Įkraunama...
Įkraunama...

Kviesti auklę į namus ar vežti vaiką pas auklę?

QUOTE(LUXOTTICA @ 2005 08 09, 15:22)
nesigincysiu, keik zmoniu, tiek nuomoniu. Tik is savo patirties sakau, kad jei aukle gera ir jos namai silti, tuomet vaikuciui neprosali pakeisti aplinka ir nebuti kiaura para tarp tu paciu sienu. Kas tai isbande, pritars man 100%.


drinks_cheers.gif
QUOTE(LUXOTTICA @ 2005 08 10, 09:48)
Fanta drinks_cheers.gif
Planuoju dar kokius 4 vaikus ir visiems jiems ieskosiu aukles tik jos namuose!:) Leiskite savo vaikams matyti daugiau negu savu namu sienos mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif

Dekui mamoms, pasidalinusioms savo patirtimi thumbup.gif Tai labai padejo man apsisprendziant thumbup.gif As taip pat UZ vaiko prieziura aukles namuose ir dabar intensyviai tokios aukles ieskausi. thumbup.gif Tik manau radusi tinkama kandidate pirmiausiai pasikviesiu ja pas save i svecius, kad vaikas apsiprastu ir as susipazinciau su zmogumi. Ir jeigu isitikinsiu, kad zmogus vertas pasitikejimo ir vaikas ji priima, tikrai leisiu auklei priziureti mazyli jos namuose.
Pagrindinai argumentai: 1. as irgi turiu suni, net visa vilksuni doh.gif 2. nekenciu kai kas nors kuiciasi mano namuose 3. vaikui bus nauja aplinka. 4. auklei jaukiau savo namuose.

Kas del saugumo tai manau jeigu yra pasitikejimas zmogumi, tai vaikui visur su juo bus saugu. O ka manote jei palikot aukle su vaiku pas save namie tai tikrai viskas 100% saugu? Ir grizusi rasite vaika? O jei rasite tik uzdarytas jusu buto duris ir nieko daugiau??? blink.gif
Atleiskit uz tokias kraupias mintis blush2.gif Tiesiog pati save itikineju, kad svarbiausia yra pasitikejimas zmogumi. Tik jis garantuoja sauguma biggrin.gif

Beja buciau dekinga mamos, kurios turejo auklytes, priziurincias ju mazylius savo namuose uz rekomendacijas ir pasiulymus ax.gif gal kuriai jau nebereikia tokios auklytes ax.gif Mes is Grigiskiu, aukle gali buti is bet kurio Vilniaus rajono. blush2.gif
Atsakyti
Samdėm auklę, kuri gyveno netoliese, ir ji vis nusiveždavo vaiką pas save. Kai savaitę ištisai veždavo ir net prašydavo, kad ryte nuvežtume mes ("labai lyja")arba pasiimtume, pasakiau NE. Paskutinį vakarą vaikas buvo irzlus ir nesukalbamas, rėkė iki 22 val., kol užmigo. Manau, 1 m. vaikas dar per mažas visai dienai būti nepažįstamoj aplinkoj su pusiau pažįstamu žmogum (auklė buvo padirbus maždaug 1.5 mėn. pas mus), be to, juk tempdavosi jį tam, kad savo darbus nudirbtų, t.y., spėju, jį pasodindavo prieš TV, nes kai diskutavom apie tokios priežiūros kainą, sakė, kad "jis elektrą naudoja". Aš kelias dienas vis galvojau, kaip toks vaikas gali NAUDOTI ELEKTRĄ, kol supratau, kad jį, ko gero, prieš teletabius pasodina. Tokios priežiūros minusas - nežinai ir niekada nesužinosi, ką daro su tavo vaiku. Gali tik nujaust - nuojautos vedama aš ir uždraudžiau jį vedžiotis. O netrukus ryte vietoj auklės sulaukiau SMS, kad ji jau dirba kitoj šeimoj... biggrin.gif
Atsakyti
Siuo metu priziuriu savo namuose ,tik laikinai,vazuleli ir galiu drasei sakyti kad turint daug vietos galima ziureti vaikuti savo namuose.Jei jos maziau ar vyksta kokie darbai-nesamone.O ir aplamai,labai sunku kazko atsisakyti nepadaryti namie.Visa tai stengiuosi padaryti kol atvaziuoja vaikutis,juk gaunu pinigus uz jo prieziura ir bendravima,sunku.Geriau vaziuoti i vaiku namus,o aplinka galima pakeisti isejus i lauka!
Atsakyti
Aš taip pat nuo kito mėnesio pradėsiu vežioti savo mažylę pas auklę į namus. Bet tokio varianto ieškojau tik dėl to, kad žiemą turėsime antrą vaikelį, o būti viename bute visame "taborui", dar kartu su aukle, manau, tikrai nelogiška...
Buvome prieš tai pas auklę svečiuose, butas ir man, ir mažylei labai patiko - didelis ir erdvus, bus vietos bėgioti biggrin.gif Be to, man labai didelės reikšmes turėjo, kad aukle labai tvarkinga moteris, nes pati esu pedantė smile.gif
Aišku, minusų tokiame pasirinkime yra. Pvz. mes vežiosime dukrytę vos ne į kitą miesto galą. Dėl benzino problemų kaip ir nėra, bet laiko sugaišime, o dar Vilniaus kamščiai... verysad.gif
Dar labai pergyvenu, kad mažylė "nesuvestų" šių aplinkybių - aha, gimė kita "lialia" ir mane jau kažkur išveža, atseit esu nereikalinga... Todėl auklę pasamdėmę keletą mėnesių prieš kito vaikelio gimimą.
Labai tikiuosi, kad viskas bus gerai unsure.gif
Atsakyti
Zinoma kad viskas bus gerai,tik to reikia noreti!Linkiu sekmes!
Atsakyti
Pitija, duokdie, kad viskas būtų gerai. Priklauso ir nuo mažylės amžiaus. Kiek pažįstu savąjį, jis tikrai pasijustų išmestas už borto, nesvarbu, dėl kokių priežasčių. Jūsų atveju gerai būtų, kad auklė prižiūrėtų daugiau vaikučių, savo ar kitų - vaikas būtų kaip mini darželyje. - O gal geriau būtų leisti į darželį? Ten daugiau veiklos, ugdymas ir pan.?
Atsakyti
QUOTE(Shanti @ 2006 10 08, 15:02)
Pitija, duokdie, kad viskas būtų gerai. Priklauso ir nuo mažylės amžiaus. Kiek pažįstu savąjį, jis tikrai pasijustų išmestas už borto, nesvarbu, dėl kokių priežasčių. Jūsų atveju gerai būtų, kad auklė prižiūrėtų daugiau vaikučių, savo ar kitų - vaikas būtų kaip mini darželyje.  - O gal geriau būtų leisti į darželį? Ten daugiau veiklos, ugdymas ir pan.?

