QUOTE(korida @ 2012 01 26, 17:57)
Polio vietoje iskasama duobe ,gilumo kiek bus isalo zona nuo projektuojamu uzpilti pamatu lygio .Tada toje duobeje griaziama reikiamo diametro poliaus skyle .Uzpilamas betonas i poliaus skyle istatomas armaturos karkas .Pasigaminta is keturiu lygiu gabalu XPS reikiamo ilgio dezute ,,uzmaunama '' ant armaturos karkaso ir pabaigiamas supilti betonas i is putplasscio pasidaryta klojini dezute .Palaipsniui pilant betona, is sonu nuosekliai uzpilama iskasta duobe zvyru ,kad neisvartytu ir butu galima isreguliuoti poliaus virsaus geometrija
Jei teisingai supratau, tai toks polio apšiltinimas po žeme tęsiasi bent 1,2 m? Tik ar žinote, kad polius namo svorį "priima" net tik pačia giliausiai žemėje esančia atramine dalimi (apie 25-30 cm diametras), bet jis taip pat apkrovas laiko ir visu polio šonu nuo viršaus iki pat apačios. Taip padarius, kaip jūs siūlote, reikėtų polio laikančią konstrukciją skaičiuoti ne nuo pat viršaus, o tik nuo tos vietos, kur baigiasi kvadratinė XPS dėžutė.
Paprasčiau sakant, jei polius turi būti 3 m gylio, tai dėl 1,2 m įšalo, kurį jūs siūlote apdėti XPS dėžute, poliaus ilgis siektų 4,2 m. Nes viršutinis 1,2 m žemės sluoksnis aplink polių bus judintas, todėl nebus laikančios, šoninės trinties.
Be to, toks jūsų siūlomas poliaus apšiltinas iš esmės nieko nesiskiria nuo juostinio pamato, kuris apšiltinamas iš visų pusių. Neapšiltinta lieka tik pamato papėdė. Žinoma, juostinio pamato neapšiltintos papėdė plotas bus didesnis nei neapšiltinto polio plotas, bet ar verta taip su kiekvienu poliu žaisti, kaip jūs siūlote? Ar ne per daug vargo?