Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

laba diena 4u.gif reikia labai jusu patarymo g.gif ka man daryti?buvau isvykus is namu,nebuvo kam pakurenti,ir kai kuriu orcniu lapai susalo,pradejo geltonoti.ar reikia kazka man daryti,ar laukti pokol nukris patis?
Atsakyti
QUOTE(jele25 @ 2012 02 14, 10:28)
laba diena 4u.gif reikia labai jusu patarymo g.gif ka man daryti?buvau isvykus is namu,nebuvo kam pakurenti,ir kai kuriu orcniu lapai susalo,pradejo geltonoti.ar reikia kazka man daryti,ar laukti pokol nukris patis?


nieko nebepadarysit.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 14, 11:30)
nieko nebepadarysit.

tai mirs man jos visos pas kurias lapai geltonoja?
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 02 13, 09:51)
Turiu klausimuka patyrusioms augintojoms:
Ar as galiu, pvz. sedirea japonica bent kelioms valandoms atnesti nuo palanges, kad gautu dregmes nors kiek, veliau vel nunesti i jos vieta? Ar taip geriau geliu nejudinti? g.gif japonica su ziedstiebiu g.gif

Beje, nusipirkau drekinimo loveli, padejau ant jo dvi katlejas ir dregnomati, ogi visai nerodo jis ten jokios dregmes g.gif Skaiciau, kad reikia kaitinimo laido, tai jei ji isigyciau ir ten kazkaip pajungciau, tai garuotu vandenukas ir butu didesne dregme? kaip jus darote su tais drekinimo loveliais?


Aš irgi tik šiemet pradėjau naudoti drėkinimo lovelius, tai efektas manau yra, nors ir nedidelis, per kokią savaitę tikrai nusigaruoja apie pusę vandens, nes pas mus namuose gana šilta (20-25), o kokį kartą į dieną įpilu šilto vandens tai irgi pasimato efektas.
Ant vieno (mažesniojo) drėkinimo lovelio auginu taip vadinamą "orchidėjų vaikų darželį" biggrin.gif (iš LOD įsigytus jaunus augaliukus) ir prieš savaitę nusipirktas miniatiūras iš orchidėjos.lt. Juos tai panešioju po namus (tarp jų ir S. japonica su žiedstiebiu), dažniausiai nešu nakčiai į vonios kambarį, nes po vaiko maudynių būna didelė dregmė jame ir apie 25 šilumos (kambario palangė per šalčius atvėsdavo iki 17). Kartais dar ir tokiu laboratoriniu gaubtu mažiausius apgaubiu, tai ilgiau drėgmė išsilaiko.. Kažkiokio neigiamo poveikio nepastebėjau, japonicos pumpuriukai akivaizdžiai didėja.. Turbūt reiks nebejudinti jos prieš pat pražystant g.gif Tikiuosi kad baigsis šalčiai ir natūraliai drėgmės daugiau kambariuose atsiras..
Pasidalinau savo pastebėjimais, kadangi savęs nepriskiriu prie patyrusių augintojų, gal kas nors dar pakomentuos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jele25 @ 2012 02 14, 10:38)
tai mirs man jos visos pas kurias lapai geltonoja?


nežinau. kažin ant kiek nušalo, jei visiškai, tai neatsigaus. belieka tik laukti.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 14, 11:41)
nežinau. kažin ant kiek nušalo, jei visiškai, tai neatsigaus. belieka tik laukti.

na saknys visos kaip ir sveikos,pagrinde nusale tik lapai,bet po viena lapa ant gelytes,butent tos kurios buvo arciau lango,na lauksiu,gal viskas bus gerai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Uranija5 @ 2012 02 14, 11:41)
Aš irgi tik šiemet pradėjau naudoti drėkinimo lovelius, tai efektas manau yra, nors ir ...


Aciuks Uranija, vadinasi reikia sildyti, tada geriau garuoja, namuose silta ir pas mane, bet ant palanges vesiau gaunasi. Gal kai saulyte issisvies bus geriau, nes pastatytas lovelis ant pietines palanges 4u.gif

Atsakyti
skaiciau apie silto duso adaptacija gelytems, o tai reikia ka tik nupirkta zydincia aplieti siltu dusu ar kai jau nuzydes?
Atsakyti
QUOTE(punta @ 2012 02 14, 12:22)
skaiciau apie silto duso adaptacija gelytems, o tai reikia ka tik nupirkta zydincia aplieti siltu dusu ar kai jau nuzydes?


Kiek zinau, karstas dusas naudojamas, kai siekiama augaliuka atgaivinti, o jusiske dar ir zydi blink.gif Nematau reikalo schmoll.gif
Atsakyti
mano katlėjos, vandos sustatytos ant lovelių, dar galvoju ir septintas nepamaišytų.
Patys loveliai padėti ant putplasčio. Maždaug kas trečią dieną juos papildau lb karštu vandeniu, garai lb patinka mano gėlytėms. Kai saulė pašviečia, savaime garuoja. Daug patogiau ir tvarkingiau nei ant keramzito laikyti. Kiti yra po jais patiesę šildymo kabelį.
Auginu ant jų šešti metai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Merii: 14 vasario 2012 - 13:50
QUOTE(Merii @ 2012 02 14, 14:47)
mano katlėjos, vandos sustatytos  ant lovelių, dar galvoju ir septintas nepamaišytų.
Patys loveliai padėti ant putplasčio. Maždaug kas trečią dieną juos papildau lb karštu vandeniu, garai lb patinka mano gėlytėms. Kai saulė pašviečia, savaime garuoja. Daug patogiau ir tvarkingiau nei ant keramzito laikyti. Kiti yra po jais patiesę šildymo kabelį.
Auginu ant jų šešti metai.


Tai va ko man ir reikejo, zinosiu, kad pilti reikia karsta vandenuka. reikes vakare paklausti vyro, kas tas sildymo kabelis ir kad man ji gautu biggrin.gif Nors saulute jau gal po truputi prades daugiau sviesti, gal jo ir nebereikia... Ale ateiciai tureciau rolleyes.gif
Atsakyti
pas mane pvz. vandens palaikymo loveliai netiktų - negaruotų vanduo. pas mus labai sausas oras, todėl +22 jaučiasi vėsiau, net moliniai drėkintuvai, pakabinti ant radiatorių, sunkiai garina vandenį, o ką jau kalbėt apie nešildomus lovelius, vanduo užsistovėtų, keist tektų kas savaitę.. irnesakyk.gif žiemą naudojame oro drėkintuvą, vasarą užtenka drėgmės iš lauko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 14 vasario 2012 - 14:19