QUOTE(DEU @ 2012 01 04, 15:14)
Kadangi ventiliacija natūrali, tai ir įpatingas sandarumas nebereikalingas.
Su šiuo teiginiu nesutikčiau. Manau, kad namo sandarumas reikalingas nepriklausomai nuo to, kokį vėdinimo sprendimą renkiesi. Na gal natūralaus vėdino atveju gali sau leisti nesandarumus, kurie prie vidutinių vėjo greičių teikia kokius 80 m3/val oro pratekėjimą per namą. Bet viskas ko gero daug paprasčiau, kai namą darai sandarų, o oro atekimui darai specialias angas. Mes nemažai dirbom, kad įmanomai gerai užsandarinti viską, kas nėra oro padavimo angos. Tai labai pasiteisino.
QUOTE(KarolisLT @ 2012 01 04, 15:50)
Naturalus vėdinimas suvalgo tikrai daug šilumos sąnaudų - net su apgalvotu valdymo mechanizmu sunku suvaldyti pageidaujamą oro kaitą, o protarpinis vėdinimas sandariame pastate man panašus į mazochizmą - nes CO2 koncentracija banguos ir turėsite atidarinėti langus, kad prapūstų, o kai oras pasikeis skubėsite uždaryti, kad nešvaistytumėte šilumos be reikalo.
Taip, suvalgo. Bet nėra taip tragiška, kaip neretai minima - arba dusimas, pelėsis, langų atidarinėjimas, arba nuolatinis ir nekontroliuojamas skerspūtis su milžiniškom sąskaitom už šildymą Pas mus visas "valdymas" yra padavimo sklendės su maksimalaus padavimo ribojimu ir į drėgmę reaguojančios grotelės ant ištraukimo kanalų 1 ir 2 aukšto voniose.
Bet iš kitos pusės - PN tema visai ne ta vieta, kur apie tai reikėtų kalbeti ir PN reikalavimus pasiekti lietuvos sąlygomis tikrai neįmanomas su natūraliu vėdinimu be šilumos susigrąžinimo.