Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVI tema

QUOTE(adusia @ 2012 01 22, 07:10)
Mergaites, kas dare gaiviklį pagal Alioniuko receptą, ar jums lieka toks bespalvis želiukas po kai kurio laiko panaudojimo?


ir man lieka smile.gif , reiktu receptuka tobulinti tikrai, bet nei guaras nei ksantanas cia netinka (nusiplaus per viena diena ir greiciau), tinka tik agaras, zelatina ir kariganas, nes jie netirpsta saltame vandenyje
Papildyta:
QUOTE(zydrem @ 2012 01 22, 08:04)
lieka biggrin.gif

alioniuk noreciau paklausti  blush2.gif ka Tu naudoji sunelio plaukuciams plauti smile.gif gal koki sampuno receptuka kad tiktu vaikams blush2.gif
nes as jau nezadu gristi prie pirktiniu sampunu ,tai kazkaip maudydama zuikius pagalvojau kad ir jiems butu galima kazka padaryti g.gif
o kur prapuolus  agne/ramune g.gif


as gaminu paprasta su AZ baze 40-50% + riebalinio sluoksnio atsatytoju apie 3%+ pieno rugstys + vanduo, konservanto nededu, gaminu 3-4savaitem smile.gif
Atsakyti
Iškyla klausimų, kaip gi kitaip. Kuo daugiau gilinuos, tuo daugiau neaiškumų, o norisi kad gautųsi gerai. Kai ką išsiaiškinau, išbandžiau, kažkas gavosi. Kas nepatiko (vienam variante KN šieno absoliuto padauginau) - pataisiau, ir dabar patinka net labai, kad tik smarkiai nepasikeistų... Vieni geriau, kiti blogiau laikosi ant odos - bet čia ne tik nuo naudojamų medžiagų, fiksatorių rūšies ir kiekio, bet ir nuo odos priklauso. Matyt, mano sausa oda labai mėgsta natūralias medžiagas ir gana greit "suvalgo" kvapą - ant drabužio rankovės dar lieka, kvepia kelias dienas ar net savaites, kiek spėja nuo odos įsigert, o riešas greičiau išsivadėja. Bet klausimas - kas padeda "paskliest" kvapą, sukurt tą vadinamąjį šleifą? Reikės dar ir Kvapų namuose paklausti... Viskas man natūraliuose kvepaluose patinka, va tik šitoj vietoj problemėlė. Kiek skaičiau basenotes, kai kas natūralias medžiagas derina su trupučiu chemijos. Civeto turiu, jis fiksuoja, bet "šleifas" neatsiranda... doh.gif Nebūtina kad būtų kaip cheminių, ale nors kiek kad geriau sklistų.
Buvau Douglase, plaukams dažų, na ir pasiūlė kvepalų mėginuką įpurkšt, tokia maloni konsultantė papuolė. Ir vienus, ir kitus bandau, uostau - niekas nebepatinka, visi kaip oro gaivikliai atrodo. Iš tos meilės kvapams kvėpintis nustojau... Išsirinkau bet ką, kad mergaitės nebekankinčiau. O eteriniai ir absoliutai visi kvepia, visus tepliojuos, uostau, po nedaug ant riešo ir neskiestus naujai padarytus mišinukus - nei beria, nei graužia, tik čili pipirų eterinį tai teko nusiplaut, šildyt pradėjo... O kvapas patiko. 4u.gif
Šieno absoliutas iš Hermitage visai kitoks negu KN, švelnesnis, saldesnis. Lengviau įkomponuojamas, sakyčiau. Kvepaluose prisijungia prie kitų gėlių, nesukuria tokio šieno efekto. Bet pasaldinau KN šieną (labai perdėtai sudėtingoj, senai sumakaluotoj formulėj, dabar tokių nesąmonių nebedarau) Sambacu ir Grandiflorum, bosvelijom, "pakėliau" kiparisais, truputį santalo, ir gimė kažkas naujo, kuo jau galėsiu kvėpintis. Ant odos laikosi pakankamai ryškiai apie 10 valandų, tik norėčiau kad sklistų geriau... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 01 22, 16:49)

