Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVI tema

Šaldytas agurkų sultis ir aš naudoju kremams. Labai mėgstu, ir agurkų kvapas išlieka. Gaminu nedidelį kiekį - nespėja sugesti.
Atsakyti
QUOTE(redazuka @ 2011 12 20, 16:43)
Kažin ar burokėlių sultys iš AZ rausvai nudažo ir muilus, ar paruduoja?



jeigu muilai is skaidrios nuilo bazes, tai dar ruzavai, bet is baltos tai gaunasi negrazi spalva, galima sakyti paruduoja.
Atsakyti
QUOTE(xvoveriux @ 2011 12 20, 15:21)
Laba diena,
Gal kas galėtų pasidalinti receptukais kūno ir veido odelei kūdikiamas/mažyliams? Arba tiesiog pasakytumėt, kurie aliejai gerai drėkina ir įsigeria, nekemša porų, tiktų jautresniai odelei? Nes gryni taukmedžio ir kokosų sviestai kažkodėl mums kaip tik dar labiau džiovina odelę  verysad.gif 
Labai laukiu informacijos  4u.gif

o odele sviestais dregna tepate, iskart po maudyniu? Nes man kazkaip keista , kad tokie sviestai/aliejai sausintu... Dar kudikiams labai tinka simondsiju, migdolu aliejai. Galbut odai daugiau drekinimo reiktu, o ne riebiu sviestu, tada lengvus pienelius naudokite.
Papildyta:
Noriu paprasyti patarimo-gaminau visai paprasta lupu balzama (biciu vaskas, kakavos sv., migdolu al. sviestmedis kali lesiukai medaus)
kaip ir viskas gerai, bet balzamas skirtas jaunai panelei, tai labai norejau naturalios spalvos truputi ideti. Kelis mazus smulkintus gabaliukus burokeliu uzpyliau mazdaug 1 ml spirito. Ta antpiliuka supyliau i pasildyta ir kiek pravesusia aliejine faze. Beda ta, kad burokeliai truputi parudavo, isvire taip sakant biggrin.gif o "spalvotoji dalis" nusedo balzamo dugne...
Zodziu spalva nevientisa gaminyje. Tai kaip man dabar daryt-gal bandyt pilt parduotuvines burokeliu ar granatu sultis pries tai pakaitinus, kad susijungu fazes?
Ar nebus per skystas tada tas balzamas? Zodziu patarkit, kaip naturaliai nudazyt - busiu dekinga smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ssaule: 21 gruodžio 2011 - 00:43
QUOTE(ssaule @ 2011 12 21, 00:42)
o odele sviestais dregna tepate, iskart po maudyniu? Nes man kazkaip keista , kad tokie sviestai/aliejai sausintu... Dar kudikiams labai tinka simondsiju, migdolu aliejai. Galbut odai daugiau drekinimo reiktu, o ne riebiu sviestu, tada lengvus pienelius naudokite.
Papildyta:
Noriu paprasyti patarimo-gaminau visai paprasta lupu balzama (biciu vaskas, kakavos sv., migdolu al. sviestmedis kali lesiukai medaus)
kaip ir viskas gerai, bet balzamas skirtas jaunai panelei, tai labai norejau naturalios spalvos truputi ideti. Kelis mazus smulkintus gabaliukus burokeliu uzpyliau mazdaug 1 ml spirito. Ta antpiliuka supyliau i pasildyta ir kiek pravesusia aliejine faze. Beda ta, kad burokeliai truputi parudavo, isvire taip sakant biggrin.gif  o "spalvotoji dalis" nusedo balzamo dugne...
Zodziu spalva nevientisa gaminyje. Tai kaip man dabar daryt-gal bandyt pilt parduotuvines burokeliu ar granatu sultis pries tai pakaitinus, kad susijungu fazes?
Ar nebus per skystas tada tas balzamas? Zodziu patarkit, kaip naturaliai nudazyt - busiu dekinga smile.gif  4u.gif


as isspausciau burokeliu sultis ir siek tiek pasildyciau, kad susikoncentruotu. Arba kitas variantas - dazykite saltalankiu aliejumi ar kakava. Anksciau rasiau, kaip man gavosi su burokeliu sultim balzama nudazyt- ilasinus i karsta mase, lasiukai sedo, bet balzamui austant ir intensyviai masiant, viskas eme jungtis ir graziai nusidaze. Manau issukamo tokiu budu nepadarysit, bet tepama pirstu iseitu.


