Įkraunama...
Įkraunama...

SPINA BIFIDA

Kol prisiruošiau jums, Jurga77, atsakyti, jūs jau išsiaiškinot kas tas robotukas. smile.gif

Kas link kateterizavimo, tai dukrą kateterizuojam nuo 1 metų 2 mėn. (dabar jai 5 metai), nes tuo metu buvo šlapimo takų infekcija, kol kas tą vienintelį kartą. Kad ji kateterizuojama, tai mums geriau. Beveik visada būna sausa, dėl to galima nenešioti pamperso, jį uždedam tik dėl atsargumo, kai kur nors važiuojam ar einam į darželį. Kateterizuoti reikia kas 3 valandas, bet kartais užtęsiam ir ilgiau, bet nieko, nebūna šlapia.
Dar geria oksibutininą, jis sutraukia pūslę, kad nebūtų įtempta. Ir furadoniną, kai šlapimas negražus, drumzlinas, blogas kvapas. Jį pageria kokias 4- 7 dienas (gydytojas sakė reiktų pagert 7 dienas).
Minusai gal tokie, kad kateterius reik užsisakyt vaistinėj arba firmoj, kuri prekiauja medicininėm priemonėm (''Skirgesa'' Kaune, ''Azas'' Panevėžy), kad jų dienai reikia 5. Tai papildomos išlaidos. Bet galima naudoti 1-ą dienai, jei šlapimas gražus, išplauti kateterį šaltu vandeniu ir įdėti jį į medvilninį ar lininį audinį. Išbandėm, tikrai gerai. Mums tokį patarimą davė per seminarą Kaune vaiko raidos klinikoj ''Lopšely''.
Taip, kateterizuojant visiškai ištuštinama pūslė. O nekaterizuojant neaišku kiek išbėga, kiek lieka. Na, kiek girdžiu dabar gydytojai labai už tą kateterizavimą. Atseit, taip saugoma pūslė ir inkstai.
Na, mums tai jis gerai. Kažkaip ir iš pradžių nebuvo sunkumų, ir dabar.
Bet jeigu jums nėra infekcijų ir su inkstais tvarkoj, gal dar nėra ko skubėt.
Atsakyti
Aciu, uz nuomone ir pasidalinima savo patirtimi. mes irgi vartojam driptan. Tik man dar vienas neramumas, o kateterizuojant pastoviai, nesiatrofuoja slapimo pusle? Nes siuo klausimu irgi skirtingos gydytoju nuomones. per pacia pirma musu konsultacija su urologais, buvo issakyta nuomone, kad ateityje mums bus reikalinga kateterizacija, bet tada gydytojas pasake, jog tai tik krastitiniu atveju, nes pasak jo kateterizacija turi dideli minusa, kad paskui priversti paciai slapimo puslei dirbti praktiskai neimanoma g.gif
Atsakyti
Laba diena,
Del katetizacijos manau turiu didziausia patirti....Mano sunui 20m. jis pradejo keteterizuotis prie 4-5m.mes iki to laiko gyvenom su pusles isspaudimu ir jos niekaip nepajegem priversti dirbti kaip reikia.
Manau jei smegenys neduoda inpulso puslei tai jos niekaip neismokinsime.
Del kateterizacijos vios dvejones ir mus buvo aplanke kaip ir jus dabar.Mums nei inkstu uzdegimu nei pusle nieko nebudavo viskas buvo gerai.Visa sita pratejom dalyka daryti del gyvenimo gerinimo.Jis labai dabar dziaugiasi ir mums visai dabar atrodo kad jis kaip ir visi sveiki zmones eina kas kelios val. i toleta ir viska atlieka tik kitaip nei mes.
Sake dabar as sveikas zmogus.
Mes tai labai dabar patenkinti
Juk jis dabar studentas ir dziaugiasi gyvenimu.... thumbup.gif
Manau jei jums dar nera butinybes ir neatsibodo dar PaMPERSAI TAI GALITE IR TOLIAU NESIKATETERIZUOTI,o kai paaugsit didesni pati vaika ismokina ir jis viska tvarkosi pats.
Atsakyti
QUOTE(Imgarda @ 2011 12 07, 10:39)
Laba diena,
Del katetizacijos manau turiu didziausia patirti....Mano sunui 20m. jis pradejo keteterizuotis prie 4-5m.mes iki to laiko gyvenom su pusles isspaudimu ir jos niekaip nepajegem priversti dirbti kaip reikia.
Manau jei smegenys neduoda inpulso puslei tai jos niekaip neismokinsime.
Del kateterizacijos vios dvejones ir mus buvo aplanke kaip ir jus dabar.Mums nei inkstu uzdegimu nei pusle nieko nebudavo viskas buvo gerai.Visa sita pratejom dalyka daryti del gyvenimo gerinimo.Jis labai dabar dziaugiasi ir mums visai dabar atrodo kad jis kaip ir visi sveiki zmones eina kas kelios val. i toleta ir viska atlieka  tik kitaip nei mes.
Sake dabar as sveikas zmogus.
Mes tai labai dabar patenkinti
Juk jis dabar studentas ir dziaugiasi gyvenimu.... thumbup.gif
Manau jei jums dar nera butinybes ir neatsibodo dar PaMPERSAI TAI GALITE IR TOLIAU NESIKATETERIZUOTI,o kai paaugsit didesni pati vaika ismokina ir jis viska tvarkosi pats.