va del sleifo, tai cia jau tikrai taip yra, kad natur. kvapais sukurti sleifa yra sunku.. natur. kvepalai labiau gaunasi tokie 'asmeniski' labiau prie kuno..
Atsakyti
Gaila, noris kad ir aplinkiniai pasidžiaugtų (arba ne lotuliukas.gif )
Vyras medžioja, tai gaminsiu Castoreumą (tinktūrą) - bebro liaukų fiksatorių, kai sumedžios, jau sakiau jam kad TO daikto man reikia. Jei kas gausis, galėsiu pasidalint, tik laukt gali tekt ilgai, nes skaičiau kad brandint (džiovint) reikia metus-dvejus. Na bet su kvepalais taip jau yra - tenka apsišarvuot kantrybe, nėra rezultato čia ir dabar... 4u.gif
O ką manai apie Isopropyl myristate? Dabar juo jau AZ prekiauja, laukiu su siuntiniu, kvepalams patalpoms. Spirito mišiniuose kvepalų gamybai jo būna iškart įdėta. Gal jau bandei? Gal bent kiek sklidimą gerintų... Padarysiu ko nors mažą kiekį su juo ir be jo tokį pat, kad palygint būtų galima. Basenotes tai apie jį kas bandė rašo kad kvepalams skirtumo nėra ( t.y. kvapo nekeičia, bent pastebimai). Apie šleifą ten ieškojau info bet kažkaip neradau... biggrin.gif
AZ rašo kad spiritiniams ir aliejiniams kvepalams tinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 22 sausio 2012 - 16:31
[quote=Agnė/Ramutė,2012 01 22, 18:20]
O ką manai apie Isopropyl myristate? Dabar juo jau AZ prekiauja, laukiu su siuntiniu, kvepalams patalpoms. Spirito mišiniuose kvepalų gamybai jo būna iškart įdėta. Gal jau bandei? Gal bent kiek sklidimą gerintų...

bandziau kvapa namams su Isopropyl myristate, eteriniu nemazai dejau, bet nelabai tas kvapas sklinda. Lauksiu atsiliepimu is kitu, gal as uosles nebeturiu g.gif smile.gif
Atsakyti
[quote=Rima44,2012 01 22, 17:37]
[quote=Agnė/Ramutė,2012 01 22, 18:20]
bandziau kvapa namams su Isopropyl myristate, eteriniu nemazai dejau, bet nelabai tas kvapas sklinda. Lauksiu atsiliepimu is kitu, gal as uosles nebeturiu g.gif smile.gif
[/quote]

Nemanau kad uoslėj problema... Kaip ir Palomina sakė, natūralūs sunkiau sklinda. O su kuo dar skiedėt, spiritu, degtine ar tik aliejai ir miristatas? Alkoholis pagerintų garavimą. Manau tikrai kvepia pas jus, tiesiog pats kai nuolat būni kvepiančioj patalpoj įpranti ir nebejauti aplinkinio kvapo. Pas mane nuo buteliukų su eteriniais (užsuktų), ir krūvos pakvėpintų popieriaus juostelių sesuo, kai atvažiuoja, sako kad kvepia kaip Kvapų namuose, nors patalpų specialiai nekvėpinu, savaime gaunasi.
O geriausiai sklinda, kai popieriuką ant kompo paguldau kad nudžiūtų toj vietoj, kur aušintuvas šilumą išpučia - paskleidžia thumbup.gif
Atsakyti
[quote=Agnė/Ramutė,2012 01 22, 18:59]
Nemanau kad uoslėj problema... Kaip ir Palomina sakė, natūralūs sunkiau sklinda. O su kuo dar skiedėt, spiritu, degtine ar tik aliejai ir miristatas? Alkoholis pagerintų garavimą. Manau tikrai kvepia pas jus, tiesiog pats kai nuolat būni kvepiančioj patalpoj įpranti ir nebejauti aplinkinio kvapo. Pas mane nuo buteliukų su eteriniais (užsuktų), ir krūvos pakvėpintų popieriaus juostelių sesuo, kai atvažiuoja, sako kad kvepia kaip Kvapų namuose, nors patalpų specialiai nekvėpinu, savaime gaunasi.

