Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Milinga @ 2012 02 22, 10:55)
taip, čia tas miltuotasis skydmaris. Nuvažiavau į Ermitažą pirti Actara, tai pardavėja sakė pabandyti purkšti tokiu tirpalu: 1 l vandens, šaukštas degtinės ir šaukštas fairy( šarmo kokio nors).Sakė jos taip daro ir padeda..taip ir padariau, nupurškiau pora kart, lyg ir padeda  g.gif

nu norėčiau tada tos pardavėjos paklaust, kodėl pas jas vis tiek skydamariais aplipę augalai, jei taip naikina? g.gif prieš savaitę buvau Kauno ermitažo oranžerijoj, tai kaktusai net baltuoja nuo jų verysad.gif
Milinga, pirmasis variantas teisingiausias 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rrine: 22 vasario 2012 - 12:06
QUOTE(rrine @ 2012 02 22, 12:06)
nu norėčiau tada tos pardavėjos paklaust, kodėl pas jas vis tiek skydamariais aplipę augalai, jei taip naikina? g.gif prieš savaitę buvau Kauno ermitažo oranžerijoj, tai kaktusai net baltuoja nuo jų verysad.gif
Milinga, pirmasis variantas teisingiausias 4u.gif

g.gif pas mane situacija neblogėja kol kas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Milinga @ 2012 02 22, 13:31)
g.gif pas mane situacija neblogėja kol kas ax.gif

apie tai sunku spręst per kelias dienas, nors būna ir išimčių, tačiau gerais augalais aš nerizikuočiau 4u.gif
Atsakyti
Gal šiame straipsnyje rasite ką įdomaus apie vandas 4u.gif
(galite išsiversti google ar kt. e-žodyno pagalba)
Atsakyti
Merri, paziurejau tavo gelytes, sakyk kas ten ikista i vazonelius, maziukai toki persvieciami g.gif
user posted image
Atsakyti
vandens lygio matuokliai. Šie vazonai su vandens rezervuaru dugne.
buvau jau pametus nuorodą apie lapų ligas http://www.orchidee....nkheiten/02.htm (jei pasikartoju, zuzla, nepyk mirksiukas.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Merii: 22 vasario 2012 - 16:15
Sveikos, žinovės,

kreipiuos pagalbos. Niekaip neatgaivinu falenopsio. Gavau gėlę prieš kelis metus, vos nesupūdžiau neteisingai laistydama. Laiku susigriebiau, apsišviečiau apie laistymą, pašalinau supuvusias šaknis ir persodinau. Augalėlis šiek tiek atsigavo, Šaknų padaugėjo, bet iš esmės tik vegetavo. Lapai tik trys beliko. Įtariau, kad kenkia žali dumbliai ant vazono sienelių, vėl persodinau, išleido pora lapų. Dabar buvo išleidęs žiedkotį, tačiau pumpurai ilgai brendo ir niekaip neprasprogo, o kai pradėjo sprogti - žiedai ir pumpurai ėmė vysti. Ant naujų lapų daug geltonų dėmių. Turiu tik vieną spėjimą - trūksta drėgmės, nevykusiai pasodintas gal, šiek tiek išgriuvęs iš vazono, substratas gal per stambus (neprisigeria pakankamai drėgmės?). Beje, šalia auga toks pats baltas falenopsis - trešiu, laistau, purškiu abu vienodai - pastarasis žydi ir klesti...

ligonio foto
user posted image

user posted image

taigi ką man su ja toliau daryt, patarkit verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(bilekokia @ 2012 02 22, 16:43)
taigi ką man su ja toliau daryt, patarkit  verysad.gif


kas dėl geltonų dėmių, jei atmesti blogiausią (virusinė liga), tai manau, kad trūksta azoto.
geltoni apvadai rodo lapų perkaitimą. gavo saulės? o gal stovi prie radiatoriaus?
pumpurus/žiedus meta dėl dienos šviesos trukūmo, nieko nuostabaus - žiema.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 22, 19:26)
kas dėl geltonų dėmių, jei atmesti blogiausią (virusinė liga), tai manau, kad trūksta azoto.
geltoni apvadai rodo lapų perkaitimą. gavo saulės? o gal stovi prie radiatoriaus?
pumpurus/žiedus meta dėl dienos šviesos trukūmo, nieko nuostabaus - žiema.


Ačiū už pamastymus smile.gif
Jei būtų virusas, turbūt ir gretimą falenopsį užpultų, o jis klesti. Šviesos, manau, netrūksta. Pietinėje pusėje stovi, gauna ir tiesiogiai saulės šiek tiek, bet šiaip kai spigina, nuleidžiam roletus, pusiau šešėlyje stovi. Kambary tikrai šviesu. Ne prie radiatoriaus... o jei trūksta azoto, Schultz Orchid Food netinka trąšos? reikia kitų?
Atsakyti
Sveikos. Pati auginu gan nemažai orchidejų, bet dar neteko susidurti su tokiu atveju blink.gif nežinau kaip turėčiau elgtis, todėl labai laukiu Jūsų patarimų smile.gif
parsinešiau šitą varguolę iš draugės, ir nesuprantu kas jai ten padaryta, ji visiškai neturi skrotelės, ji išdžiuvus, pajuodavus, sausa. Ar augalas dar galės išleisti naujų lapų? Žiedkotį? Šaknys buvo gana gražios sveikos, tik orinės kažkokios apdžiuvusios ir nukarpytos, lapai tvirti, stangrūs. Kaip galėčiau šiai gėlytei padėti išgyventi? g.gif

http://www.part.lt/p...bef4416f480.JPG

http://www.part.lt/p...911c8206460.JPG
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo guesswho: 23 vasario 2012 - 12:28
QUOTE(guesswho @ 2012 02 23, 12:26)
ji visiškai neturi skrotelės, ji išdžiuvus, pajuodavus, sausa. Ar augalas dar galės išleisti naujų lapų? Žiedkotį? Šaknys buvo gana gražios sveikos, tik orinės kažkokios apdžiuvusios ir nukarpytos, lapai tvirti, stangrūs. Kaip galėčiau šiai gėlytei padėti išgyventi?  g.gif


aš tai matau skrotelę g.gif iš jos išaugo žiedstiebis, todėl nebėra augimo taško, vietos, iš kur leisti naujus lapus. turėtų išleisti auginį iš šono. laistant stenkites nepataikyti į skrotelę.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 23, 13:39)
aš tai matau skrotelę g.gif iš jos išaugo žiedstiebis, todėl nebėra augimo taško, vietos, iš kur leisti naujus lapus. turėtų išleisti auginį iš šono. laistant stenkites nepataikyti į skrotelę.

Labai ačiū 4u.gif nežinojau kaip pavadint ta viduriuką biggrin.gif
Atsakyti