Įkraunama...
Įkraunama...

Egiptas

QUOTE(norma @ 2011 12 20, 20:53)
Vyras tai itariu varys nardyt, bet cia ne man , as baisi vandens baile  g.gif
O ypac snarklingas  lotuliukas.gif

Aš irgi bailė,bet tikrai verta pabandyti , nes tokio grožio niekur kitur nepamatysi.Aš paprašiau kad mane vietinis iš laivo prilaikytų,nes bijojau viena.Ir tikrai nesigailiu kad ir kokia bailė esu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2011 12 21, 13:46)
noreciau konkreciu pavydziu rolleyes.gif


Super safaris. Prašėm rusų grupės, nes mano teta ir mama nemoka angliškai. Patekom ne į rusų grupę. Vežė į Rados kaimą, kuris jau yra seniai nupiepęs, o beduinai sušiuolaikiškėję, su džinsais. Vienintelis vertas dėmesio čia buvo tik pasivažinėjimas keturračiais, nes "gidas" nesuteikė ne tik informacijos apie šią etninę Egipto mažumą (kažkiek pasakojo, bet tiek aš ir pati žinojau), bet net su pačia ekskursijos programa nesupažindino. Kadangi pati esu pusiau gidė, jo darbą vertinu kuolui su minusu. Vien už tai, kad atvežė į kaimą su džipais ir davė kažkiek pavažinėti keturračiais, neverta trisdešimties baksų.

Ekskursija į Rojaus (dar kitaip Gifuno ar mano krikštu Pragaro) salą iš viso vos tragiškai nesibaigė. Buvo smarkiai vėjuota diena, bet vanduo gana šiltas, tad nepabijojom paviršinio nardymo.

Taigi, paviršinis nardymas. Niekada anksčiau to nesu bandžiusi, mano kompanija taip pat. Logiška, kad turi būti instruktažas. Jokio instruktažo. Kas kaip mokėjo, tas taip tas kaukes užsidėjo, kandiklius įsikando ir... darykit, ką norit. Na, aš vandens nebijau, gylio taip pat, esu gana neprasta plaukikė. Tai dar kaip "prizą" gavau geltondančio ilganagio kapitono dėmesį, kuris pasičiupęs už rankos mane prie koralinių rifų nusitempė. Visi kiti, rydami vandenį, kapstėsi kaip išmanė, be jokios priežiūros. Mano mamą vienumoje apleido jėgos, pro vamzdelį kalėsi vanduo, o kai jinai paleido iš dantų, bangelė į jos burną suvertė nemažą gurkšnį vandens. Supanikavo moteris. Šaukia help help, o visiems kitiems jachtoje likusiems geltondančiams viskas px. Kol viena turistė neatkreipė jų dėmesio, tik tada buvo mestas gelbėjimo ratas. Mama patyrė žiaurų stresą, dėl to jai sustreikavo širdis, teko naktį praleisti ligoninėj. Daktarai ją norėjo toj ligoninėj uždaryt visoms atostogoms, bet nesutikom.

Na, ir Rojaus sala. Tai tiesiog smėlio lopinėlis jūroje be jokio medelio ar žalumos lopinėlio. Yra privatūs pliažai su skėčiais, užuovėjoms ir dar kažkokiais privalumais. Įėjimas mokamas, apie dvidešimt baksų kainuoja. Pas tezus jisai įskaičiuotas į ekskursijos kainą, pas gatvinius ne. O koooks buvo vėjas, smėlis šikną plakė, akis užpylinėjo, pasislėpt nėra kur. Štai ir sutaupėm.

Ekskursija į El Guną jau buvo geresnė, ją dar labiau kompensavo pamatytas didžiulis pulkas delfinų. Bet už papildomą penkiolika baksų su tezais dar būčiau aplankiusi kažkokį akvariumą, pasivaikščiojusi po miestelį. Tezai iki El Gunos veža autobusu, daug pasakojimo lietuviškai, išsamesnės pažinties su pačiu miestu. Aš iki jo plaukiau jachta pusvalandį - ne pats blogiausias variantas. Bet kai kurios agentūros iki miesto plukdo net pusantros valandos. Jei oras puikus, tiek to, o jei vėjuotas, tai šakės tada....
Atsakyti
Erikiuxxx, bet tokios jūros gyvūnijos grožio niekur kitur nepamatysi
Atsakyti
QUOTE(Dianaaa1215 @ 2011 12 21, 15:28)
Erikiuxxx, bet tokios jūros gyvūnijos grožio niekur kitur nepamatysi


