Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2012 02 06, 09:41)
persodindama juk šlapinot šaknis, nuplovėt seną substratą, galimas druskas ir kt.? tada kaip ir sakiau po kelių dienų, tegu gėlė nors kiek apsipranta su nauju substratu.


taip taip, perploviau, zinoma, sita jau ismokau lotuliukas.gif O jos negalima dabar ant saulutes statyti, tokie grazus sauleti orai dabar, ant pietines palanges taip silta, kita mano katleja ten puikiai jauciasi, sakau gal ir sia prie jos priglausti, ar tegu dar negauna saulutes?
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 02 06, 08:46)
taip taip, perploviau, zinoma, sita jau ismokau lotuliukas.gif O jos negalima dabar ant saulutes statyti, tokie grazus sauleti orai dabar, ant pietines palanges taip silta, kita mano katleja ten puikiai jauciasi, sakau gal ir sia prie jos priglausti, ar tegu dar negauna saulutes?


jeigu nepratus, geriau nestatyti. vien lapai ką pasako - katlėjos mėsingi, stori, gali atlaikyti kaitrą, raibuolės lapai juk visai kitokie. ir šiaip raibuolės pavėsiniai augalai, bet tiesa ta, kad žiemą jai reikia daugiau šviesos (ne saulės) nei vasarą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 06 vasario 2012 - 08:51
QUOTE(zuzla @ 2012 02 06, 09:51)
jeigu nepratus, geriau nestatyti. vien lapai ką pasako - katlėjos mėsingi, stori, gali atlaikyti kaitrą, raibuolės lapai juk visai kitokie. ir šiaip raibuolės pavėsiniai augalai, bet tiesa ta, kad žiemą jai reikia daugiau šviesos (ne saulės) nei vasarą.


kad raibuoles nemegsta tiesiogones saules skaiciau, padejau siaures rytu puseje, bet turiu katleja persodinta, kur rasiau, kad daug saknu nukirpau ir laistyti reikes po savaites, ar ja galima dabar statyti ant saulutes, ant pietines palanges?

Oi, aciu, Zuzla, uz kantrybe, pazadu greiciau viska ismokti ir neapipylineti tokiais gal ir jums paprastais klausimais, bet kazkaip labai pasitikiu jau patyrusiomis augintojomis ir esu labai dekinga aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 02 06, 08:59)
kad raibuoles nemegsta tiesiogones saules skaiciau, padejau siaures rytu puseje, bet turiu katleja persodinta, kur rasiau, kad daug saknu nukirpau ir laistyti reikes po savaites, ar ja galima dabar statyti ant saulutes, ant pietines palanges?


vistiek reikėtų pratinti po turputį ir stebėti, gali nudegti, kaip pvz. čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 06 vasario 2012 - 09:03
Aciu, zuzla, labai 4u.gif
O ta siandien persodinta raibuole laistyti mirkant ar tik siek tiek vandenuko perpilti? Saknys buvo labai grazios, nukirpau vos viena suminkstejusia sakneles ataugele 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 02 06, 09:14)
Aciu, zuzla, labai 4u.gif
O ta siandien persodinta raibuole laistyti mirkant ar tik siek tiek vandenuko perpilti? Saknys buvo labai grazios, nukirpau vos viena suminkstejusia sakneles ataugele 4u.gif


nu jau kaip nors pati nuspręskit biggrin.gif jau tiek apie tą laistymą prirašiau..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 06 vasario 2012 - 09:33
QUOTE(zuzla @ 2012 02 06, 10:33)
nu jau kaip nors pati nuspręskit biggrin.gif jau tiek apie tą laistymą prirašiau..


Na, tada tik perliesiu siandien, po savaites mirkysiu 4u.gif
Atsakyti
Aš savo raibuoles per viršų laistau tokiu metų laiku, kai vis tik šiluma kaulų nelaužo - bijau, kad mirkant nepasidarytu per šlapia, nes iš smulkaus substrato ir dar su kiminais (čia taip pas mane) drėgmė sunkiau išgaruoja nei iš stambaus phalaenopsiams.

