Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(mumrikas @ 2012 02 05, 14:29)
kiek greit "paneršiau", tai vadinamos tokios raibuolės tiesiog "paphiopedilum hybrids complex type". Pabrėžiama, kad visai nelepios, gerai auga, o apie substratą rašo, kad smulkus žievės substratas ir mėgsta kalkingą substratą, tai kiaušų lukštai ar smulkintos  kriauklės nepamaišytų (įtariu kriauklės turi būt ne jūrinės g.gif  - bet kokiu atveju pati pirksiu skirtas orchidėjoms).

Maniškė viena nežiniukė įtariu tokia pati "complex" kol kas auga be kriauklių ar lukštų ir dar ir kaip puikiai atrodo , taigis galima išsiverst ir be to. Jei nežydės, tai bandysiu lukštais pamaitint - gal tik to iki pilnos laimės trūksta tongue.gif
Papildyta:
įtariu taviškis toks:

http://www.cloudsorc...ages/6759_0.jpg

http://www.cloudsorchids.com/paphs.htm
Papildyta:
aš tai kiminus sukarpau gabaliukais ir tolygiai pamaišau su substratu  4u.gif


oi, aciuks ir tau ir Zuzlai, pakarpysiu kiminus ir as, ir zinosiu visam laikui thumbup.gif
Mumrikas, pirkau nuzydejusia paphiopedilum, nes zydincios "neikirtau"... Kainavo 98Lt, na, man per brangu, tai nezydincia su visom nuolaidom nupirkau uz 24Lt thumbup.gif
bet popieriukas ibestas buvo su tokiu ziedu, kaip tu ikelei nuododa smile.gif
Bus kaip bus, kai susidraugausiu, bandysiu isigyti "grynaveisliu", nes tik pradedu rimciau dometis orchideju auginimu, tai manau, neverta man dar metyti pinigeliu brangioms gelytems 4u.gif

O kokios rusys dar megsta kiminus? kiek skaitau forumuose, tai patarimas vienas: isimti kiminus persodinant, kad neputu saknys. Mano katleja pasodinta beveik kiminuose, dar nepersodinta po pirkimo, bet jauciu kai nuzydes ir persodinesiu, nedesiu kiminu, uzteks gal ir stambaus substrato g.gif Ar as klaidingai mastau?
Atsakyti
Vat maniškis toks pat NOID iš Senukų asortimento, tik įtariu bus ryškiai geltonas, vat toks, nes kiti, nenukainuoti ir nenužydėję buvo tokie (ar kažkas iš tos serijos, nes jau tiksliai nepamenu):

http://www.cloudsorc...ages/8573_0.jpg

buvo nupiepėlis, nors šaknys persodinant maloniai nustebino. Prabėgo gal du mėnesiai, o tas kad puolė augt - ir senieji du auginiai labai tįstelėjo, sustiprėjo, ir du naujus nemažus "vaikus" užsiaugino thumbup.gif

user posted image

maloniai nustebino, kad lapai tvirti, kieti ir negriūna netvarkingai į šalis, nors gan ilgi thumbup.gif Jis auga kiminuose plius smulkus pušies žievės substratas, o kai gausiu smulkintų kriauklių jų pabarstysiu paviršiuj tik vos vos padengdama jas žieve dėl vaizdo (nebenoriu gilyn kapstytis ir lukštus užkasinėt, kad šaknų nepažeist) 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mumrikas: 05 vasario 2012 - 13:57
QUOTE(janudi @ 2012 02 05, 13:52)
O kokios rusys dar megsta kiminus?

kiek skaitau forumuose, tai patarimas vienas: isimti kiminus persodinant, kad neputu saknys

Mano katleja pasodinta beveik kiminuose, dar nepersodinta po pirkimo, bet jauciu kai nuzydes ir persodinesiu, nedesiu kiminu, uzteks gal ir stambaus substrato g.gif Ar as klaidingai mastau?


tos, kurios mėgsta drėgniau "gyventi", kurių substratas tarp laistymų neturi visiškai išdžiuti. paphiopedilum, masdevallia, phragmipedium ir t.t.

nes daugiausiai kalba eina apie falenopsius.

katlėja skaitosi smulkiašaknė, todėl jai labai tiks smulkus substratas.
Papildyta:
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 05, 13:54)


kiek matau, pas tave visos orchdėjos glazūruotuose vazonuose susodintos. o negąsdina tai, kad jie "nekvepuoja"? vasarą gali būti nekas mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 02 05, 15:05)
kiek matau, pas tave visos orchdėjos glazūruotuose vazonuose susodintos. o negąsdina tai, kad jie "nekvepuoja"? vasarą gali būti nekas mastau.gif


daugumai mano orchių treti metai (tiksliau ketvirti, nes senokai per trečius persivertė) tuose vazonuose eina ir visos juose "bujoja" - tfu, tfu, tfu puikiai auga ir nuolat žydi g.gif Kai persodinau, tai pas visas randau tiek daug ir sveikų šaknų, kad vos ištraukt sugebėjau (persodinau visas tik vieną kartą, bet iš glazūruotų vazonų į tokius pat, tik jau prie namo stiliaus ir spalvų tinkančius) thumbup.gif