Na, tuo dar reiktų pasidomėt smile.gif Esu tikra, kad Raudonoji jūra ne vienintelė tokia spalvota, gal tik kaina daugeliui prieinama
Atsakyti
QUOTE(Jofky @ 2011 12 20, 17:33)
Čia kai užpakalis virš vandens, o galvą po vandeniu į žuvytes spokso  biggrin.gif


biggrin.gif aciu 4u.gif
QUOTE(norma @ 2011 12 20, 18:53)
Vyras tai itariu varys nardyt, bet cia ne man , as baisi vandens baile  g.gif
O ypac snarklingas  lotuliukas.gif

ir as bijau vandens, tai nemanau, kad susigundysiu bent viena pramoga susijusia su nardymu smile.gif
Atsakyti
http://www.lrytas.lt...uonys-video.htm

Dabar Kastytis patobulėjo. Jis ne tik išmoko skaityti lietuviškai, bet ir rašyti. Tiesa, su klaidelėm, bet vis tiek respects smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianaaa1215 @ 2011 12 21, 14:28)
Erikiuxxx, bet tokios jūros gyvūnijos grožio niekur kitur nepamatysi

biggrin.gif kad man ta gyvunija relabai rupi blush2.gif nes vaziuociau del vaiku,su kuriais labiausiai reiktu buti viesbucio teritorijoi ar mieste papramogauti ax.gif

tai ir mastau,gal geriau pakenteti ir palaukti geguzes,nes Turkija labiau tinkama poilsiui su vaikais,ir maistas daug skanesnis ir visa kita liuks

o taip noreciau iskart po svenciu pailseti unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo erikiuxxx: 21 gruodžio 2011 - 15:54
QUOTE(erikiuxxx @ 2011 12 21, 14:33)
kuo labiau skaitau,tai i Egpita noras skristi mazeja  biggrin.gif aisku suvokiu,kad ten serveris ir visa kita zemesnio lygio..bet prisiskaicius  biggrin.gif visgi galvoju gal geriau palaukti geguzes ir lekti i Turkija,bent jau zinau kad nesigailesiu sumokejus ..nes ne 100lt kelione kainuoja..



Turkijoje nera tokio povandeninio gyvenimo kaip egipte... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Marius ir Ramune @ 2011 12 21, 16:25)
Turkijoje nera tokio povandeninio gyvenimo kaip egipte... smile.gif

tai sakau,mantas povandeninis gyvenimas visai dzin biggrin.gif
nei as nardisiu vaika ant kaklo pasisodinus nei ka schmoll.gif

man reikia, gero serviso, gero viesbucio, maisto ir t.t. nes vaziuoju su vaikais ilsetis o ne nardyti
Atsakyti
QUOTE(erikiuxxx @ 2011 12 21, 17:34)
tai sakau,mantas povandeninis gyvenimas visai dzin biggrin.gif
nei as nardisiu vaika ant kaklo pasisodinus nei ka schmoll.gif

man reikia, gero serviso, gero viesbucio, maisto ir t.t. nes vaziuoju su vaikais ilsetis o ne nardyti




Ka Egipte nera geru viesbuciu su geru servisu? biggrin.gif vaikus uzima visai dienai geri animatoriai ziurint aisku kiek vaikui metu bet egipte tikrai yra viesbuciu kur vaikams rojus smile.gif
Atsakyti
Aš irgi vakar grįžau iš Egipto. Ką žinau, gal veikiau ne iš Egipto, o iš jo viešbučio, nes buvom tik Luksoro ekskursijoj, o ten gi koją kyšt iš autobuso, 5 žingsniai po šventyklą ir vėl atgal į autiką. Sutinku su Smurka, viską taip SKĖRIAI gadino, vienas buvo taip prie manęs pristojęs, net graibaliojo, rėkė ant manęs, kad vadinu jo prekes plastmasinėm (nes dirbiniai iš Onixo negali kainuot 1 dolerio), kol vienas lietuvis iš grupės nepriėjo ir su kumščiu nepamojavo, atšoko staigiai, fui šlykštu prisiminus.

Tai žodžiu, gerai, kad gyvenau 35 km nuo Hurgados ir joje buvau tik vieną kartą (ir paskutinį), nes baisesnio miesto nežinau ar mačiau, gal nebent Tunise. Kas pačioj Hurgadoj gyvensit, tai ką žinau... Bet čia gal tik man taip, nepatinka šiukšlynai purvynai, priekabūs prekiautojai, kišenvagiai, vaikai prašantys išmaldos, maisto, apelsino - bet ko... Paskui už kampo nešantys viską į bendrą dėžą kažkokią, kur suaugę skaičiuoja kas ko kiek sunešė...