Aciu Jums labai. Dabar as galutinai apsisprendziau palaukti kol vaikas pats gebes tai padaryti, taigi atidesim si reikaliuka dar kokiems 2 meteliams, aisku jei situacija nesikeis
ax.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės. aplankau vis foruma bet tik naujienas paskaityt, nes vis dar labai stinga laiko. Na kokius pora metelių į priekį jo bus dar mažiau nes laukiuosi dar vieno mažylio, būsim jau gana gausi šeima biggrin.gif Įdomu kaip agučiui sekasi savo perliuko laukti nestuke.gif ?

Imgarda pirmą kart susidūriau, kad dar kažkas išsispaudžia šlapimą. Mes irgi tokį metodą aptikome patys dar kai kateterizuodavomės. Nelabai tebėgdavo tai tekdavo pilvuką paspaust, o kai spaudi tai ir pro kateterį ir pro šoniukus bėgdavo, taip ir išstumdavo kateterį. Galiausiai ir palikom tik išspaudimą pasikonsultavus su urologu ir echoskopu pažiūrėjus pūslę prieš ir po išspaudimo. O šlapimo infekcijos mums gana dažnos, ir kateterizuojant būdavo, kaip steriliai bedirbdavom, tiek ir dabar. Aš taip pat siūlyčiau kshyciai neskubėti su kateterizacija, bent jau kol nebūna tų nelemtų infekcijų.

Įdomu apie kokią laidą čia buvo kalbama, labai gaila kad nemačiau. Bet gal internetu iš archyvo dar galima peržiūrėt? Tik kokia laida ir koks kanalas? Būtų įdomu pasižiūrėt.
Atsakyti
QUOTE(Andrile @ 2011 12 07, 20:18)
Sveikos mamytės. aplankau vis foruma bet tik naujienas paskaityt, nes vis dar labai stinga laiko. Na kokius pora metelių į priekį jo bus dar mažiau nes laukiuosi dar vieno mažylio, būsim jau gana gausi šeima biggrin.gif Įdomu kaip agučiui sekasi savo perliuko laukti  nestuke.gif  ?

Imgarda pirmą kart susidūriau, kad dar kažkas išsispaudžia šlapimą. Mes irgi tokį metodą aptikome patys dar kai kateterizuodavomės. Nelabai tebėgdavo tai tekdavo pilvuką paspaust, o kai spaudi tai ir pro kateterį ir pro šoniukus bėgdavo, taip ir išstumdavo kateterį. Galiausiai ir palikom tik išspaudimą pasikonsultavus su urologu ir echoskopu pažiūrėjus pūslę prieš ir po išspaudimo. O šlapimo infekcijos mums gana dažnos, ir kateterizuojant būdavo, kaip steriliai bedirbdavom, tiek ir dabar. Aš taip pat siūlyčiau kshyciai neskubėti su kateterizacija, bent jau kol nebūna tų nelemtų infekcijų.

