QUOTE(DEU @ 2011 12 10, 17:32)
Kokie blokeliai naudojami nelabai turi reikšmės. Problema, čia kyla tarp neoporo ir išorinio tinko. Tam tikromis ribinėmis sąlygomis išorinėje sienos vietoje gali susidaryti rasos taškas. Neoporui tai nelabai pakenks. Greičiausia bėda pasireikštų tinko atšokinėjimu.
Paprasčiausias sprendimas, mano galva, būtų rinktis garams laidesnį išorinį tinką. Silikoninio tinko laidumo garams koeficientas nurodomas 20-70. Gali būti, kad programa, apsidrausdama ima maksimumą. Jei paimtumėte kitą tinką su 5 - 10 koeficientu ir vidaus drėgnumą prie lauko -20 sumažintumėte iki realių 30 - 40 problemos greičiausiai išsispręstų.
Remdamasis U-Wert`u teigiu, kad tai, kokie blokeliai naudojami, vis tik turi reikšmės. Nors, kai dabar madinga mūryti nemūryjant vertikalių siūlių, gal ir DEU tiesa.
Problema tikrai kyla ne tarp EPS ir išorinio tinko. akmens vatos atveju, tai tinkas tikrai labiai svarbi detalė, bet kai kalbama apie išorinį tinką su EPS, tai tinkas turi būti laidesnis drėgmei nei EPS, o tai reiškia, kad išorinio tinko laidumas garams gali būti tikrai mažas.
Jei rasos taškas susidarys neopore, tai anot Evoy, plauks pries pat EPS esanti sumuštinio medžiaga, greičiausiai mūras. Bus tas pats vaizdas, tarsi su
plėvele tarp šiltalo ir mūro.. Nežinau ant kiek teisus Evoy, bet taip ne kartą buvo minėjas. Jei bus būtent taip, kaip kad sakė Evoy, tai pradės atšokinėti ne išorinis tinkas, o EPS nuo mūro.
Taip kad koks išorinis tinkas svarbu tiktai kai kalba eina apie vatas. Tinkas turi būti laidesnis garams už prieš jį esančią medžiagą, kad nesulaikytų drėgmės. EPS atveju, lyginant su EPS laidumu, tinkas nėra silpnoji sumuštinio vieta.
Saugoti "sumuštinį" nuo drėgmės visais atvejais reikia mažinant galimybę patekti drėgmei į jį iš vidaus. Vadovaujantis
šiuo šaltiniu, sumuštinis iš vidaus turi būti padengtas (nupieštas raudonai) nenutrūkstamu, nelaidžiu orui ir atitinkamai-garams, kevalu.