QUOTE(cibulis @ 2011 12 08, 09:42)
1. Iš kur PN maksimaliai didelis šilumos kiekis?
jei nebūtų saulės pritekėjimų tai taip. Viskas nukreipta netikėtai išlindusios saulės šilumos nemaloniam poveikiui- perkaitinimui panaikinti, ir vėlesniam sukauptos šilumos panaudojimui.
QUOTE
Todėl manau, kad klystate. Jei jus, kaip ir daugumą PN fanų, tokį namą žadate šildyti elektra, tai jūsų namo sienoms kaip tik reikia itin greitai ir ne per daugiausiai šilumos sukaupančios sienos konstrukcijos. Nes jei padarysite savo PN sienas iš betono ar silikato, tai ir suksis ta jūsų elektra be perstojo, kol sienos akumuliuos tą šilumą.
Ne visai taip. Jei sienų varža ta pati ir nėra jokių pašalinių temperatūros įtakojimų (pav saulės), tai patalpų temperatūros palaikymui reikės absoliučiai tos pat energijos kiekio. Energijos kiekio poreikis gali skirtis tik pasikeitus vidaus temperatūrai. Dėl prikaitinimo tinka aukštesnis atsakymas, o dėl atvėsimo, tai jo, kol patalpos pasieks norminę temperatūrą prireiks daugiau energijos, ant tiek, ant kiek talpios bus patalpų konstrukcijos. Bet nepamirškit, kad kuo termiškai talpesnės patalpų konstrukcijos, tuo ilgiau temperatūra nenukris net nustojus šildyti.
QUOTE
Ar jūs įsivaizduojate, kad savaitę pašildysite elektra ir betono/silikato sienos prikaups tiek energijos, kad likusią savaitę nešildysite namo, o po savaitės vėl ciklą kartosite. Man tai panašu į absurdą.
Ne, teisingiau būtų šildytis pastoviai, nors iš kitos pusės, galima išnaudoti naktinių elektros tarifų privalumus.
QUOTE
Gaila, kad moksiliniame darbe nebuvo silikato ir EPS blokelių.
Turint tokią kreivę, labai lengva spręsti, o ne burti iš kavos tirščių.
Norite priteikyti konkrečiai medžiagai, formulėse pakeičiat skaičiukus, nors ne mokslininkui, manau ženkliai protingiau pasinaudoti
U-wert`o pagalba, jis tau kokio tik nori sumuštinio kreivę nupieš ir ne tik šiluminę, bet ir drėgmės. Tik gerai būtų, kad kas parašytų, kaip vokiškai vadinasi silikatinis blokelis? Ar ne Kalksandstein?