Ačiū visoms už supratimą...
Mažylei bus metukai ir keturi mėnesiai. Pirmą mėnesį noriu, kad auklė būtų su ja mūsų namuose, pamatytų, kaip ją prižiūriu, kaip ji elgiasi savoje aplinkoje. Dukrytė nėra "mamyčiukė", todėl tikiuosi, kad adaptuosis neskausmingai.
Pirmą kartą pamačius būsimą auklę, aikšu, "tempė lūpą", nes truputį bijo nepažįstamų. Bet jau po pusvalanduko, kai auklė pradėjo ją užiminėti, kalbėti ir rodyti žaislus, darė man "atia atia" - suprask, man ji patinka, o tu, mama, gali ir važiuoti biggrin.gif
Įsivaizduoju, kaip sunku mamytėms, kurių mažiukai labai prie jų prisirišę ir kiekvienas išsiskyrimas prilygsta dramai. Tokiu atveju tikriausiai neleisčiau sau dar samdyti kito žmogaus, bandyčiau auginti abu vaikiukus pati...
Atsakyti
Manasis anaiptol nėra prisirišęs prie manęs, augintas tai močiutės, tai senelio, bet mūsų NAMUOSE, po to turėjo 2 aukles ir prie abiejų gan greit pritapo. Pirmoji iš jų ir norėjo jį žiūrėt namie. Na, gal ji mažai juo užsiimdavo, nežinau, kas ten buvo, bet nebuvo gerai - tas buvo akivaizdu.
Patarčiau tik stebėt vaikutį ir nedelst, jei ims atrodyt, kad "kažkas ne taip".
Atsakyti
QUOTE(Shanti @ 2006 10 08, 15:02)
Jūsų atveju gerai būtų, kad auklė prižiūrėtų daugiau vaikučių, savo ar kitų - vaikas būtų kaip mini darželyje.  - O gal geriau būtų leisti į darželį? Ten daugiau veiklos, ugdymas ir pan.?

