Įkraunama...
Įkraunama...

Bėdos dėl galvytės. Bendra tema

QUOTE(Puccha @ 2007 11 11, 13:46)
Ką daryti, kad neplokštėtų vaikučio galvytė? Gal reikia pagalvėlės, jei taip, tai kokios?

Kad galva nebūtų plokščia, reikėtų vaika kuo mažiau laikyti gulintį. Kuo mažiau lovytėje, autokėdutėje, sūpynėse, kuo daugiau nešioti vertikaliai prie savęs.
Be abejo, dar ir vit. D kiekį pasitikslinti. Bet Vakaruose, kur kūdikystė leidžiama gulint, yra "plokščios galvos sindromas", o kur vaikai daug nešiojami - tokia galva vaikui nesiformuoja...
Atsakyti
o as savo leliuka labai daznai sukinedavau gulinti,tai ant vieno sono,tai ant kito
Atsakyti
man irgi ta pati problema, mažius suka galvą, tik į vieną pusę. už 2sav. eisim, pas ortopedą, gal ką pasakys. o gal kažin patiems galima kaip nors pamasažuoti tą kakliuką, kad sukiotų į visas puses. o beto mažių padejus ant pilvuko, jis tampa labai nepatenkintas, nes vos pasuka savo galvytę, ir vos atkelia. čia gal pas jį per silpni raumenukai? aš jau visai pasimetus
Atsakyti
Musu dukryte suka galvyte i kaire puse,na bet sukipja ir i kitas puses..vissi gyd dave talona pas neurologa,biski nerimauju kaip bus toliau,bet tikiuosi jai viskas bus gerai blink.gif unsure.gif gal reikes masaziuku,bet kad tik jie padetu..
Papildyta:
QUOTE(maman8 @ 2008 01 14, 13:18)
man irgi ta pati problema, mažius suka galvą, tik į vieną pusę. už 2sav. eisim, pas ortopedą, gal ką pasakys. o gal kažin patiems galima kaip nors pamasažuoti tą kakliuką, kad sukiotų į visas puses. o beto mažių padejus ant pilvuko, jis tampa labai nepatenkintas, nes vos pasuka savo galvytę, ir vos atkelia. čia gal pas jį per silpni raumenukai? aš jau visai pasimetus



gali but per silpni..musiske daba jau kelia galvyte tai musiskes gal per stiprus raumenu tonusai verysad.gif bet viskas bus gerai.
Atsakyti
Mano 2 men. sunaus galvyte "susiplojo" desineje puseje, nes jis megsta miegoti ant tos puses. Guldau as ji ant kitos puses, bet nakti jis kazkaip sugeba apsiversti ant nugarytes ir buna pasukes galvyte vel ant jo megstamiausios puses, galiu ramstyti ji kuo noriu, nelabai kas padeda. Gal kas zinot, ar galima istaisyti ta "susiplojima" kokiu budu?
Atsakyti
QUOTE(Novembermama @ 2008 01 18, 23:51)
Mano 2 men. sunaus galvyte "susiplojo" desineje puseje, nes jis megsta miegoti ant tos puses. Guldau as ji ant kitos puses, bet nakti jis kazkaip sugeba apsiversti ant nugarytes ir buna pasukes galvyte vel ant jo megstamiausios puses, galiu ramstyti ji kuo noriu, nelabai kas padeda. Gal kas zinot, ar galima istaisyti ta "susiplojima" kokiu budu?

nezinau ar tavo sunus miega lovytej ar su tavim. mano zirnius miega su manim. tai as nakti kol buvo mazas ir kelese valgyt tai maitinau vis is skirtingos kruties gulint, jis taip ir uzmigdavo prisiglaudes prie manes. ir dabar, nors nakti jau nesikele, jis pasisuka visu kunu i mane nesvarbu kurioj pusej as guliu.
Atsakyti
QUOTE(mmamuliuke @ 2008 01 19, 17:12)
nezinau ar tavo sunus miega lovytej ar su tavim. mano zirnius miega su manim. tai as nakti kol buvo mazas ir kelese valgyt tai maitinau vis is skirtingos kruties gulint, jis taip ir uzmigdavo prisiglaudes prie manes. ir dabar, nors nakti jau nesikele, jis pasisuka visu kunu i mane nesvarbu kurioj pusej as guliu.