Mes varėm per TezTour, iš viso mūsų buvo 6, bet galiausiai 10 žmonių susirinko chebrytė. Gyvenom STELLA MAKADI BEACH 5* viešbutyje, su Viskas įskaičiuota, žinoma. Griebėm pasiūlymą savaitei už 1400 lt su viskuo, gal truputį mažiau kainavo g.gif bet labai gera kaina, palyginus su tuo, ką mes už tai gavom.

VIEŠBUTIS. Superinis, aš be žodžių, buvau šokiruotas, kai pamačiau visą teritoriją, ji susideda iš dviejų viešbučių teritorijos - Stella Garden ir Stella Beach. Tarp viešbučių kursuoja toks atviras autobusiukas juokingas.

Viešbutyje yra tiltelis maždaug 300 metrų ilgio, vedantis visu koraliniu rifu iki jo pabaigos į gilumą, kur neria žmonės ir maudosi. Dieną maždaug 12:30 (žiemą) nuslūgsta vanduo ir atvažiavę nauji turistai atėję jūra pasigrožėt lieka šoke lotuliukas.gif nors iš tiesų labai gražus krantas, smėlis, ai fantastika išvis.

Maitinimas irgi super, net pusryčiai keisdavosi, ką jau kalbėti apie pietus ir vakarienę - kiekvieną dieną pagrindiniame restorane buvo vis kitos šalies ar tipo virtuvė, mums pasitaikė Egipto, D.Britanijos, Viduržemio jūros kraštų, Jūros gėrybių, Vokietijos, Tolimųjų Rytų, Italijos. Maisto kokybė kalba pati už save - nė vienas tryst tryst nedarėm, nė vienam bloga nebuvo smile.gif Pasirinkimas beprotiškai didelis, per visą dieną visų patiekalų neišbandydavau, galiausiai užkniso eksperimentuot ir ragaut nežinomus, tai imdavau bulvyčių, mėsos ir agurkų laugh.gif

Kiekvieną vakarą prie įėjimo į pagrindinį restoraną kepdavo kažką ant griliaus. Tai mes valgėm vištieną, balandieną biggrin.gif , žuvį kažkokią, jautienos kotletukus ir panašiai... Įėjus į restoraną į rankas įkišdavo po kokteilį (alkoholinį arba ne - pasirinktinai). Taip visi per savaitę prisiėdėm, kad nebetelpam į kelnes, taip skanu viskas buvo, ypač desertai thumbup.gif jūra ten jų, kasdien dar keisdavo šmikiai, tai nervino kad neišbandžiau visko dry.gif rytietiški saldumynai išvis sužavėjo, juos gamindavo vietoje.

Viešbutyje yra trys a la carte restoranai - indų, libaniečių ir italų. Išbandėm du iš jų, indų ir libaniečių, labai patiko, aptarnavimas nerealus, o maisto skonis fantastiškas, ai, net nenoriu prisimint, taip viskas gerai buvo.

Animacija kartais baisi kaip nežinau kas, o kartais įdomi kaip mano gyvenimas biggrin.gif pusė animatorių gėjai, o pusė ne, tai pusė kimba prie moterų, o pusė prie vaikinų. Vaikų diskotekoje šoka ne tik vaikai, bet ir suaugę, nes labai linksma biggrin.gif

Ką čia dar paprastai žmonės rašo apie viešbutį... A, internetas mokamas, valanda 10 dolerių, o diena 12 eurų. Vienintelis sunervinęs dalykas, kad sumokėjom 12 eurų ir neveikė internetas visą dieną, o pinigų negrąžino. Skundžiausi, sakau - Europoje už neveikiančią paslaugą grąžina pinigus. O jie man - Sorry, this is Africa biggrin.gif paskui sakau - 12 eurų man,studentui, išmesti perniek už nieką yra tikrai labai daug. Jie - "Beveik visi čia dirbantys darbuotojai per savaitę gauna 12 eurų algos". O man tai kas, koks skirtumas kas kiek gauna, man mano pinigų reikia, po galais... Nesusitariau, neišsiaiškinau, sumokėjau tuos pinigus, sunervino žiauriai.

Ai dar reikia paminėt, kad kadangi mūsų buvo 10, visi gyvenom skirtinguose blokuose (jų berods ten 8 yra), visiems kitiems bendrakeleiviams tik kartą per savaitę papuošė kambarį išlankstydami rankšluosčius, o mums pasitaikė matyt fainas darbuotojas, kasdien ruošdavo puošdavo, net drabužius sulankstydavo, rytais užeidavo paklaust, ar mums patinka tai, ką jis daro - pagirdavom, sakydavom kad nerealus darbuotojas, kasdien palikom arbatpinigių, vargšas per savaitę uždirba 15 dolerių, mes jam dar 15 dolerių patys sumokėjom, žiauriai draugiškas buvo.

