Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos.O ka reikia daryti su nuzydejusiais kambrijos ziedynstiebiais ?Visai nukirpti ar ne ?Ar labai skiriasi ju auginimas ir prieziura nuo falneopsiu ?
Atsakyti
QUOTE(SaVi @ 2012 02 06, 11:26)
Sveikos.O ka reikia daryti su nuzydejusiais kambrijos ziedynstiebiais ?Visai nukirpti ar ne ?

Ar labai skiriasi ju auginimas ir prieziura nuo falneopsiu ?


taip.

na skiriasi... šviesos daugiau reikia, laistyti saikingiau, žydėjimui dažniausiai reikalingas dienos/nakties temperatūrų skirtumas, vasarą galima laikyti lauke ir t.t.

teisingai rašosi falenopsis.
Atsakyti
Reikalinga pagalba. persodin susiruosiau keleta falenopsiu, nes itartinu saknu uzmaciau. klausimai butu tokie:
1. jei buta puvinio, aisku pasalinau tas saknis iki sveikos vietos, bet jei tas puvinys iki pat skroteles, ka tada?
2. pasalinus puvinukus, uzberiau cinamono, bet gal gerai but praplaut kalio permanganato tirpalu. Kada tai daryti? ar pvz palaikyt augaliukus ore iki vakaro/rytojaus, ar iskart perplaut? nes neesu tikra ar gerai pasisalino puvinukai unsure.gif
3. kaip elgtis jei puvinys toj vietoj kur gelyte isleido nauja lapuka, apie 1.5 cm dydzio lapukas, o viduj, aplink ta lapuka matos puvinukas - augalas puva is vidaus.
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2012 02 06, 16:06)
Reikalinga pagalba. persodin susiruosiau keleta falenopsiu, nes itartinu saknu uzmaciau. klausimai butu tokie:
1. jei buta puvinio, aisku pasalinau tas saknis iki sveikos vietos, bet jei tas puvinys iki pat skroteles, ka tada?
2. pasalinus puvinukus, uzberiau cinamono, bet gal gerai but praplaut kalio permanganato tirpalu. Kada tai daryti? ar pvz palaikyt augaliukus ore iki vakaro/rytojaus, ar iskart perplaut? nes neesu tikra ar gerai pasisalino puvinukai  unsure.gif
3. kaip elgtis jei puvinys toj vietoj kur gelyte isleido nauja lapuka, apie 1.5 cm dydzio lapukas, o viduj, aplink ta lapuka matos puvinukas - augalas puva is vidaus.


1. Pašalinti iki pat skrotelės supusvusią šaknį, apdoroti cinamonu.
2. Perplauti kalio permanganato tirpalu, po to barstyti cinamonu. Palaikyti visą augalą šiltai plikomis šaknimis bent porą valandų. Persodininus, nelaistyti dvi savaites.
3. Nedelsiant apdoroti fungicidu, pvz.: PREVICUR. Geriausia mirkyti visą augalą. Po to persodinti į naują substratą ir naują vazonėlį. Augalą atskirti nuo kitų. Prognozės pasveikti - prastos...
Sėkmės ir kantrybės 4u.gif
Atsakyti
ACIU KAS NETINGES PERSKAITYTI IR ATSAKYTI 4u.gif
Noriu pasikonsultuoti:
mano vienas mini falenopsis skurdo skurdo ir nuskurdo visai, pries gerus pora menesiu dariau jam karsta dusa, nieko... Tada po kurio laiko persodinau, buvo leisgyves dvi sakneles... Ziuriu kad jis leipsta vis tiek.. Iskraciau siandien is vazonelio, kad ir tos dvi sakneles nupuve jau, zodziu liko visai be saknu, lapai lyg ir grazus, kaip ir lapelis maziukas dar vienas nori lysti... Jau galvojau mesiu lauk, bet nutariau pirma karta paeksperimentuoti, paskaitinejau apie reanimatorius, bet man info mazoka buvo, o gal nesupratau tiksliai visko...
padariau taip: paemiau didele labai taure (panasiai kaip brendzio) tik "n" kartu didesne, kai kas net zuvytes tokioje taureje laiko; ipyliau keramzito, uzpyliau nepilnai vandeniu, padejau kiminu ir paguldziau ta vargseli; virsu uzdengiau stikliniu dangciu.
dabar nezinau:
ar tuos kiminus reikejo sudrekinti, ar jie turi buti sausi?
karta per diena reikia pravedinti, o purksti reikia? jei reikia, tai ar ant pacio augalo, ar ant kiminu, augala isemus?
Laikiau ant palanges vonioje, nes ten labai silta, truputi stiklas aprasojo, bet nuo lango vis tiek saltis eina siek tiek, perkeliau toliau nuo lango.
O kaip su apsvietimu, reikia gal kokia lempa pajungti nakciai, kad sviestu?

Ar viska gerai padariau? Forumuose radau, kad su vazoneliu stato ant keramzito, o augaliukas isodintas i kiminus buna, todel nesupratau, kaip cia padaryti g.gif
Gal foto padarysiu ir imesiu cia, jei neaiskiai aprasiau g.gif
Papildyta:
Ikeliu nuotraukas, gal pasakysite, kad neverta net bandyti, o is karto mesti lauk g.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
Kartą dienoj pravėdink apie valandą,kitaip pelyt pradės.Kiminus kai išdžius papuršk.
Aš reanimuoju paprastame plastmasiniame indelyje į kiminus.Dieną laikau ant palangės,naktį ant akvariumo.Problemų nėr,pasiteisina tas būdas.

