kad tas gėris ir yra būtent su durpėmis) išrinkti stambiausius žievės gabaliukus, jei tokių yra ir tada sodint, jei nėra - visgi protingiausia tuos 10 kg išmest.

silta pas mus wink.gif vakar taip saule uzkaitino, kad beveik visa diena balkona buvau atidariusi, siandien saulutes nera, bet tikrai galima drasiai su megztiniu i lauka eiti wink.gif. O del subtrakto nera ten dideliu gabaliuku, pirkau is ebay, tai va taip ir gavos... Tikriausiai tavo tiesa, reiks persodinti, nes nenoriu numarinti savo grazuoliu smile.gif dekui wink.gif
Atsakyti