Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVI tema

smile.gif Rašiau kad sausas lecitinas mažiau riebus(vaistinėj pirktas), ant odos net labai patiko. Bet kvapas tai super specifinis, niekaip nesusigyvenau, kiek pagaminau visą išdalinau, nemalonu man buvo naudoti, o sesė ir dukrytė sakė niekas čia taip labai nesmirda kaip prigąsdinai... Patogu naudot, šiltam vandeny tirpsta, hidrolatus žiemai galima praturtint, bet - reiktų pirma pauostyt... Aišku, jei nepatiks galima sugert ar mamai padovanot, sveikas produktas 4u.gif
...tarkime, imu 3 dalis kakavos sv, 2 dalis sviestmedžio, 2 dalis skystų aliejų. Emulsikliai: 1 d. AZ nr1, 1d. BTMS, 1d. Olivem, 1d. AZ nr2 (galima ir mažiau vaškų). Tada kokias 2 d. vandeninės dalies, kurią tirštinu ksantanu arba guaru (turiu abiejų, bet dar nesusipažinau kurį kokiu atveju naudot smile.gif). O galiausiai įdedu kvapų ir kokią 1 dalį pieno miltelių. Atrodo viskas.... g.gif
Na žinok nesupratau tavo recepto logikos. Sakai kad galima mažiau emulsiklių, bet su tiek kietų aliejų ir taip gausis kietas šaltas kremas, o jei dedi emulsiklio, tai kam tada dar vandenį tirštinti? Derinant kelis emulsiklius, reikia žiūrėt kad jie vienas kito "nesuvalgytų", nes rezultatas gali būt neprognozuojamas(asmeninė patirtis, ne visi nori derėti). Užtektų Olivem arba Nr.2, apie Nr. 1 nieko nepasakysiu, nebandžiau, neturėjau.
Jei pašildysi, sumaišysi svietus su aliejais, atvėsinus įplaksi vandens po truputį iki norimos konsistencijos, priedų - kai sustings bus kietas ir be emulsiklio(man sviestmedis, truputis kakavos, kokosų ir skysti aliejai(neemas tame tarpe) su vandeniu apie 50 proc. nuo vasaros stovi kietutėliai, būtų mažose formelėse, tai galima vadint plytelėm ko gero. Negenda be konservantų (tiesa ant dangtelio vidinės pusės užpurškiau Octenisept). Aišku galima pieno miltelių pabandyt įdėt, kodėl gi ne, ir emulsiklio, jei manai kad reikia. Bet mano galva, labiau dera pagrindiniai ir papildomi emulsikliai , pvz. Olivem ir cetyl alkogol ar stearino rūgštis, o kelis kartu sunkiau derint. Gaminau vieną iš Olivem1000 ir Olive Douceur lygiom dalim, nelikau sužavėta - atskirai geriau. Šiek tiek atsiskyrinėjo aliejus. O bičių vaškas su Olivem1000 - tikėjaus geriau drėkins, o gavosi skystalas, nesąmonė, nors vaško daug 8proc., Olivem 3proc., pakankamai aliejų - bet manau Olivem prisijungė vašką vietoj aliejų, emulsinimui medžiagų liko per mažai, ir vietoj tikėtosi kieto kremo gavos nei šis nei tas (tada pasakojau kad ikreliai gavosi)...
Oi, net į pirmą temos psl. lėkiau pažiūrėt, ar tai vadinsis kremas. Taip, susijungs su vandeniu ir galės vadintis šaltas kremas.
Su bičių vašku mano pirmame irgi rasojo vanduo. Dabar kai vėl tirštą gaminau, dėjau
8 proc. vaško, 1,5 mimosų vaško ir 1,5 cetyl alkohol. Labai stabilus, tirštas, riebus, bet neblogai geriasi, ir vanduo nei pro kur neatsiskyrinėja, tik jau ant odos maloniai tirpsta (įvairių aliejų 53proc., tame tarpe 1 proc. lecitino) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2011 12 16, 14:14)
As irgi labai nesicackindavau suplakimu, o bedu kazkaip nebuvo, iskyrus gal pirmus 5 kremus smile.gif bet reiks tuo pasidomet placiau, ir plakt ilgiau  ax.gif  gal kuri nuoroda turit issisaugojusi apie tos moteriskes kremus ir plakima? 4u.gif
Papildyta:



Skaičiau rusiškai forume "Форум Aromarti.ru", bet tiksliai kur nepasakysiu, gal Alionukas pasižymėjo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 17 gruodžio 2011 - 00:16
Sveikos.
Aš dar irgi į albumą neįrašiau jokio recepto, pasistengsiu susikaupt ir ką nors įdėt.