Nuotrauką pamačiau,tai geriau pasodink ją,kad lapai nebūtų drėgni ir kotą apdėk kiminais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eliss: 07 vasario 2012 - 17:11
QUOTE(janudi @ 2012 02 07, 17:08)
ar tuos kiminus reikejo sudrekinti, ar jie turi buti sausi?

karta per diena reikia pravedinti

o purksti reikia?

O kaip su apsvietimu, reikia gal kokia lempa pajungti nakciai, kad sviestu?


kiminai turėtų būti vos drėgni

geriau uždaryti "dangčiu" su skylutėmis. šiaip jei vonioje pakankamai šilta (+26-28), dengti ir nereikia.

drėgmės turėtų pakakti. purkščiau kiminus išėmus miniuką.

paprasta lempa jokios naudos neduos.
Papildyta:
masės pakankamai daug, turėtų atsigauti smile.gif svarbu laikyti šviesiai, šiltai ir drėgnai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 07 vasario 2012 - 17:13
QUOTE(eliss @ 2012 02 07, 18:10)
Kartą dienoj pravėdink apie valandą,kitaip pelyt pradės.Kiminus kai išdžius papuršk.
Aš reanimuoju paprastame plastmasiniame indelyje į kiminus.Dieną laikau ant palangės,naktį ant akvariumo.Problemų nėr,pasiteisina tas būdas.

Nuotrauką pamačiau,tai geriau pasodink ją,kad lapai nebūtų drėgni ir kotą apdėk kiminais.


Aciu uz atsakymus ir Eliss, ir Zuzlai thumbup.gif
Zuzla, o kaip man ji pasodinti? I maziuka visai vazoniuka prideti kiminu ir pasodinti ar i normalu smulku substrata?
lapeliai slapi, nes kai ploviau as ji po vandeniu isemusi is vazono, gal nusausinti?
Papildyta:
Eliss siule pasodinti, atsiprasau sumaisiau jus ax.gif
dangti keisim, gal plastmasiniu maiseliu uztraukti ir skyluciu pribadyti? Vonioje 25 laipsniai 4u.gif Bet dregmes nulis, nes sildomos grindys ir ventiliacija staigiai dregme panaikina g.gif
Atsakyti
Retkarčiais gali po karštu dušu augalą pakišti,bet vėliau nusausink.
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2012 02 07, 18:21)
Retkarčiais gali po karštu dušu augalą pakišti,bet vėliau nusausink.


O retkarciai, tai kas kiek laiko? darysiu viska, ka jus visos patarsite, gal ir ismoksiu reanimuoti augaliukus, o ta patirtis padetu man veliau, nors geriau jos nereiketu 4u.gif
Papildyta:
Eliss, papasakok dar kaip man ji pasodinti, esu zalia visiskai, normaliai i kiminus ar tik imesti i vazonika ir po juo bus tuscia ir dar uzdeti kiminais, nelabai mat supratau g.gif
Atsakyti
ną ką aš žinau,gal porakart į mėn.Jei viskas gerai,greit tos šaknys pasirodys,Greit pavasaris,saulės daugiau,viskas tvarkoj bus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(janudi @ 2012 02 07, 18:30)

Eliss, papasakok dar kaip man ji pasodinti, esu zalia visiskai, normaliai i kiminus ar tik imesti i vazonika ir po juo bus tuscia ir dar uzdeti kiminais, nelabai mat supratau g.gif

ant keramzito nededu,nes man pelyt pradėdavo.Tiesiog į saują drėgnų kiminų įsodini,gali dar apačioj žievių papilt.Na ir viskas,papurški kai sausi kiminai būna,kasdien vėdini.Yra apsčiai informacijos,nuotraukų,tik paieškot tereikia smile.gif

http://www.orchidee.ws/ labai geras pusl. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2012 02 07, 18:37)
ną ką aš žinau,gal porakart į mėn.Jei viskas gerai,greit tos šaknys pasirodys,Greit pavasaris,saulės daugiau,viskas tvarkoj bus smile.gif
Papildyta:

ant keramzito nededu,nes man pelyt pradėdavo.Tiesiog į saują drėgnų kiminų įsodini,gali dar apačioj žievių papilt.Na ir viskas,papurški kai sausi kiminai būna,kasdien vėdini.Yra apsčiai informacijos,nuotraukų,tik paieškot tereikia smile.gif

http://www.orchidee.ws/  labai geras pusl. smile.gif


einu sodinti, rusiskame psl neradau apie reanimacija taip greitai nieko, pabandysiu surasti veliau 4u.gif ACIU LABAI LABAI aciuks.gif
Papildyta:
QUOTE(eliss @ 2012 02 07, 18:37)
ant keramzito nededu,nes man pelyt pradėdavo.Tiesiog į saują drėgnų kiminų įsodini,gali dar apačioj žievių papilt.Na ir viskas,papurški kai sausi kiminai būna,kasdien vėdini.Yra apsčiai informacijos,nuotraukų,tik paieškot tereikia smile.gif



O augaliukas laisvai ten turi buti ikistas ar normaliai apkamsyti ji kiminais?
Atsakyti