QUOTE(cibulis @ 2012 01 02, 17:42)
Man būtų idealu, kad su šia krosnelė galėtum apšildyti visą namą. Bet manau, kad tai utopinė idėja dviejų aukštų namui - ypač jei nėra atviros erdvės tarp pirmo ir antro aukšto. Jinai gali būti tik kaip rezervas arba židinio analogas - ir nauda, ir grožis.
Aš visgi esu senų labiau išbandytų technologijų šalininkas. Tai reiškia, kad darau elementarią grindinę-vandeninę šildymo sistemą. Katilinėje stovi KKK arba GKK ir didelė kokių 1500 litrų akumuliacinė. Vieną kartą sudeginęs glėbį malkų, užkraunu tą 1500 l bačką ir iš jos šilumą namui imu kokius 5 dienas - ypač jei oras toks kaip dabar. Toje bačkoje būtų ir karštas vanduo DHW.
Arba iš tos bačkos imu karštą vandenį, kurio pagalba pašildau iš lauko rekuperatoriaus patiektą orą. Tokia sistema manau būtų pigesnė. Tokiu atveju drėgnose patalpose (WC ir tambūre) vis tiek palieku grindinį šildymą.
Aš noriu PN suderinti su KKK arba GKK - tai mano galva realiausiai ir geriausiai visą namo tarnavimo laiką veiksiantis dalykas.
Arba dar vilioja toks dalykas:
http://www.granuline...rbara-idro.html.
Čia granulinės krosnelės, kurios veikia kaip židinys ir centrinė šildymo sistema. Tarkim kažkurioje patalpoje (kad ir katlinėje) stovi 1500 l bačka, o šita krosnbelė svetainėje. Jinai ne tiks dirba kaip židinys, bet ir didžiąją energijos dalį skiria toje bačkoje esančiam vandeniui pašildyti. O toliau jau iš bačkos vanduo imamas arba rekuperarotiaus tiekamam orui pašildyti arba grindinima šildymui.
Kaip manot, kuris variantas geriausias? Dujų mano sklype - nėra. Todėl lieka KKK ir GKK arba georterma, bet jinai man per brangi.
Tokio "žaislo" buvimą gyvenamose patalpose vertinčiu skeptiškai - nes dėl spinduliniu būdu sklindančios šilumos perkaitinsite patalpą ir jausite diskomfortą, ypač jei numatote ją akumuliacinės talpai užkrauti.
Dėl higienini sumetimų vertėtų atskirti akumuliacinės "termofikacinį vandenį" ir DHW - legionelios bujoja 25-45C intervale, tad geriau atskiras mažesnės talpos boileris kurio temperatūrą būtų galima palaikyti saugiose ribose su mažesniais energijos nuostoliais
Teko matyti sonnenkraft'o sprendimą saulės kolektorių sistemoje kur šalia akumuliacinės statomas srautinis vandens šildytuvas (šilumokaitis) imantis šilumą iš akumuliacinės talpos o temperatūros trūkumą (jei nesiekiama nustatyta ribinė temperatūra) dengintis elektra. Patiko sprendimas, tik gila, kad kaina kiek kandžiojasi
Nežinau Jūsų namo šiluminių chrakteristikų, bet mnu tikslinga iki tm tikros išorės temperatūros šildyti oru, o nukritus iki tam tikros ribos (kai orinio šildymo galios tiekiant būtiną kiekį nebeakanka) dengti šilumos poreikį kartu su grindiniu šildymu. Aišku tokiu atveju nusimato papildomos investicijos į reguliavimo įrangą...