QUOTE(cibulis @ 2012 01 31, 18:26)
Jo projektai turi ir kitą bėdą: jie ne tik iš konstrukcinės pusės sudėtingi, bet ir brangiai statomi.
1) kiekvienam projekte pilna kampinių langų,
2) langų bendras plotas prilygsta šiltnamiui,
3) beveik kiekvienas projektas turi milžiniška balkoną/terasą, kurios brangios įrengti ir kurių sujungimas su siena būna konstrukciškai blogai išspręsta, todėl leidžia vandenį,
4) namo išoriniai apdailai naudojama daug skirtingų medžiagų (tinkas, medis, klinkeris), todėl labai skiriasi sienos apšiltinimas, pvz., te, kur tinkas, vatos storis bus 15 cm, o kur klinkeris - tik 10 ar 12 cm, tokiu būdu formuojami šalčio ciklai ir t.t.
O bene didžiausi privalumai: optimalus skaičius patalpų (tame tarpe ir pagalbinių) bei ganėtinai neblogas išplanavimas ir namo išorė.
Na nenoriu labai girti ar peikti šio architekto darbų, tad įsikišiu tik tiesos dėlei. Tiek
cibulis, tiek
*** pažėrėt minčių/argumentų, kurie iš piršto laužti (ta prasme, dalis argumentų, kuriais remiate vieno ar kito projekto tinkamumą ar netinkamumą, yra tiesiog klaidingi).
Taigi, punktais (kad būt paprasčiau):
1. Kampiniai langai, pritariu, brangina statybą. Bet tai yra nežymios sumos viso namo sąmatoje.
2. Langų bendras plotas - joks rodiklis. Statant bunkerį ginybai nuo fliukų - gal. Noriu pasakyti, kad vienas šitas argumentas nieko nepasako, jis yra didesnio ir sudėtingesnio komplekso dalis. Jei viena namo pusė bus aklina, kita gali būt visa skaidri (ir pan).
3. Meluojat, o gal tiesiog nesuprantate konstrukcinio mazgo. Tai tas pats, kaip teigti, kad visos japoniškos mašinos labiau genda už visas vokiškas - taip nebūna.
4. Kad didelis kiekis apdailos medžiagų įveda šiek tiek painiavos - tiesa, čia esat teisus. Tačiau kiekvienu atveju vertinčiau atskirai, nes kitąkart reikia ir daugiau - prilauso nuo stilistikos, architektūros. Tad vieno vardiklio tuo klausimu nėra. O kas liečia jūsų įvardintus "šalčio ciklus" - na, norėjot riebiau parašyt, bet tiesiog nesigavo. Nes tai netiesa, ką parašėt. Nesigilinsiu į technines detales, bet prie tokių apdailų, netgi keičiant izoliacijos storį, sienos šiluminė varža visur gaunasi vienoda, tereikia detales sienų gramatnai išspręst ir neduot kaimynui statyt.
Šiaip, kaip pastebėjimas - perdenginio, pamatų ir kt paprastumas tikrai supaprastina, pagreitina statybas. Tad projektuojantis ekonominį variantą, derėtų atsižvelgti į tuos dalykus. Tačiau...
Ne visi to nori, ne visiems to reikia. Aš asmeniškai geriau įdėsiu papildomą siją ar monolitinį ruožą, bet neturėsiu nereikalingų pakampių ar šiek tiek per siauro koridoriaus. Ta prasme, kas ką linkęs aukoti (arba, kas ką gali sau leisti).
Šie aptariami projektai toli gražu nėra nei sudėtingai pastatomi, nei sudėtingi konstruktyviai, nei labai brangūs įgyvendinti (vertinu kaip profesionalas, mėgėjui ar diletantui gali pasirodyti, kad ten "rocket-science", bet...). Buvo išsakytas argumentas, kad jie ar tai brangūs, ar sudėtingi... Reiškia, nematėt brangaus/sudėtingo konstruktyviai namo. Vertinant skalėje nuo 1 iki 10 čia stumdomės kažkur tarp 2 ir 3 pagal sudėtingumą.
Kaip ir tiek pastebėjimų. Kitai daliai minčių, išsakytų čia, pritariu. Labai teisingos schemos su saulės insoliacija, patiko - tiesą sakant, gerai kad jos čia atsirado - tekstu tuos dalykus keblu aprašyt, o vizualinė medžiaga visada aiškiau. Tai gi tiesiog pamatiniai dalykai, galvojant apie namo pasyvinimą (izoliacijos ir tt - tik technologiniai sprendimai, bet jie bereikšmiai, jei namas statomas orientuotas į šiaurę
)
Baigiu rašliavą šiam kartui. Sėkmės visiems