Įdomu apie kokią laidą čia buvo kalbama, labai gaila kad nemačiau. Bet gal internetu iš archyvo dar galima peržiūrėt? Tik kokia laida ir koks kanalas? Būtų įdomu pasižiūrėt.

Laida "Ką manai?" 62 serija,galit rast per www.tv3.lt
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 12 07, 21:46)
Laida "Ką manai?" 62 serija,galit rast per www.tv3.lt

Ačiū smile.gif
Atsakyti
Sveikos,mielosios. Pagaliau ir aš užbėgau į atsinaujinusį forumėlį.Mes su Mykolu tik ką grįžome iš Santariškių ortopedijos skyriaus-koregavo strypus ir jų pagalba didelę skoliozę. Lietė tik viršutinę stuburo dalį,todėl greit sugijo ir skyriuje gulėjom tik nepilną savaitę.Nežiūrint į tai,ne aš,nei gyd, Bernotas neesam patenkinti rezultatu-skoliozė sumažinta labai stipriai,tačiau kartu labai padidėjo kifozė truputį žemiau kaklo.Tai reiškia,kad Mykolui atsirado nemaža kuprelė toje vietoje. Žodžiu, vienur taisai,kitur genda...Po pusės metų vėl tvarkys strypus ir bandys koreguoti ir kifozę ir skoliozę.Štai toks mūsų ligos kelias...
Molitera-dėl darželio,manau,būtų paprasčiau vadovams sukeisti grupes aukštais-nereiktų lifto,o ir Elenai patoiau būtų.
Kshycia-aš Mykolo nekateterizuoju,o visą laiką tik spaudau-neturėjom nė vieno uždegimo,pūslės ar inkstų pakitimų. Apie tai galvoju taip kaip Imgarda-kateterizuosiu,kai pamatysiu,kad spaudymas trukdo jo emocinei,psichologinei būsenai.
Tai tiek šiam kartui. Ai, ir man labai įdomu,kaip sekasi Agučiui?
Atsakyti
sveika mikele,atleiskit,kad lendu i jusu tema,pati auginu vaika su fizine negalia,na musu bedeles kitokios taciau esame labai rimti ortopediniai ligoniai ir dazni jusu mineto skyriaus sveciai,kaip supratau is jusu pasisakymo,netolimoj ateiti ir musu laukia panasi operacija,t.y.skoliozes korekcija,noreciau jusu paklausti ar galeciau jums uzduoti keliata mane dominanciu ir rupimu klausimu,isanksto dekoju
Atsakyti
[quote=Andrile,2011 12 07, 21:18]
Sveikos mamytės. aplankau vis foruma bet tik naujienas paskaityt, nes vis dar labai stinga laiko. Na kokius pora metelių į priekį jo bus dar mažiau nes laukiuosi dar vieno mažylio, būsim jau gana gausi šeima biggrin.gif Įdomu kaip agučiui sekasi savo perliuko laukti nestuke.gif ?
[quote=Andrile,2011 12 07, 21:18]

Skubu pasveikinti su džiugiom naujienom, man taip faina girdėti, kad mūsų tarpe yra besilaukiančių. Mano pačios tai yra didžioji svajonė, žiūrėsim, kada mes galėsim sau leisti tokią laimę, nes kol kas tai be prošvaiščių. Rokutis mums nuolat "palaiko tonusą" su savo "pokštais" verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurga77: 12 gruodžio 2011 - 23:21
Ave vita klauskite,kas jus domina,būtinai atsakysiu. Gal ne tuoj pat,bet būtinai.
Atsakyti
Minėjot, kad kai vaiką kateterizuoji, dažniausiai nereikia pampersų. O kaip tada su išmatom?
Atsakyti