QUOTE(cibulis @ 2012 01 26, 12:34)
O kokį atitvaros plotą imti juostinių ir gręžtinių pamatų atveju?
Juk juostinis pamatas turi vertikalų pamato pagrindą (iš esmės - požeminė sienos tąsa), kurį galima apšiltinti iš abiejų pusių. Tačiau juostinis pamatas turi ir pamato papėdę (horizontalus padas, kurio plotis maždaug dvigubai platesnis už pamato pagrindą), kuri būna neapšiltinta.
O kaip skaičiuoti gręžtinių pamatų plotą: tik rostverką ar ir polius. Beje, rostverkas turės kažkokią U vertę, nes jį galima apšiltinti iš visų pusių, o polių U vertė iš esmės lygi nuliui, nes tai bus neapšiltintas betonas.
Beje, Karoli, jūsų nuomone, kurie pamatai būtų šiltesni: juostiniai ar gręžtiniai, jei abu pamatai apšiltinti vienodu storiu. Tik juostinių pamatų bus nuogas padas (nors jis apie 1,2-1,4 m po žeme, kur jau turime teigiamą temperatūrą), o gręžtinių pamatų nuogi yra poliai, kurie jau nuo pat grunto paviršiaus kontaktuoja su neigiama žemės temperatūra. Taigi: kurie pamatai šiltesni? Ar šiltam, pasyviam namui tinka tik pamatų plokštė, t.y. plokštieji pamatai?
Beje, jūsų namas, kurį žadate parodyti pavasarį (tas apie 173 kv. m.) su kokiais pamatais?
U vertė lygi nuliui reiškia adiabatinį procesą - šilumos perdavimo nebuvimą
Reikėtų pamatyti bent jau mazgus, kad galėčiau daryti išvadas apie tai kaip skaičiuoti. Šiltinti planuojate po rostverku ar ant rostverko ?
Labai nemėgstu daryti interpretacijų nematydamas jokio vaizdelio
Mano kuklia nuomone visus pamatus galima padaryti "šiltais" - galima atskirti šiltą konstrukciją nuo šaltos "thermal brake" ais arba potencialioje tiltelio vietoje panaudoti storesnį izoliacijos sluoksnį. Visus variantus galima sutvarkyti, kad būtų pasyvus, bet apie įkainius nieko konkretaus pasakyti negaliu.
Būna atvejų kai pastatui reikalingas rūsys ( vienas iš sprendimų kur padėti KKK ir taip eliminuoti kamino traukos nuostolius katilo prastovos metu.) tada galima išsiversti tik su juostiniais.
Dėl plokštės skaičiavimo būčiau linkęs pasikliauti kokiu pažangesniu 2D metodu. Nes vien supaprastinti 1D skaičiavimai negali tinkamai atpindėti to kas vyksta poliuose. Norint greitai išsisukti iš padėties aišku galima taikyti skirtingas U vertes, bet didesnė painiava (skruzdelyčių lygyje
) yra temperatūros pokyčiai kurie atsaranda leidžiantis giliau į gruntą, tad negalima atmesti prielaidos, kad poliais šiluma iš gilesnių grunto sluoksnių atkeliaus iki po rostverko esančiu grunto sluoksniu...
Bet čia teoriniai pamąstymai į kuriuos galite nekreipti dėmesio
Tas namukas su juostiniais ir grindimis ant grunto (geriausiai galima apibūdinti : slab-on-grade)