Del kremo leliukui, tai tinkami aliejai simondsiju, kokosu, sviestmedis, migdolu (maniskei netiko). Tepant ant dregnos odos bus uztikrinamas drekinimas, arba variantas nr.2- beemulsinis kremas tik is sviestmedzio, simondsiju ir kad ir distiliuoto vandens. Hipoalerginis, drekinantis, atsargiai darant, net 50 proc dregmes galima imaisyti. Buvau kazkada rasius ir recepta, berods praeitoj temutej- nepamenu. Galima palomos bloge rast beemulsinio kremo recepta. Arba darykit kaip pieneli, skysta, su nedideliu kiekiu biciu vasko 4u.gif
Atsakyti
Merginos o gali būti kad sviestmedžio ir simondsiju kremukas (nepamenu santykio, bet toks sviestinis) per stipriai drėkinantis jau tokiems orams? Teptos vietos nušašėjo iki šlapiuojančių žaizdų. Tepiau išsausėjusią odelę tokiu kremu nuo pavasario (vis kitose vietose), visada buvo gerai. O jei taip, tai kokį kremuką tokiems orams susimaišyti linkusiai smarkiai išsausėti veido odelei?
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2011 12 21, 08:20)
Merginos o gali būti kad sviestmedžio ir simondsiju kremukas (nepamenu santykio, bet toks sviestinis) per stipriai drėkinantis jau tokiems orams? Teptos vietos nušašėjo iki šlapiuojančių žaizdų. Tepiau išsausėjusią odelę tokiu kremu nuo pavasario (vis kitose vietose), visada buvo gerai. O jei taip, tai kokį kremuką tokiems orams susimaišyti linkusiai smarkiai išsausėti veido odelei?

Aliejai ir sviestai nedrekina isvis. Kaip suprast- iki slapiuojanciu zaizdu? blink.gif Aliejai zaizdas padare?
Atsakyti
QUOTE(ssaule @ 2011 12 21, 01:42)
o odele sviestais dregna tepate, iskart po maudyniu? Nes man kazkaip keista , kad tokie sviestai/aliejai sausintu... Dar kudikiams labai tinka simondsiju, migdolu aliejai. Galbut odai daugiau drekinimo reiktu, o ne riebiu sviestu, tada lengvus pienelius naudokite.


Taip, tepamės drėgną odelę, dažniausiai net šlapią (nenudžiovintą rankšluosčiu). Kažkur skaičiau, kad jei žmogus alergiškas riešutams, tai sviesmedžio gali netoleruoti oda g.gif Deja, mus kartais 'puola' atopinis dermatitas, dilgėlinė verysad.gif Bet kadangi esam dar maži maisto netoleravimo testų bandymams, tai nežinau ar riešutams alergiški, ir ar dėl to gali netikti.

QUOTE(Ievulyte @ 2011 12 21, 02:26)
Del kremo leliukui, tai tinkami aliejai simondsiju, kokosu, sviestmedis, migdolu (maniskei netiko). Tepant ant dregnos odos bus uztikrinamas drekinimas, arba variantas nr.2- beemulsinis kremas tik is sviestmedzio, simondsiju ir kad ir distiliuoto vandens. Hipoalerginis, drekinantis, atsargiai darant, net 50 proc dregmes galima imaisyti. Buvau kazkada rasius ir recepta, berods praeitoj temutej- nepamenu. Galima palomos bloge rast beemulsinio kremo recepta.  Arba darykit kaip pieneli, skysta, su nedideliu kiekiu biciu vasko 4u.gif

Ačiū už patarimus. Eisiu ieškoti receptukų. Dar klausimas: "...50 proc dregmes galima imaisyti. " Tai turite omenyje vandens?

