na nežinau kokie taupymo metodai buvo aptarti jūsų anksčiau, tiesiog galiu kartoti senai žinomas tiesas. Tiesiog kalbat apie PINIGŲ taupypą, bet kad pinigus taupyti, reikia atitinkamai ne tik atidėti kažkokią sumą: vokelį, sąskaitą, indėlį ar kojinę bet ir keisti gyvenimo būdą, kuris atitinkamai palengvina tą PINIGŲ taupymą
jei kartosiuos, tai atmeskit tą vietą sau ir tiek.
Pirmiausia stengtis viską planuoti.
MENIU PLANAVIMAS - ĖJIMAS Į PARDUOTUVĘ KUO REČIAU IR TIK SU SĄRAŠU.
Labai žaviuosi žmonėmis, kurie sugeba išleisti maistui mažai, o gaminti daug ir skaniai. Šito man mokytis, neturiu talento gaminti maistą. Kaip Wilioke ir sakė, (tokios FlyLady mokykla), kad meniu planavimas taupo pinigus. Jeigu jums sunku sudėlioti ką reikės daryti per ateinančią savaitę (kitam tiesiog sunku sugalvoti ar prognozuoti šeimos poreikius). Galit planuoti taip, kad pirmadieniais bus mėsiniai, antradieniais kažkas su makaronais, trečiadienį su daržovėm, ketvirtadienį - žuviems, penktadienį - blynų ir pan. Na kiekvienos šeimos reikalas. Pasirinktą savaitės dieną susižiūrėt kas liko, jei tarkim kameroj kokia tešla jau eina į galiojimo pabaigą, tai reik ateinančia savaitę ir gamint. O tada susirašyt ko trūksta ir pirkti tik tai KO REIKIA PAGAL SĄRAŠĄ ir EITI PAVALGIUS, nes ALKANAS prisiperka KO NEREIKIA
Ir išeinant į darbą išsiiti iš KAMEROS ką gaminsit vakarienei. Jeigu turit laiko ir galimybių pasigaminkit "paruoštukų'", tarkim laisvesnį vakarę pripjautykit morkų ir užsišaldykit, skubant sumesit į sriubą
Tai apie "maistą ir pinigus" tiek. Beje kažkur buvo tema, kur merginos rašo meniu už itin mažą sumą, jeigu jūs į ją netelpat nieko tokio, ten labai daug gerų idėjų pasigamint nebrangų ir skanų maistą.
Jeigu yra galimybių maistą pirkti pvz PL, turguje, pasiprašyti mamos IKI kortelės (senolių) ir apsipirkinėt antradieniais, kai maistas IKI 10 % nuolaida ir pan.
VAISTAI:
Vaistus namų vaistinėlei pvz iš vokiečių - merginos kooperuojasi ir tam tikrus siunčiasi arba per akcijas, bet žinoma tik tokius, kurių tikrai reikia.
NEREIKALINGI PIRKINIAI:
Mes pasiduodam Akcijoms, išpardavimams. Bet reikia pirkti tik tai, ko TIKRAI REIKIA. Užsirašykit į piniginę raštelį: AR TAU TIKRAI ŠITO REIKIA. Matysit jį kiekvieną kart, kai griebsit nereikalingą prekę. Pirkti tik tiek drabužių, kiek reikia. LAbai gera tema:
Kapsulės metodas Mes, moterys prisiperkam drabužių per išpardavimus, kurie paskui tarpusavyje nedera, ir šaukiam, kad nėra ką apsirenkti, tad geriau vos keli, tarpusavy derantys, bet kokybiški. Tai irgi padeda mūsų kišenei.
NEREIKALINGI DAIKTAI:
Gal namuose guli kokie daiktai, kurie jums šlamštas, o kitam vertybė - pabandykite juos parduoti, gausite gal nedaug, vos kelis litus, bet vis į kišenę, ir vietos namuose daugiau.
PINIGAI IŠ DANGAUS:
na jei staiga nukrenta kokie pinigai netikėtai, dėkite juos iškart į terminuotą indėlį pvz, tegu jie guli sąskaitoj ir bus "juodai dienai", o gulėdami uždirba jums nors kelis litus, bet vis kokiam pavedimui bus apmokėti. Seniai žinoma tiesa, kad būtų ramiau, reiktų turėti sukaupus 6 mėnesių pajamų dydžio santaupas, kad jei kas nutiktų, turėtumėt iš ko gyventi.
Toks dėdė Bodo Shafer sako, kad vos gavus atlyginimą, reiktų pirmiausia "sumokėti sau", t.y. 20 % pervesti į kitą sąskaitą, kažkam atrodys daug, tai galite šį procentą pamažinti pagal galimybes, bet taip sukaupsit tam tikrą dalį pinigų. Tas pats dėdė dar pasakoja, kad auto, NT reikia atitinkamai pirkti pagal pajamas, dabar tiksliai nepamenu kiek auto turi kainuot mėnesių atlyginimo, jei kam labai knietės, galėsiu išknist.
Galima žaismingai taupyt, pvz po 5 lt, tik gaunat monetą ir dedat. Paskui Lietuvos Banke galime nemokamai juos iškeist, ten monetų automatai spec yra.
Jeigu galit kooperuokitės ir pirkit daiktus iš užsienio, ten galima daug dalykų atrasti pigiau.
Niekada nesiskolinkit, kad investuotumėt, pirmiausia reikia grąžinti visas skolas, jei atsiranda atliekamų pinigų, tik tada investuot.
Būtinai susirašykit kur ir kiek išleidžiat pinigus ir kiek gaunat. Būdas nesvarbu, svarbu, kad mėnesio gale aiškiai būtų matyti išleidom X, GAVOM Y, (pasirodo išleidžiam daugiau nei gaunam, kaip taip sugebam)
Į darbą važiuokit su kažkuo kooperuojantis, jeigu turit galimybę, taip sutaupysit ant kuro. Pasikeiskit elektros skaitiklį į dvitarifį, tada skalbsit, ar plausit indus - naktį, savaitgalį.
ir t.t.
Nusistatyti kokią sumą šeima išleist tarkim maistui, išsigryninti ją ir išdėlioti mėnesiui.
Eiti į parduotuves tik su grynais, tada tam tikra suma mus apriboja, nes atsiskaitinėdami kortele mes nejaučiam pinigų srauto, ir mums atrodo neišsenkantis šaltinis
Čia ką sugebėjau prisimint. Manau, kad nepasakiau nieko naujo, visiems ir taip viskas žinoma
Gal kažkam pasirodys kvaili patarimai, bet sako, jei griežtai laikais, tai padeda
, kas del meniu tai ir as susidarau kokiom trim dienom , arba bent is vakaro tai visada susigalvoju ka darysiu rytojaus diena. Ir apsipirkinejimas vyksta pas mane tik su sarasiuku