Dabar norėjau paklaust, kas galėtų padėt mano veido odai. Niekad problemų didelių neturėjau, o dabar smakras visada "pribarstytas akmenukų" - tokie kieti inkštirai.
Kažin kas galėtų padėt?
Atsakyti
Saule, aciu, bandysiu skaityt, rusiskai nemoku, tai teks per verteja biggrin.gif

Tecum, as jauciu ka daryciau, tai pabandyciau valyma su soda, arba kokia geline ar molio kauke su AHA ar pieno rugstimi, kad aptirpint tuos kamsalus, arba jei bijote, meginkite aliejini veido valyma, o po to kremukas ar alieju misinukas su kokiais tamanais ar neemu, lengvais aliejais ir antibakteriniais eteriniais aliejais, plius karts nuo karto molio kaukes riebalu pertekliui sugert. Eterinius galima imti pelargoniju ir levandu ea- balansuoja riebalu issiskyrima. As jei daryciaus krema, tai deciau siuos du , dar lasa kita ramuneliu ir arbatmedzio ar manukos ea 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ievulyte: 17 gruodžio 2011 - 11:23
QUOTE(Pimkie @ 2011 12 16, 18:28)
Sveikos,

kažkada čia buvau radusi dezodoranto, kuris gaminamas iš sutrupėjusio alūno kristalo, receptą. Manasis kaip tik subyrėjo, norėčiau iš jo, pridėjusi aliejaus, eterinių ir ko ten dar, dezodorantą skystą pasidaryt, bet neberandu recepto... Gal kuri turit?

Būsiu labai dėkinga!



Paprasčiausias būdas sudėti alūno kristalo gabaliukus į buteliuką su purkštuku ir užpilti distiliuotu arba gėlių (dezodoruojantį poveikį turinčiu rožių ar hamamelių) vandeniu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amadeja: 17 gruodžio 2011 - 12:20
QUOTE(bytte @ 2011 12 16, 20:32)
Sveikos merginos. Niekada nieko pati negaminau, bet eko produktų kainos vis kyla, o ir šiaip sunku su jais, tai sumąsčiau pati pasigaminti. Patiko pagal aprašymą Palomos bloge aprašytas sausas šampūnas. Bet turim labai probleminių galvų namie... todėl norėčiau sužinot ar galima būtų sezamo aliejų pakeisti į makadamijų?

kas per problemos?
aliejus galima naudoti kokie tik patinka smile.gif
Atsakyti
Ačiū, merginos, už pagalbą ir komentarus 4u.gif Sumeistravau "kietą kremą". Agnė/Ramutė klausė kam tiek emulsiklių, ogi todėl, kad Caly recepte daug biggrin.gif

gavosi toks visai neblogas tobulintinas dalykas, tik sutraukė mano raudoną ochrą doh.gif Aš ją įdėjau į aliejus pradžioj kaitinimo, gali būt dėl to? Jas su pagerinimais reikia dėti? O gal kažkas sureagavo?...

Receptas:
3g kakavos sv.
2g sviestmedžio
1g kokoso
6g skysto al
7g vandens
2,2g emuls Nr1
0,5g Olivem
0,3g BTMS
ochros "iš akies"
0,5g pieno miltelių