Didelis ačiū už patarimus 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xvoveriux: 21 gruodžio 2011 - 13:31
laba diena,

ka, gi gaminau kremuka pagal alionuko bloga (atstatanti odos lipidini barjera). vienintelis pakeitimas pas mane buvo - emulsiklis. naudojau olivem 1000, kadangi ester de sucre neturiu.
noriu paklausti: kazkaip gavosi, kad lecitina idejau gale, t.y. jau sujungus fazes, taciau i dar karsta krema. taciau graziai man jis nesiplake, tokie gabaleliai liko. supratau, kad reikejo deti su aliejais ir kaitinti. taigi nusprendziau dar karteli pakaitinti visa kremuka. ir po kaitinimo, jis vis vien neissimaise sad.gif todel nusprendziau as ji nugaleti, todel dar karta kaitinau visa krema. klausimas toks: ar nenukentes kremo savybes, turint omenyje, kad tiek kaitinau aliejus ? nors siaip as visada juos kaitinu. bet cia skirtumas tame, kad pvz pagal blogo recepta emulsiklis tik pasildomas vandens fazej ir kt aliejus tik pasildo. o as kaitinau pradzioj tol, kol issilyde maniskis emulsiklis, tuomet dar du kartus , kol issilyde lecitinas.
ka daryti ? ar naudoti, ar nauja gaminti ? nes dariau nemaza kieki, dovanom smile.gif
be to, nzn ar neisgaravo dalis hidrolato ... sad.gif
tai ka db man daryti ? smile.gif sad.gif

dar pasigirsiu: prigaminau dovanom kruva lupu balzamu (sokaladiniu su apelsinu ea), dar prigaminau losijonu po skutimosi, riebiu apsauginiu kremu nuo salcio (cia specifiniems poreikiams), kremu nuo persalimu (ale rezorbam, tik su zymiai daugiau ea), dar aisku veido kremu. nu gyvenime nesu tiek gaminus doh.gif dirbu issijuosus lotuliukas.gif


Atsakyti
QUOTE(bituteba @ 2011 12 21, 13:03)
laba diena,

ka, gi gaminau kremuka pagal alionuko bloga (atstatanti odos lipidini barjera). vienintelis pakeitimas pas mane buvo - emulsiklis. naudojau olivem 1000, kadangi ester de sucre neturiu.
noriu paklausti: kazkaip gavosi, kad lecitina idejau gale, t.y. jau sujungus fazes, taciau i dar karsta krema. taciau graziai man jis nesiplake, tokie gabaleliai liko. supratau, kad reikejo deti su aliejais ir kaitinti. taigi nusprendziau dar karteli pakaitinti visa kremuka. ir po kaitinimo, jis vis vien neissimaise sad.gif todel nusprendziau as ji nugaleti, todel dar karta kaitinau visa krema. klausimas toks: ar nenukentes kremo savybes, turint omenyje, kad tiek kaitinau aliejus ? nors siaip as visada juos kaitinu. bet cia skirtumas tame, kad pvz pagal blogo recepta emulsiklis tik pasildomas vandens fazej ir kt aliejus tik pasildo. o as kaitinau pradzioj tol, kol issilyde maniskis emulsiklis, tuomet dar du kartus , kol issilyde lecitinas.
ka daryti ? ar naudoti, ar nauja gaminti ? nes dariau nemaza kieki, dovanom smile.gif
be to, nzn ar neisgaravo dalis hidrolato ... sad.gif
tai ka db man daryti ? smile.gif  sad.gif



