Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Laba diena

Gal galėtumėt man patarti.
Auginu keleta orhidėjų. Lapų daug jos turi, tvirti, stiprūs, gražūs jie. Išleido naujus stiebus jos. Bet va pastebėjau kai užsimezga pumpuras žiedui jis pageltonija, sudžiuna ir nukrenta. Kaikurie net matosi kad tik pradeda megstis iskart geltoni ir nukrenta. Gal žinote kodėl taip yra?
Papildyta:
QUOTE(borjomi @ 2012 01 20, 14:01)
ziema - truksta saules, naturalios silumos ir dregmes ore.


radau atsakymą į mano klausimą. Tai išvadai gaunasi taip kad kol žiema žiedų ir neturėsime?
Nors pas mane kambaryt kuriame jos yra pietų pusėje. Tai jei saulutė iš po debesų išlenda viskam kambarys nusvinta nuo jos
Atsakyti
Mano kvietkos po maudyniu smile.gif
user posted image

tos is desines didziausios saknys lenda jau pro induko skylute g.gif
O ji tik perzydejo, nespejau ir sureguot vel zydi, nespejau persodint g.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2012 01 25, 13:55)
Ką daryt? Palikt likimo valioje?


kokia dar likimo valia smile.gif juk žiema, paaugo, sustojo, pavasariop atsinaujins ir šaknų augimas ir pačio auginio.

QUOTE(Jurguzia @ 2012 01 25, 14:19)
radau atsakymą į mano klausimą. Tai išvadai gaunasi taip kad kol žiema žiedų ir neturėsime?


priklauso nuo aplinkos. pas skirtingus augintojus žiemą ir 25, ir 2 žiedai gali būti. aš laikausi nuomonės, kad turi būti sezoniškumas. juk dauguma augalų žiemą miega, vasarą auga/žydi, orchidėjos ne išimtis.
Atsakyti
Sakykit minimarkui stambesnis ar smulkesnis substratas patinka? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurguzia @ 2012 01 25, 15:19)
radau atsakymą į mano klausimą. Tai išvadai gaunasi taip kad kol žiema žiedų ir neturėsime?


Nebūtinai mirksiukas.gif Pas mane absoliučiai visi phalaenopsiai kiekvieną žiemą žydi ir sėkmingai, taigi manau viskas priklauso nuo kiekvienos skirtingos gėlių augimo vietos ir sąlygų - kiekvienasm bute ar name sąlygos skiriasi, o ir kiekviena gėlė individuali, taip kad variantų gali būt labai skirtingų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 01 26, 15:14)
Sakykit minimarkui stambesnis ar smulkesnis substratas patinka? g.gif


iš principo stambiašaknėms orchidėjoms stambus substratas, smulkiašaknėms - smulkus. o toliau jau augintojo patogumo klausimas - pas mane stambiame substrate falenopsiai labai greitai išdžiūtų ir tektų dažnai laistyti, aš tingiu, todėl jie gyvena smulkiame substrate, bet čia reikalingas jau didesnis vėdinimas, t.y. kad ir daugiau šoninių skylučių vazone.
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 01 26, 15:14)
Sakykit minimarkui stambesnis ar smulkesnis substratas patinka? g.gif


Manasis iš žievių perkeltas į kiminus. Markai mėgsta didesnę drėgmę.
Atsakyti
pas mane MIni Markas auga smulkiam substrate.
Atsakyti
QUOTE(guste87 @ 2012 01 26, 18:21)
pas mane MIni Markas auga smulkiam substrate.


As ir planavau ji i smulku persodinti kai nuzydes, nes smulku substrata nusipirkau, tik norejau isitikinti, ar teisingai ketinu daryti. Aciu, merginos 4u.gif
Atsakyti
Pas mane Mini Markas stambiose žievėse auga, o ant paviršiaus keli cm smulkaus substrato, kad drėgmė taip greit negaruotų ax.gif
Atsakyti
mumrikai, Jūsų idealiausias variantas falenopsiams drinks_cheers.gif
Atsakyti
merginos nusipirkau kambriją nužydėjusią ir niekur nerandu informacijos apie jas g.gif ar galima tuos svogūnėlius dalinti? nes vienoj krūvoj nemažai jų yra ax.gif ir kodėl keli jų nupjauti? ką tai duoda? blush2.gif
Atsakyti