Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Aprile @ 2012 02 27, 00:28)
Laba vakara 4u.gif
Reik mergaites Jusu pagalbos, gavau orchideja uzpulta erkuciu voratinkliniu.


Ar tikrai manot turit tu voratinkliniu erkuciu? Gal supainiojot su kitu kenkėju?
Bent jau is savo patirties galiu pasakyt, kad falenopsiai nėra jų mėgstamiausias augalas. Nuo jūsų orchidėjos jas pakaktų nuplaut po kokiu dušu keletą kartų (tie padarai nemėgsta drėgmės), su pertrauka. Tikrai labai abejoju dėl chemijos taikymo. Siūlyčiau apsižiūrėti, ar aplink nėra augalų, kusriuose jos iš tikrųjų sėdi ir yra šių parazitų šaltinis.

Dėl Actaros. Dabar iš karto nepamenu tiksliai, bet man atrodo jis tėra insekticidas ir prieš erkes neveikia (prieš erkes naudojami akaricidai, pvz. Vertimec, o prieš voratinklines erkes liaudiškų priemonių, pakankamai veiksmingų - begalės). Taip kad tiesiog iš nežinojimo ar "o gal pavyks" su tokia bjauria chemija siūlyčiau geriau nežaisti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emila: 27 vasario 2012 - 00:04
QUOTE(Emila @ 2012 02 26, 23:57)
Ar tikrai manot turit tu voratinkliniu erkuciu? Gal supainiojot su kitu kenkėju?
Bent jau  is savo patirties galiu pasakyt, kad falenopsiai nėra jų mėgstamiausias augalas. Nuo jūsų orchidėjos jas pakaktų nuplaut po kokiu dušu keletą kartų (tie padarai nemėgsta drėgmės), su pertrauka. Tikrai labai abejoju dėl chemijos taikymo. Siūlyčiau apsižiūrėti, ar aplink nėra augalų, kusriuose jos iš tikrųjų sėdi ir yra šių parazitų šaltinis.

Man sita gelyte atidave sesuo tur ji dracena niekaip jos neismeta ji apkresta kazkuom vabaliukais tokeis maziukais ir lapai lyg miltuoti. Taciau ant orchidejos lapu apacios buvo daug voratinkliu dauug todel ir nusprendzeu blush2.gif
Dar mane labai domina tie du ziestiebiai is kiekvienos akutes po lapuka ir ant galo zydi jie g.gif
Nemegsta dregmes uztektu nuplauti galbut, bet beskaitydama tiek supratau, kad nuodai ju net neima ta vadinamoji Actara blush2.gif
Labai aciu tiesiog norisi patarimu ka daryti, nes negaliu statyti su visom gelytem savo unsure.gif daug to voratinklio buvo beveik po visais tais nuglebuseis lapukais
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aprile: 27 vasario 2012 - 00:12
QUOTE(Aprile @ 2012 02 27, 01:09)
Man sita gelyte atidave sesuo tur ji dracena niekaip jos neismeta ji apkresta kazkuom vabaliukais tokeis maziukais ir lapai lyg miltuoti. Taciau ant orchidejos lapu apacios buvo daug voratinkliu dauug todel ir nusprendzeu blush2.gif
Dar mane labai domina tie du ziestiebiai is kiekvienos akutes po lapuka ir ant galo zydi jie g.gif
Nemegsta dregmes uztektu nuplauti galbut, bet beskaitydama tiek supratau, kad nuodai ju net neima ta vadinamoji Actara blush2.gif
Labai aciu tiesiog norisi patarimu ka daryti, nes negaliu statyti su visom gelytem savo  unsure.gif daug to voratinklio buvo beveik po visais tais nuglebuseis lapukais


Aprile, siūlyčiau jums:
1. jei lapai nugeibę - jiems trūksta vandens. Dėl to gali būti kaltas nepakankamas laistymas arba perlaistymas. Pasižiūrėkite šaknis - jei jų nemažai ir jos žalios, viskas ok, užteks sureguliuoti laistymą (temoje rasite patarimų). Jei parudavusios ir minkštos - jos nupuvusios, reik pašalint tokias ir toliau reikia kantriai prižiūrėti kol augalas atsiaugins šaknis (temoje taip pat pilna patarimų).
2. Jei tikrai ten buvo voratinklinės erkės - bent jau aš įsitikinusi, kad užteks kokią savaitę (na, max porą) karts nuo karto pakišti po šiltu dušu. Saugokite, kad neliktų vandens tarpulapiuose - nusausinkite kokia servetėle, nes kitaip greit pagausite puvinį. Kažkodėl man nuojauta sako, kad jūsų atveju užteks tik kartą tiesiog nuplaut tuos voratinklius.
Žinoma, kol neaišku, kas jus ten užpuolė ir kol nepagijot, geriau atskirti nuo kitų gėlių.
3. Dėl tų lapukų prieš žiedus - visko pasitaiko. Bandykite prižiūrėti (laistymas, šviesa, trąšos) taip, kaip rekomenduojama (temoje, o gal ir 1 psl man rodos surašyta) ir viskas turėtų stoti į savo vietas.
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emila: 27 vasario 2012 - 00:40
QUOTE(Emila @ 2012 02 27, 00:31)

