Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikutes,prasau pagalbos,nesu zinove orchideju auginime ir iki siol visos sunykdavo,bet va nuo rugpjucio men. auginu 11 grazuoliu,visos sukrove pumpurus,priaugine ziedstiebiu ir problemos unsure.gif
user posted image
sito "gerio" yra visose,ypac,kur jungiasi lapai,pumpuro kotelio kamputyje...sunkiai pasiekiamose vietose.Ant lapu atsirado kaip sakai,kazkoks lipnus skystis,kurio yra prilaseje ant spinteles,nesimato jokiu skraidanciu museliu nei dar kokio brudo.Padekit prasau isgelbeti mano "vaikus",gal reiktu kuo nupurksti?siam momentui visas nuvaliau kiek tai imanoma,bet aisku tas problemos neisnaikins.
Papildyta:
atrodo,jau radau atsakyma pati,tiesiog reikejo atidziau pasiskaityti,kiek suprantu tai bus miltuoti skydamariai.
Atsakyti
miltuotasis skydmaris doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasukas @ 2012 02 25, 19:31)
sito "gerio" yra visose,ypac,kur jungiasi lapai,pumpuro kotelio kamputyje...sunkiai pasiekiamose vietose.Ant lapu atsirado kaip sakai,kazkoks lipnus skystis,kurio yra prilaseje ant spinteles,nesimato jokiu skraidanciu museliu nei dar kokio brudo.Padekit prasau isgelbeti mano "vaikus",gal reiktu kuo nupurksti?siam momentui visas nuvaliau kiek tai imanoma,bet aisku tas problemos neisnaikins.
Papildyta:
atrodo,jau radau atsakyma pati,tiesiog reikejo atidziau pasiskaityti,kiek suprantu tai bus miltuoti skydamariai.

as kaip pastebejau ju kazkodel atsiranda tada kada orchideja leidzia nauja lapa arba ziedstiebi,idomu kodel?gal zinoves atsakitu? smile.gif o siaip kai kurios praplauna geles su ukisku muilo,ta prasme muilinu vandieniu,kitos perka Aktara,atrodo taip vadinasi blush2.gif as pirkau Aktara,bet neilgam padejo,padeda toks dalukas,as kiekviena diena perziuriu geles,ir jei pamatau,iskrapstau tos brudelius ir uzmusu,ir taip kiekviena ryta biggrin.gif
Atsakyti
reikia ne tik nuplauti, bet ir gerai spiritu pereiti tarpulapius. O jei žydi, žiedus nuskabyti,
Neseniai išmečiau trisdešimt falenopsių, atsibodo žaist su tom biaurybėnis skydmariais, dar man kolekciją suės.
Atsakyti
QUOTE(Rasukas @ 2012 02 25, 19:31)
atrodo,jau radau atsakyma pati,tiesiog reikejo atidziau pasiskaityti,kiek suprantu tai bus miltuoti skydamariai.


As nuo vienos orchidejos rinkau su dantu krapstuku, kelis kartus nurinkau ir nebepasirodo jie, kita kelis kartus tepliojau muilo putomis, tai irgi lyg ir dingo, bet jauciu profilaktiskai ismuilinsiu dar karteli, bjaurus tie padarai labai schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Merii @ 2012 02 25, 19:12)
reikia ne tik nuplauti, bet ir gerai spiritu pereiti tarpulapius. O jei žydi, žiedus nuskabyti,
Neseniai išmečiau trisdešimt falenopsių, atsibodo žaist su tom biaurybėnis skydmariais, dar man kolekciją suės.

spiritas nenudegins lapu? unsure.gif ,man tai gaila ziedus skabyt,pirma karta gyvenime namuose prazysti zada ir se tau doh.gif ,net ir kaltininke itariu,nes parsinesiau tokia su vienu pageltusiu,nudziuvusiu lapu,atsigavo ji,pradejo naujus lapus leist,bet pirmiausia ant jos ir pastebejau baltus pukelius.As bandysiu kiek imanoma ieskoti budu,kad nugaleti sita bruda.
Atsakyti
kas galejo nutikti mano orchidejoms... pagelto visi lapai ir neliko ne vieno ziedo... laisciau, saulej laikiau... mylejau jas labai :[
Atsakyti
QUOTE(Myliu vaikus @ 2012 02 26, 01:44)
kas galejo nutikti mano orchidejoms... pagelto visi lapai ir neliko ne vieno ziedo... laisciau, saulej laikiau... mylejau jas labai :[


spėju dėl paskutinių dviejų priežasčių ir gali būt bėdos - per daug saulės gali nudegint lapus (jei kokia pietinė pusė - žiemą tai gerai, bet vasarą jau ne), o per dažnas "mylėjimas" vandeniu bei netinkamas substratas, kuriame dažnai sodinami phalaenopsiai (manau kalba eina apie tokią orchidėją) nupūdo šaknis mirksiukas.gif

Traukit iš substrato ir kol ne vėlu žiūrėkit kokia šaknų būklė mirksiukas.gif
Atsakyti
Rasukas, pries metus mano paktiskai visos orchidejos buvo uzsikrete skydmariu g.gif Parsinesiau kelias nukainuotas su tuo "geriu", tai tik ko as nedariau. Jau galvojau, kad teks ismest. Bet nupurskus pora kartu sisteminiu purskalu, skirtu rozems, jie visi isnyko ir ligi siol nera (tpu tpu tpu) smile.gif Systeminis skiriasi tuo, kad chemikalu prisigeria visas augalas, ir menesi jame uzsilaiko. Tai net ir issirite is kiausiniu ir "pavalge" vabaliukai numirsta. Sekmes naikinant, uzjauciu unsure.gif
Atsakyti
lasvegiete, gal galite parašyti pavadinimą, būtų ateičiai?
Viso lapo nereikia brūžinti spiritu, tik tarpulapius, nes ten tų bjaurybių neina gerai pasiekt išvalyt.
Pasilikau tik deborą , nes man ji lb patinka, tik kad dabar jau stovės atskirai ir bus nuolat stebima.
Atsakyti
Noriu paklausti,ar nieko neatsitiktų kei aš savo cymbydžius išneščiau į balkoną,jis įstiklintas bet nera sandarus(dar be remonto,tai naktimis apie +5+7 būna,dabar gal jau ir daugiau kai atšilo)dieną tai jei saulė prikaitina ir iki +15
Ką manot? ax.gif
Atsakyti
Sveiki, o as savo orchideja cymbidium galiu tresti trasom kuriu NPK santykis 4:5:6+B+Fe+Mn ar kokiu kitu reikia geriau?
Atsakyti