QUOTE(cibulis @ 2012 01 12, 14:38)
Turiu keistą klausimą. Kokia sienos sitema būtų sandaresnė: silikatas ir neoporas ar keramika ir akmens vata?
Žiūrėkite į konstrukciją iš esmės: nesandarumas galimas dėl medžiagos laidumo orui, šiuos parametrus pateikia gamintojai, ir dėl montavimo defektų. Tingiu knaisiotis ir rinkti parametrus, pats ne ką blogiau googlinate, todėl iš akies, mintinai:
silikatas bus laidesnis orui nei keramika, bet silikato laidumas tikrai ne problematinis kaip vatos - pastaroji be pamušalo (plėvelės) yra tikra konstrukcijos bėda. Neoporas irgi laidus orui, bet jo laidumas visai kitos eilės skaičius lyginant su vata. Bet tikroji sandarumo bėda yra montažas (mūrinimas) jei peckeliai naudos senoviškai kalkinį skiedinį o ne mūro klijus duodu 100proc kad sandarumas bus kaip minimum prastas, ypač vertikaliose siūlėse. Todėl turit stovėti ir žiūrėti, kaip blogai KLIJUOJAMI o ne mūrijami - čia yra sandarumo esmė, ne medžiagose. Vata ar su silikatu, ar su keramika yra blogiau dar ir drėgmės/kondensato požiūriu, niekuomet net nepagalvočiau naudoti.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 01 12, 14:25)
Buvo, buvo. Bet ar tas vienas blykstelėjimas labai daug keičia? Aš labiau linkęs vertinti visą šildymo sezonu duodamą ar neduodamą naudą.
Kai pasakėte, kad jūsų tėvų name sumontuotų vakuminių kolektorių, įtaka šilto vandens ruošimui, nuo spalio 2 iki sausio, buvo labai simbolinė, net man skeptikui, atrodė kiek keistokai. Tikėjausi, kad jie padengs bent pusę vandens šildymo sąnaudų. Tačiau jei taip nėra, tai tikrai iš jų jokios naudos. Iki rugsėjo puikiausia veiks net ir savadarbis kolektorius.
Be to blykstelėjimo buvo ir daugiau panašių, finale kol saulėtumas buvo pakankamas kWh biro visai neprastai.
Tėvų kolektorius paskendo dujose - DK nesiskaitė su saulėtumu ir vykdė jam užduotą programą palaikyti +50C. Kiek kolektoriai prisidėjo - duomenų nėra. Reikės pakontroliuoti orui pasitaisius - kaip tik prognozėse žiema, tikėtina su saulėtom dienom, pažiūrėsim kiek C pasieks glikolis.