Aišku aš auginau iki šiol tik phalaenopsius ir dabar dar kelias raibuoles turiu - kitokių orchidėjų neauginu, tai nežinau kaip joms būtų, o dabar tai puikiai gyvuoja ax.gif

Aš iš tų, kurios greičiau per retai laisto nei per dažnai, tai gal šitai mane ir gelbėja - bet dėl šitos savybės mano gėliukai kol kas nesiskundė biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mumrikas: 05 vasario 2012 - 14:13
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 05, 14:11)
Aš iš tų, kurios greičiau per retai laisto nei per dažnai, tai gal šitai mane ir gelbėja


taip, tikriausiai tai ir gelbsti smile.gif nes dauguma šeimininkių žmonės-"laistytuvai".
aš ir iš džiovintojų smile.gif

bet va su raibuole įdomu kaip bus, jin mėgsta drėgniau, tai kad tik vasarą nepradėtų šūsti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 05 vasario 2012 - 14:20
QUOTE(zuzla @ 2012 02 05, 15:19)
bet va su raibuole įdomu kaip bus, jin mėgsta drėgniau, tai kad tik vasarą nepradėtų šūsti g.gif


tada keliaus į vėsiausią kambarį, nes kai name, tai yra galimybių panešiot pagal skirtingas temperatūras - vėsiausia priepirty, tai galės gyvent ir ten smile.gif. Bet to vasarą langai nuolat atidaryti būna, tai karščiai kažkaip nekankina - bet kokiu atveju turės arba prisitaikyt, arba nedraugausim schmoll.gif

Ir kiek skaitaliojau augintojų forumuose, tai raibuolėms kažkaip jokio skirtumo kokiuose vazonuose augt g.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2012 02 05, 14:48)
tada keliaus į vėsiausią kambarį, nes kai name, tai yra galimybių panešiot pagal skirtingas temperatūras


aj nu jo, pas tave gi namas smile.gif
Atsakyti
Tai lapu nei viena nevalot? ax.gif
Ar tiesiog vandeniu nuplauti ir tiek?
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2012 02 05, 15:53)
Tai lapu nei viena nevalot? ax.gif


mano orchidėjų lapus reikia valyt nuo dulkių, tai ir valau taip pat kaip ir nuo kitų paviršių - drėgna šluoste. o blizgikliai tai papildoma chemija, man ir be jos gražiai lapai blizga.
man vanduo nenuplauna taip gerai, kaip raniniu būdu nuvalau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 05 vasario 2012 - 15:57
QUOTE(zuzla @ 2012 02 05, 16:56)
mano orchidėjų lapus reikia valyt nuo dulkių, tai ir valau taip pat kaip ir nuo kitų paviršių - drėgna šluoste. o blizgikliai tai papildoma chemija, man ir be jos gražiai lapai blizga.
man vanduo nenuplauna taip gerai, kaip raniniu būdu nuvalau.

Tiesiog slapiu skudureliu, gerai supratau?
Aciu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2012 02 05, 15:59)
Tiesiog slapiu skudureliu, gerai supratau?
Aciu  mirksiukas.gif


taip smile.gif
kažkas naudoja vandenį ar tai su citrina, ar tai su pienu, bet kai tiksliai nežinau, tai ir nepatariu.
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2012 02 05, 16:53)
Tai lapu nei viena nevalot? ax.gif
Ar tiesiog vandeniu nuplauti ir tiek?


Skirtingas gėlės skirtingai - jei daug lapų turinti gėlė (sakykim pas mane jukos, spatifilis, dracena), tai plaunu šiltu dušu, nes kiekvieną lapą valydama užtrukčiau visą dieną. O phalaenopsių lapus valau tiesiog švelniu drėgnu skudurėliu (prieš tai jį smarkiai išgręžusi, kad būtų tik vos vos drėgnas) - nenaudoju nei spec. šluosčių, nei kažkokių spec. valiklių - švaraus augalo lapai ir taip gražiai atrodo mirksiukas.gif

Šią vasarą bandysiu orchytėms ir šiltą dušą - labai jau gerų atsiliepimų prisiskaičiau. Ir taip pas mane "stagnuojančių" lyg ir nėra, bet smalsu pabandyt, ypač kai tropikų liūtys joms natūralu - tėvynę priminsiu lotuliukas.gif

Reikia tam sulaukt šilto metų laiko, nes turi skrotelėj vanduo greit išdžiūt (galima išsausint, bet vėl papildomas vargas), šaknys neužmirkt, o kol kas tai gan sudėtinga, o ir skubos gi nėr 4u.gif
Atsakyti