Viešbuty taip pat klubas "Bubbles Disco" yra, įrengtas moderniai, toliau nuo gyvenamų pastatų, dirba nuo 23 iki 02:30 val., įėjimas nemokamas o gėrimai mokami, antradieniais ir penktadieniais atvirkščiai - susimoki už įėjimą 10 eurų ir geri ką nori kiek nori nemokamai.

Viešbutis už 35 km nuo Hurgados, nuvažiuot kainuoja 8-10 dolerių su taxu. Iš viešbučio iki Hurgados jau sunkiau, nebent kas grįžta su taxi vietiniu, tai įsėdi iškart, kitu atveju viešbučio taxi yra ir reikia daug mokėt, gal 40 dolerių į abi puses. Mes pasinaudojom galimybe nemokamai važiuoti į TezTour odos gaminių centrą, KURIS YRA TRAGIŠKAI BAISUS, O STRIUKĖS KOŠMARIŠKOS, 20 METŲ ATGAL, kai buvau kūdikėlis, kurį mamytė čiūčiavo lovelėj, tai mano tėtis tokią striukę nešiodavo biggrin.gif


ORAI. Keliavom gruodžio 13-20 dienomis, pirmas dvi dienas buvo šilta gera, kitas dvi dienas stiprus vėjas pūtė, gerai kad daug valgėm g.gif tai vakarais reikdavo megztinio storesnio, o likusias dienas kaip pasipylė karščiai - dieną prie pat jūros gulim, deginamės (žiauriai nusvilęs grįžau), nugara šlapia... Lėkėm į ekskursiją į Luksorą, tai ten be vėjo visa, išvis neįmanoma buvo saulėj stovėt, bet džiaugiausi, nes žinojau, kad grįšiu į minus du laipsnius. Jūroj ir baseine nesimaudžiau dėl savo priežasčių, bet kiti sakė, kad jūra - kaip vidury vasaros karštą dieną Baltijos jūra, o baseinas šildomas, tai kaip sporto klube lotuliukas.gif


EKSKURSIJOS. Varėm deja tik į Luksorą už 85 dolerius ir gavom papildomai ekskursiją į 1001 nakties renginį Alf Leila Wa Leila viešbučio amfiteatre, gidė buvo Agnė, 4 metus gyvena Hurgadoj, vasarį grįš 5 savaitėms atostogų, prašė jai paieškot pigių skrydžių, nes per 5 savaites Lietuvoj išprotės, nori grįžti atgal biggrin.gif

Tai va, Luksoras labai patiko, nes Agnė labai gražiai viską papasakojo ir net man buvo įdomu (NET man sakau todėl, kad nekenčiu istorijos ir visų pasakojimų, bet vaikščiodamas po Hatčepsutės ar kitas šventyklas labai įsijaučiau biggrin.gif ), o 1001 nakties net nemokamai niekam nerekomenduoju. Ką žinau, arba visi mes buvom per daug matę, arba rimtai buvo nesąmonė, kai renginio metu mano kolega UŽMIGO ant kėdės, o aš sėdėjau ir dejavau, kad geriau būčiau viešbuty kokteilį išgėręs, nes kai grįšim jau nebeduos, o paskui į klubą geriau būčiau ėjęs, nei čia sėdėjęs biggrin.gif

IŠVADOS. Grįšiu į Egiptą ir ne kartą, bet tik tada, kai ištiks kūrybinė krizė, kaip kad buvo šįkart, ir nieko nenorėsiu, išskyrus 5*, Viskas įskaičiuota maitinimo ir geros draugų kompanijos. Egipte susipažinau su daug naujų žmonių, pasitaikė išties faini lietuviai, gyvenę viešbuty tuo pat metu.

Čia mano nuotraukos i Egipto, galit pažiūrėt, paskui į savo puslapį įkelsiu pasakojimą, bet jis nebus toks išsamus, kaip kad čia surašiau biggrin.gif Gal šis mano postas ir nebus daug kam naudingas (vis tik aš ne mamytė, nekeliavau su vaikais, o ir skridau į tą viešbutį, kuriame labai mažai su šeimom atvykstančių žmonių, išvis jis tarp lietuvių nepopuliarus).

Nuotraukos, tikiuosi, rodys: Makaliaus atostogos Egipte su VISKAS ĮSKAIČIUOTA smile.gif
Atsakyti
Smurka, Makaliau thumbup.gif
Makaliau, Rokas trb buvo sveciuose kaip draugas, ne kaip gidas lotuliukas.gif
Atsakyti