na su olivem jau iseis kitoks kremukas, nei su ester de sucre rolleyes.gif , o ar daug savybiu prarado, priklauso ir nuo naudojamu alieju, jei dejote agurkliu, kaip recepte, tai labai ilgai kaitinant ne tik praras savybes, bet naudojant toki krema veido odai, gali atsirasti kamedodu, t.y. juodu taskeliu, nes aliejus bus oksidaves (taciau kunui galima)..Bet jei sildet ne ytin ilgai ir su vitaminu E, tai gal nieko tokio..Lecitina istikruju aplamai nereik sildyti (kaip AZ parasyta), bet as ji visada vos vos pasildau, kad geriau istirptu. Tik va dovanu gaminiams nelabai gerai lecitina naudoti, na genda greitai, net su konservantu doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alioniukas: 21 gruodžio 2011 - 16:14
QUOTE(alioniukas @ 2011 12 21, 17:13)
na su olivem jau iseis kitoks kremukas, nei su ester de sucre rolleyes.gif , o ar daug savybiu prarado, priklauso ir nuo naudojamu alieju, jei dejote agurkliu, kaip recepte, tai labai ilgai  kaitinant ne tik praras savybes, bet naudojant toki krema veido odai, gali atsirasti kamedodu, t.y. juodu taskeliu, nes aliejus bus oksidaves (taciau kunui galima)..Bet jei sildet ne ytin ilgai ir su vitaminu E, tai gal nieko tokio..Lecitina istikruju aplamai nereik sildyti (kaip AZ parasyta), bet as ji visada vos vos pasildau, kad geriau istirptu. Tik va dovanu gaminiams nelabai gerai  lecitina naudoti, na genda greitai, net su konservantu doh.gif


Aš galvoju, gal pirmiausia išlydyti vaškus, o tada pilti aliejus, kuriuos jau tik čiut čiut pašildyt užtektų g.gif nes kol išsilydo vaškas, tai iš tikro visai nemažai pakaista aliejai g.gif
ką manot?
Atsakyti
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2011 12 21, 18:19)
Aš galvoju, gal pirmiausia išlydyti vaškus, o tada pilti aliejus, kuriuos jau tik čiut čiut pašildyt užtektų  g.gif  nes kol išsilydo vaškas, tai iš tikro visai nemažai pakaista aliejai  g.gif
ką manot?


As vitamina E lasinu ne pabaigoj, o iskart i aliejine faze, tai manau, kad jis kiek apsaugo aliejus nuo kaitinimo.

AZ siuntini uzsakiau 15d., gausiu 28d. O juk dar skambinau i AZ, kai dar ruose siuntini, paprasiau issiusti ji skubia siunta, mane patikino, kad tuo pasirupins ir sia savaite siuntini gausiu, bet kur tau... Issiunte paprasta siunta ir gausiu tik kita savaite, kai jo man jau kaip ir nebereikes... doh.gif Nu pikta esu kaip velnias... gun_bandana.gif
Atsakyti
QUOTE(ievvvvaa @ 2011 12 21, 13:07)
Aliejai ir sviestai nedrekina isvis. Kaip suprast- iki slapiuojanciu zaizdu?  blink.gif Aliejai zaizdas padare?

na odelė probleminė, labai linkus sausėt. Tai tepėm tuo alieju mišiniu, o dabar kai orai atšalo labai paraudo tos tepamos vietos, ir vietomis ta odelė išvis "dingo", liko žaizdos, kaip po nubrozdinimo, kai kraujas nebėga, tik limfa... Kol tepdavom visokiais kremais riebiais to nėr buvę... žinau kad aliejai nedrėkina, bet rašo kad sviestmedis labai pritraukia drėgmę, tai gal dėl to? Dabar pradėjau tepti su šaltalankių aliejumi, tai lyg ir viskas susitvarkė.
Atsakyti