Raibuolėms patinka būt drėgnai, bet ne šlapiai. Tai vat bijodama to užmirkimo aš lieju saikingai - geriau jau kiek per sausa (ne išdžiuvęs, sausas substratas, nes tada tai jau tikrai negerai), tada augalas tiesiog augs lėčiau, nei per šlapia, nes tokiu atveju puvinį pagaut vienas juokas ax.gif

Bet čia jau aš taip darau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 06, 11:45)
Aš savo raibuoles per viršų laistau tokiu metų laiku, kai vis tik šiluma kaulų nelaužo  - bijau, kad mirkant nepasidarytu per šlapia, nes iš smulkaus substrato ir dar su kiminais (čia taip pas mane) drėgmė sunkiau išgaruoja nei iš stambaus phalaenopsiams.

Raibuolėms patinka būt drėgnai, bet ne šlapiai. Tai vat bijodama to užmirkimo aš lieju saikingai - geriau jau kiek per sausa (ne išdžiuvęs, sausas substratas, nes tada tai jau tikrai negerai), tada augalas tiesiog augs lėčiau, nei per šlapia, nes tokiu atveju puvinį pagaut vienas juokas ax.gif

Bet čia jau aš taip darau  blush2.gif


Kiminu ir as pakarpiau ir imaisiau siek tiek i substrata, na tikiuosi, pirmoji mano raibuole mane pamils, nes as jau ja myliu 4u.gif Ok, Mumrikas, tada ir as nemirkysiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 02 06, 11:48)
Kiminu ir as pakarpiau ir imaisiau siek tiek i substrata, na tikiuosi, pirmoji mano raibuole mane pamils, nes as jau ja myliu 4u.gif Ok, Mumrikas, tada ir as nemirkysiu drinks_cheers.gif


žinok tos parduotuvinės jau tikrai išvestos nelepios ir gebančios augt bei žydėt beveik kiekvieno namuose - vat dabar apie rūšines skaitau pastaruoju metu daug, tai yra tokiųųųųųųųųųųųųųųųų, kad mama mia - pražydint kai kurias reikia daugiau nei dešimt metų augint, nes auga labai labai pamažu, tada žaist su temperatūra, drėgme, apšvietimu - vienžo greičiau antrą aukštąjį baigt lotuliukas.gif

Iš kitos pusės įsivaizduoju koks nenusakomas džiaugsmas popinus tokią gražuolę sulaukt nuostabių žiedų wub.gif

Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 06, 11:59)
žinok tos parduotuvinės jau tikrai išvestos nelepios ir gebančios augt bei žydėt beveik kiekvieno namuose - vat dabar apie rūšines skaitau pastaruoju metu daug, tai yra tokiųųųųųųųųųųųųųųųų, kad mama mia - pražydint kai kurias reikia daugiau nei dešimt metų augint, nes auga labai labai pamažu, tada žaist su temperatūra, drėgme, apšvietimu - vienžo greičiau antrą aukštąjį baigt lotuliukas.gif

Iš kitos pusės įsivaizduoju koks nenusakomas džiaugsmas popinus tokią gražuolę sulaukt nuostabių žiedų wub.gif


Tikrai pritariu, kad dziugsmas didelis, bet as nenoreciau 10metu vargti, laukti, man reikia, kad dziugintu dabar 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 02 06, 12:10)
Tikrai pritariu, kad dziugsmas didelis, bet as nenoreciau 10metu vargti, laukti, man reikia, kad dziugintu dabar 4u.gif


Aš sutikčiau dešimt metų "pavargt", jei finale būtų garantijos, kad tas vargas baigsis vat taip :

http://www.google.co...:429,r:20,s:131

http://www.google.co...l...GnDg&zoom=1

http://www.google.co...l...GnDg&zoom=1

http://www.flickr.co...N00/3802297916/

Bet, o , tačiau garantijų jokių, o suaugęs ir jau žydintis augalas apie 200 EUR kainuoja blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mumrikas: 06 vasario 2012 - 11:21