Bet norėčiau vandens dalį šiek tiek padidint. Gal galit patart, kurio emulsiklio kiekį tada didint? (Dar turiu Nr2, Nr3). O stearic acid ar kitokių tinkamų jau nespėsiu įsigyt.... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cosette: 17 gruodžio 2011 - 17:29
Jus man patarkit, ka daryt su vynuogiu miltukais is AZ (tirpsta vandeny, alieju nedazo) ir burokeliu sultim AZ? Nu velnias, galvojau lupdaziu pasidarysiu, bet kad alieju nedazo, o i vazlina det jokio ingrediento, turincio vandens, nenoriu, galios labai trumpai 4u.gif kur sunaudot? jau vynuogiu miltukus naudojau plastelinui, ale ir kosmetikai norisi panaudot g.gif
Atsakyti
QUOTE(Palomina @ 2011 12 17, 17:52)
kas per problemos?
aliejus galima naudoti kokie tik patinka smile.gif

psoriazė 4u.gif
prisiskaičiau kad makadamijų aliejus vienas iš geriausiai tinkančių sergant šia liga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bytte: 17 gruodžio 2011 - 21:49
QUOTE(Ievulyte @ 2011 12 17, 19:37)
Jus man patarkit, ka daryt su vynuogiu miltukais is AZ (tirpsta vandeny, alieju nedazo) ir burokeliu sultim AZ? Nu velnias, galvojau lupdaziu pasidarysiu, bet kad alieju nedazo, o i vazlina det jokio ingrediento, turincio vandens, nenoriu, galios labai trumpai  4u.gif  kur sunaudot? jau vynuogiu miltukus naudojau plastelinui, ale ir kosmetikai norisi panaudot g.gif


Burokeliu sultys kuo puikiausiai dazo lupu blizgesius, galima net be jokiu kitu "oksidu ir ochru" isgauti grazu ruzava atspalvi. O dar as juos naudoju zemuoginiams voniuos burbulams spalvinti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Rima44 @ 2011 12 17, 23:09)
Burokeliu sultys kuo puikiausiai dazo lupu blizgesius, galima net be jokiu kitu "oksidu ir ochru" isgauti grazu ruzava atspalvi. O dar as juos naudoju zemuoginiams voniuos burbulams spalvinti  thumbup.gif


na darabt lupu blizgi su aliejais ir lanolinu, tai ar nudazys? "nekabos" pavieniai burokeliu laseliai blizgyje? nes to mirror de cukre neturiu, tik lanolina blizgiam daryt g.gif bandziau paprasta vaskini lupu balzama dazyt burokeliais, tai nelabai kas gavos, nors is esmes turejo normaliai issimaisyt, visgi vasko yra, tai ir susimeciau
Atsakyti
Ievulyte, apie vynuogiu zieveliu panaudojima irgi ieskojau, nes taip pat nepatiko lupu balzamu gaminiuose schmoll.gif , ir radau, kad jos ne tik dazanciu savybiu turi, bet ir...cia vertimas per google:
Kosmetikos savybės:
- Sudėtyje yra kalio, geležies, magnio, ir sudėtingų angliavandenių puikiai drėkina savybės, obuolių, gintaro, citrinos ir oksalo rūgštis,
kurie skatina ląstelių regeneraciją ir padeda stiprinti jungiamojo audinio, taip pat vitamino C ir razveratrol su veiksmingas antioksidantas.
- Prisidėti prie jungiamojo audinio, odos stiprinimas
- Skatinti ląstelių atsinaujinimą
- Priešuždegiminiai ir gydomąjį poveikį.
- Iš raudonųjų vynuogių rasti razveratrol su antioksidacinėmis savybėmis.
- Vynuogių odos antioksidacinį poveikį vitamino E daugiau kaip 5 kartus ekstraktas.
- Ar naudojama dermatitą, gydyti festering žaizdų ir opų.
- Ar atspalvių ir rejuvenating poveikį visiems odos tipams
- Naudojamas alerginės odos ligos
- Praturtina oda su vitaminais
- Gamtiniai dažų
- Subtilų aromatą
is cia (deja tik rusu kalba blush2.gif )

merginos naudoja ekstrakta kremuose, kaip aktyvu komponenta, istirpdo 1-2ml vandens ir pacioje pabaigoje imaiso i emulsija. Jei gamina saltuoju budu, tai istirpdo vandens fazeje. O spalvai atsatyti pieno rugsti lasina. Tai reik ir man pabandyti koki geliuka sumeistrauti.. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alioniukas: 18 gruodžio 2011 - 09:25