mano mazius miega su manim smile.gif , nes maitinu krutimi ir taip daug patogiau ir man patinka, kad jis salia. Jis guli toje lovos puseje, kad guledamas ant savo nemegstamos puses ziuretu i mane ( ir taip pat i langa, o nakti laikau ijungus naktine lempute, kad kaip nors "sugundyciau" as ji guleti butent ant tos puses). Jis vis tiek kazkaip sugeba apsiversti ant nugaros, nors miega tokiuose itvaruose arba is sonu buna paramstytas suvyniotom i ruliukus palutemis (migdau as ji ant sono). jeigu leidziu uzmigti prie saves, tai atremiu jo nugaryte i mano pilva, kad ir vel - ziuretu i sviesa, nu ir vis tiek jis bando sukti galvyte i savo megstama puse ( desine). Visi sie triukai kazkodel jo neveikia. Tikrai nezinau, kaip issaugoti jo maza galvyte nuo tolesnio plokstejimo desineje puseje. verysad.gif verysad.gif verysad.gif Vyras sako, isaugs, bet nezinau, ar tikrai taip gali buti?
Atsakyti
o jus guldot maziukus (iki 1 men ) ant nugarytes, kad galvyte butu tiesiai?
Atsakyti
QUOTE(pliusiukas @ 2008 01 20, 17:16)
o jus guldot maziukus  (iki 1 men ) ant nugarytes, kad galvyte butu tiesiai?



Iki 1 men savo abu vaikus daznaiusiai laikiau ant nugaros, na, kartais paguldydavau ir ant sono, paramstydama vaikuti is abieju sonu susuktais ruliukais is paluciu ( kad neapsiverstu) . O galvyte kudikiai guledami ant nugarytes dazniausiai pasuka ar i viena ar i kita puse. Dukrai vis pakeisdavau galvytes padeti ir ji nepriestaraudavo, o vat sunus nepasiduoda, suka galva i desine. O tiesiai laikyti galva as savo maziams neleidau ( ir neleidziu smile.gif , nes bijau, kad atpyle nepasprinktu
Atsakyti
QUOTE(Novembermama @ 2008 01 20, 17:10)
o vat sunus nepasiduoda, suka galva i desine

gal reiktu pasikalbeti su gydytoja del kreivakaklystes? g.gif
arba del raumenu tonusu (na kad nevienodi abejose pusese...) g.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 01 20, 21:22)
gal reiktu pasikalbeti su gydytoja del kreivakaklystes?  g.gif
arba del raumenu tonusu (na kad nevienodi abejose pusese...)  g.gif


Praktiskai visiems kudikeliams iki 2-3men yra padidejes raumenu tonusas- cia normalu, fiziologija. O kreivakaklyste kazi ar susiformuoja per 1men g.gif
O NOvembermamytei patarciau guldyti vaikeli ant soniuko ir stengtis kad dazniau ta galvyte butu atskukta i kt puse negu kad jis megsta. Svelniai pasukti ja ir viskas, aisku lab atsargiai g.gif
Atsakyti
QUOTE(rence25 @ 2008 01 20, 20:33)
Praktiskai visiems kudikeliams iki 2-3men yra padidejes raumenu tonusas

padidejes, tai padidejes, bet del to jie nepradeda sukti galvos visada i viena puse. as ir rasau - del skirtingo tonuso. taip irgi buna ir pataisoma mankstelemis, baseinais etc. paprastai, kudikiai viska daro i abi puses vienodai, o jei jau kuri nors puse "labiau patinka", kazkas truputi netaip.
Atsakyti