Beje, dėl darželių. Turėjau ir tokią mintį, tačiau perskaičiau kelių vaikų psichologų komentarus, kad iki trejų metukų mažylis dar nėra pasirengęs integracijai į "sociumą". Ir net žaisti su kitais vaikiukais jis dar nemoka, tiesiog žaidžia ne KARTU, o ŠALIA ir suvokia kitą mažą žmogutį ne kaip savo bendravimo partnerį, o tiesiog kaip šalia egzistuojantį subjektą biggrin.gif Todėl į lopšelį patariama leisti tik tuomet, jei nėra galimybių pačiai auginti mažiuką iki trejų metukų (tam tikromis išimtimis iki dvejų su puse) arba samdytis auklės... verysad.gif
O dėl stebėjimo tai sutinku, pirmi mėnesiai tikriausiai bus man kaip po padidinamuoju stiklu, stebėsiu visus mergytės elgesio pokyčius.
Atsakyti
Man taip dabar iškilo problema, greitai gryšiu į darbą ir 1 m. savo mergaitę reikia kažkam palikti. Tai su vyru niekaip nesutariam, aš noriu samdyti auklę ir kad vaiką prižiūrėtų tik mano namuose, o jis piestu stojasi kad svetimas žmogus vaikščios po mūsų namus ir nori, kad aš vežiočiau pas jo tėvus į visai kitą miesto galą. Man jo mintis visai nepatinka, nes vaiką reikia anksti kelti, aprengti mažąją, surošti sušukuoti didesnę mergaitę, susodinus į mašiną vežti vieną į darželį, kitą per visą miestą pas senelius ir vėl gryšti į centrą į darbą. Man vien jau nuo tos minties plaukai šiaušiasi. Vakare scenarijus tas pats, o dar ir į parduotuvę reikia. Užtat nežinau ką daryti niekaip su vyru nesusitariam, jam atrodo kad jo tėvai gerai prižiūrės, nors aš esu priešingos nuomonės, tuo labiau kad seneliai jau beveik po 70 m. turi ir uošvenė ne geležinės sveikatos. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Žemaitė @ 2004 09 13, 08:52)
Visos kalbat daugiau tik apie savo ar auklių nepatogumus, o man pirma mintis buvo sovus - kaip nutarabanyciau visus vaiko zaislus - pilna deze pirmyn, dar n+1 vaiko drabuziu - nezinia koks oras bus - tai man vos ne puse namu ryte isvezti, o vakare parvezti...

pusę žaislų palieki namie, pusę išveži ten biggrin.gif su rūbeliais praktiškai tas pats biggrin.gif o vaistus aš vežiojuosi kasdien pirmyn atgal, ir nematau jokios problemos ax.gif

QUOTE(Nicke @ 2006 12 01, 12:36)
Man taip dabar iškilo problema, greitai gryšiu į darbą ir 1 m. savo mergaitę reikia kažkam palikti. Tai su vyru niekaip nesutariam, aš noriu samdyti auklę ir kad vaiką prižiūrėtų tik mano namuose, o jis piestu stojasi kad svetimas žmogus vaikščios po mūsų namus ir nori, kad aš vežiočiau pas jo tėvus į visai kitą miesto galą. Man jo mintis visai nepatinka, nes vaiką reikia anksti kelti, aprengti mažąją, surošti sušukuoti didesnę mergaitę, susodinus į mašiną vežti vieną į darželį, kitą per visą miestą pas senelius ir vėl gryšti į centrą į darbą. Man vien jau nuo tos minties plaukai šiaušiasi. Vakare scenarijus tas pats, o dar ir į parduotuvę reikia. Užtat nežinau ką daryti niekaip su vyru nesusitariam, jam atrodo kad jo tėvai gerai prižiūrės, nors aš esu priešingos nuomonės, tuo labiau kad seneliai jau beveik po 70 m. turi ir uošvenė ne geležinės sveikatos.  verysad.gif

o tau geriau samdytis svetimą žmogų? g.gif Mes kas rytą vežiojam savo mažių taip pas senelius, pirmą savaitę buvo sunku, vėliau viskas susidėliojo į vėžes - vaikas atsikelia pats, labai noriai važiuoja pas senelius, labai šauniai ir noriai ten leidžia laiką smile.gif gerai ir mums, ir vaikui, ir seneliams thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Pitija @ 2006 10 09, 09:28)
Beje, dėl darželių. Turėjau ir tokią mintį, tačiau perskaičiau kelių vaikų psichologų komentarus, kad iki trejų metukų mažylis dar nėra pasirengęs integracijai į "sociumą". Ir net žaisti su kitais vaikiukais jis dar nemoka, tiesiog žaidžia ne KARTU, o ŠALIA ir suvokia kitą mažą žmogutį ne kaip savo bendravimo partnerį, o tiesiog kaip šalia egzistuojantį subjektą  biggrin.gif Todėl į lopšelį patariama leisti tik tuomet, jei nėra galimybių pačiai auginti mažiuką iki trejų metukų (tam tikromis išimtimis iki dvejų su puse) arba samdytis auklės...  verysad.gif

Nu maniske isejo i lopseli 2,1m. Isejo, nes pati nusprende, kad nebenori buti namie doh.gif (kodel visi turi darbelius, o as ne. O Gabija (kaimyne bendraamze) irgi turi, kaip jai gerai). Ir butent norejo zaisti su kitais vaikais, o ne buti su aukle.
Atsakyti