Tai va ir as, kai atsidarau spintele, kur eteriniai surikiuoti, tai net svaigstu nuo kvapu, o kambarys , i kuri padariau spec kvapa - nelabai jauciasi. Dariau tik EA 50 % + miristatas 50%. Dabar bandysiu ivesti alkoholio apie 30% ir pastatysiu kitam kambaryje - galesiu lyginti.
Atsakyti
Dar šiluma padėtų - jei grindys šildomos, tai kur šilčiau pastatyt... Išbandysiu kai gausiu, turėtų rytoj atvežti. Gal aliejus net šiandien reiks sumakaluot, kad nors parą pastovėtų. Ir kai noriu kad geriau kvapas skleistųsi, dedu ko nors lakesnio - balto kamparo truputėlį, dar man tokie skleidžiantys atrodo kiparisai, maumedis, anyžiai, citrusai, prieskoniniai - iš "top" gaidos, eukaliptas gal, mėtos. Bet kol kas tik aromalempoj pagarindavau. Na o ten šiluma... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 01 22, 20:31)
Dar šiluma padėtų - jei grindys šildomos, tai kur šilčiau pastatyt... Išbandysiu kai gausiu, turėtų rytoj atvežti. Gal aliejus net šiandien reiks sumakaluot, kad nors parą pastovėtų. Ir kai noriu kad geriau kvapas skleistųsi, dedu ko nors lakesnio - balto kamparo truputėlį, dar man tokie skleidžiantys atrodo kiparisai, maumedis, anyžiai, citrusai, prieskoniniai - iš "top" gaidos, eukaliptas gal, mėtos. Bet kol kas tik aromalempoj pagarindavau. Na o ten šiluma... 4u.gif

Ir man hermitageoils patiko visi produktai, tiesa aliejų neužsakinėjau, tik ea ir absoliutus thumbup.gif
Gal kas naudojote opoponax absoliutą? Na niekaip jis man netirpsta, kitos kietos dervos lengvai tirpsta eterinių mišinyje arba alieejuje, o šitas- niekaip doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo neringa.jn: 22 sausio 2012 - 20:37
Bandyk pašildyt uždaram indelyje vandens vonelėj, nekarštai, aš taip kietą Tolu balzamo absoliutą išsitirpinau kažkada muilui jojobos aliejuje ( bet ilgai šildžiau vis pamaišydama užsuktam stiklainėly, kelias valandas), buvo kristalinės konsistencijos. Kad kiek ir neištirpo, aliejus kvapo persisunkė, ilgai muile išlieka toks saldus vanilinis kvapas, ir kitus pafiksuoja. O dar turėtų spirite tirpt, reiktų turbūt darytis 10-50 proc. koncentracijos tirpalą ir paskui jį naudot - toks būna benzoino tirpalas, aromanatural 25 proc., KN 50.
Iš Hermitage aliejų irgi beveik nepirkau, tik vieno laukiu - braškių sėkliukių, rašo kad kvepia ir antioksidantas, kremams bandysiu. Ir opoponakso absoliuto laukiu, bandysiu spirite tirpint. Šiaip visus kietus pataria pašildyt prieš naudojant, kad geriau tirptų ir būtų lengviau dirbt, tik nežinau kokio šitas tirštumo. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 01 22, 16:20)
Gaila, noris kad ir aplinkiniai pasidžiaugtų (arba ne lotuliukas.gif )
Vyras medžioja, tai gaminsiu Castoreumą (tinktūrą) - bebro liaukų fiksatorių, kai sumedžios, jau sakiau jam kad TO daikto man reikia. Jei kas gausis, galėsiu pasidalint, tik laukt gali tekt ilgai, nes skaičiau kad brandint (džiovint) reikia metus-dvejus. Na bet su kvepalais taip jau yra - tenka apsišarvuot kantrybe, nėra rezultato čia ir dabar... 4u.gif

gal galit plačiau? 4u.gif Mano vyras irgi medžioja, ir, jeigu be mėsos, dar kažkokio gėrio gali partempt, tai reikia imt biggrin.gif Tik šiuo metu tai visiškai neturiu laiko jokiom gamybom ir eksperimentam verysad.gif Merginos, pildykit blogą... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 01 22, 17:20)
O ką manai apie Isopropyl myristate? Dabar juo jau AZ prekiauja, laukiu su siuntiniu, kvepalams patalpoms. Spirito mišiniuose kvepalų gamybai jo būna iškart įdėta. Gal jau bandei? Gal bent kiek sklidimą gerintų... Padarysiu ko nors mažą kiekį su juo ir be jo tokį pat, kad palygint būtų galima. Basenotes tai apie jį kas bandė rašo kad kvepalams skirtumo nėra ( t.y. kvapo nekeičia, bent pastebimai).  Apie šleifą ten ieškojau info bet kažkaip neradau... biggrin.gif
AZ rašo kad spiritiniams ir aliejiniams kvepalams tinka.

Na, cia jau vistiek labiau link chemijos tas Isopropyl miristate, o as, kuriant natur. kvepalus nesu linkusi naudoti 'chemija'. O daugiau nieko ir negaliu apie ji pasakyti, nes nesu nei domejusis placiai, nei tuo labiau naudojusi smile.gif
Atsakyti