Aciu uz nora pagelbeti 4u.gif Stebesiu ja saknu labai daug ji perdziuvusi yra. Tai kirpsiu tuos ziestiebius ir auginsimes keikiuka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Aprile @ 2012 02 27, 01:42)
QUOTE(Emila @ 2012 02 27, 00:31)

Aciu uz nora pagelbeti 4u.gif Stebesiu ja saknu labai daug ji perdziuvusi yra. Tai kirpsiu tuos ziestiebius ir auginsimes keikiuka thumbup.gif


Tiesa, atidžiau pasižiūrėjau į jūsų nuotrauką - gėlytė auga super. Lapai - tikrai viskas su jais gerai, kiek matosi paviršinių šaknų - irgi viskas gerai. Berods ir vaikutį prie pagrindo augina? Tiesiog aukite ir laukite žiedų. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mėlyn@kė @ 2012 02 26, 20:13)
čia juk nemano foto smile.gif šaknų gėlė mano dar neturi,tik ta viena siūliuką ir 2 lapus.. gal netokia foto parinkau smile.gif

aš supratau apie ką tu wink.gif tie "siūlai" kur matosi nuotraukoj-tai "apnuogintos" šaknys(nuimtas apvalkalas) užtat ir rašau taip smile.gif
Atsakyti
QUOTE(~Sandrita~ @ 2012 02 27, 09:33)
aš supratau apie ką tu wink.gif tie "siūlai" kur matosi nuotraukoj-tai "apnuogintos" šaknys(nuimtas apvalkalas) užtat ir rašau taip smile.gif

o tai mano atveju kas? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aprile @ 2012 02 27, 01:09)
Man sita gelyte atidave sesuo tur ji dracena niekaip jos neismeta ji apkresta kazkuom vabaliukais tokeis maziukais ir lapai lyg miltuoti. Taciau ant orchidejos lapu apacios buvo daug voratinkliu dauug todel ir nusprendzeu blush2.gif
Dar mane labai domina tie du ziestiebiai is kiekvienos akutes po lapuka ir ant galo zydi jie g.gif
Nemegsta dregmes uztektu nuplauti galbut, bet beskaitydama tiek supratau, kad nuodai ju net neima ta vadinamoji Actara blush2.gif
Labai aciu tiesiog norisi patarimu ka daryti, nes negaliu statyti su visom gelytem savo  unsure.gif daug to voratinklio buvo beveik po visais tais nuglebuseis lapukais

Voratinkliukai ir ,,miltuoti' lapai kalba ne apie erkes. O apie miltuotus skydamarius. Erkutes yra super mazytes ir jas galima pamatyti suslapinus vatos tamponeli ir perbraukus per lapa - jis aplimpa smulkiais rudais ar raudonais maziukais padarais - tai ir buna erkutes. Jos voratinkliu nepina, neskaitykit pazodziui. Dar galima pastebeti,kad lapai pasidaro sviesesni, tarsi isesti,tarsi subadyti adata,taciau galutinai isitikinti galima tik perbraukus su baltu vatos tamponeliu. Jei jis svarus - ieskokit skydamariu, arba paprasciausio voro - ir ju kartais pasitaiko vazonuose.
Nepamirskit,kad jei blogai ,,nustatysit'' prieso pavadinima, galit jo net neiveikti. [COLOR=red]Nes skydamariams uzteks sisteminio insekticido, o erkutems jis nepades - cia jau reikia akaricido! nuo erkuciu gali isgelbeti ir profilaktinis dusas - nuo skydamario jo gali buti ir mazai.



Sitoj temoj paskutiniai turbut 6 puslapiai apie vieną ir tą patį - apie skydamarius. doh.gif doh.gif doh.gif
taigi skydamariai ir ju pukai/tinklai/miltai
user posted image

erkutes: jos yra labai mazos, galima iziuret tik mazus taskelius
o padidintos yra tokios
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Mėlyn@kė @ 2012 02 27, 10:38)
o tai mano atveju kas? bigsmile.gif


aš tai išvis neįsivaizduoju apie ką kalba.. jei "siūliukas" toks pats, tai nemačius aš, kad keikis leistų šaknį be velameno. nuotrauka nepamaišytų.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 27, 10:48)
aš tai išvis neįsivaizduoju apie ką kalba.. jei "siūliukas" toks pats, tai nemačius aš, kad keikis leistų šaknį be velameno. nuotrauka nepamaišytų.

po pietų.. 4u.gif
Atsakyti
mano durna galva, tai tie siūliukai, tai supuvusios šaknys g.gif nes nuotraukoje pamotis, kad noliaos šaknys storos kaip ir priklauso, o tie siūliukai jau tęsiai tolyn nuo normalių šaknų arba vietoj jų g.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 27, 11:26)
mano durna galva, tai tie siūliukai, tai supuvusios šaknys g.gif nes nuotraukoje pamotis, kad noliaos šaknys storos kaip ir priklauso, o tie siūliukai jau tęsiai tolyn nuo normalių šaknų arba vietoj jų g.gif


nuotrauka skolinta, tikroji situacija, kaip supratau, kažkokia kitokia mastau.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 27 vasario 2012 - 11:29