Pacituosiu savo postą iš FB diskusijos:
"Tai įsigilinkim dar labiau
aš nesu teisininkė, bet man daug kas kėlė šypseną, skaitant įstatymo pakeitimų projektą. Rašoma juodu ant balto - koviniai šunys. Kas yra kovinis šuo? Šuo, kuris kovoja. Kas yra pavojingas šuo? Šuo, kuris kelia pavojų. Logiška, taip? "Agresyvių šunų veislių sąraše" visur minimas, regis, nesvarbus, menkas žodelis, bet čia atliekantis labai svarbų vaidmenį - VEISLĖ (
http://www3.lrs.lt/p...s...0as&p_tr2=2 ). Yra didelis skirtumas tarp 'pavojingo šuns' ir 'pavojingos šuns veislės'. Pavojus - pakankamai reliatyvi sąvoka, kaip ir, beje, antro skirsnio šeštame straipsnyje minimas 'nepatogumo jausmas' (
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=433295 ). Antsnukis juk sukelia beveik visiems šunims nepatogumo jausmą, taip?
Taigi, jei žiūrėti taip, kaip parašyta - "10. Kovinius šunis, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus (tais atvejais, kai tokių šunų Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia) bei pavojingus šunis laikyti daugiabučiuose namuose draudžiama.", draudžiama laikyti tiesiog... kovinius ir pavojingus šunis. Apie veisles ar "Agresyvių šunų veislių" sąrašą - nė žodžio neužsiminta. Be abejo, juokingas ir absurdiškas kabinėjimasis prie žodžių, bet jei toks juokingas ir absurdiškas įstatymas, galima bandyti ieškoti ir tokios išeities. Tas pats ir su "Tokie koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai turi būti kastruoti ir negali būti toliau veisiami, įsigyjami ir parduodami.". Norint įrodyti, kad mišrūnas yra kovinės VEISLĖS atstovų palikuonis, reikia DNR tyrimo, ir tėveliai, žinoma, turi turėti kilmės dokumentus. Na, o jei šuo kovinis, t.y. kovojantis, dalyvaujantis kovose - taip, reikės kastruoti. Jei pavojingas, t.y. keliantis pavojų (pagal subjektyvią pasaulėžiūrą) - teks pasitelktii į pagalbą teisininkus visai šito blogai "suprojektuoto" projekto prisvilusiai košei srėbti."
Ir dar va šitą (nuoroda
ČIA), parašiau jai ir asmeninę, tikiuosi, perskaitys:
"Mano viešas kreipimąsis:
Gerbiama A. Zuokiene, pradėsiu klausimu apie sąrašo turinį, t.y. veislių, įtrauktų į pavojingųjų sąrašą. Kiek atstovų iš sąraše minimų veislių yra apkandžioję žmones? Kas yra veislė? Veislė tai tam tikra domestikuota gyvūnų rūšies grupė (populiacija), kurios atstovai selektyvaus veisimo dėka išlaiko fenotipinius bei genotipinius požymius bei perduoda juos palikuonims. Veislės nenustatysi fiziologinėmis bei elgsenos savybėmis, kadangi veislė tai daugiau, nei vien tik stačios ausys, ilga uodega ar medžioklės instinktas ar pan.. Kad pastangos, įdėtos stengiantis (iš)veisti kuo geresnius šunis, nepradingtų bei būtų galima sekti veisimo eigos rezultatus, atsirado kilmės dokumentai.
Mišrūnai kilmės dokumentų neturi, nes jų kilmė nežinoma. Neveisliniams šunims bandyti priskirti veisles yra neetiška: neveisliniai šunys veisiasi/veisiami be jokių jų veisimą reguliuojančių ir kontroliuojančių normų ir elgesio ar išvaizdos ypatumai neturi nieko bendro su veislės atstovais ar veislės standartu. Todėl apkandžiojimo statistika būtų tiksli jei šunys, apkandžioję žmones, turėtų kilmės dokumentus. Tada, pasitelkus matematiką, būtų galima skaičiuoti: laikotarpis, visi tuo laikotarpiu gyvenę veislės atstovai, bei veislės atstovai, įkandę žmogui. Žinodami tikslius skaičius, galėtume ir procentaliai paskaičiuoti, kiek veislės atstovų iš tikrųjų yra pavojingi žmogui. Mišrūnas, net jei vienas iš tėvų yra veislinis šuo, jau neturės veislės, kadangi jo protėviai iš kitos pusės nežinomi, jie nedalyvavo selekcijoje.
Manau, kad sąrašas yra betikslis, kai nežinoma tikslios statistikos. O remtis straipsnių antraštėmis yra neprofesionalu.
Kodėl daugiabučiai? Ar agresyvus šuo bus mažiau pavojingas dėl to, kad jis auginamas nuosavoje teritorijoje? Nuosava teritorija nelygu nuosavam kalėjimui, šuo gali būti vedžiojamas tose pačiose vietose, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos.
Visada galima rasti profesionalių problemos sprendimo būdų. Šunys neatsiejama visuomenės dalis, prisidedanti ir prie jos gerovės: tarnybų atstovai, aklųjų vedliai, žmonių su negalia kasdienio gyvenimo pagalbininkai ar tam tikra terapijos priemonė, padedanti sveikatos sutrikimų turintiems asmenims (sergantiems autizmu ir pan.). Jei mes taip neatsakingai žiūrime į savo keturkojus palydovus, vadinasi, neatsakingai žiūrime ir į tuos, kuriems jie padėjo: išgelbėdami gyvybes, padėdami užtikrinti įstatymų vykdymą bei ginti šalies gerovę, tapti visuomenės dalimi stiprinant socialinį pasitikėjimą savimi ar padėdami sveikti ir kovoti su negaliomis.
Pradėkime ne nuo draudimų, o nuo noro suprasti ir pažinti. Ačiū."
Papildyta:
o dabar tada truputį ir džiugesnių naujienų:
QUOTE(megeja @ 2012 10 05, 14:23)
ŠALIN ANTSNUKIUS!
Mieli mano draugai, "GYVŪNŲ GLOBOS, LAIKYMO IR NAUDOJIMO ĮSTATYMO" naujai priimtame pakeitimo projekte (
čia) yra ir labai džiugus aspektas - antro skirsnio šeštame straipsnyje randamas štai toks sakinukas:
"
Kiekvienas gyvūnas privalo būti laikomas ir prižiūrimas gyvūno rūšį, amžių, fiziologiją ir elgseną atitinkančiomis sąlygomis, pagal gyvūnų laikymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus,
užtikrinant, kad nebūtų varžoma gyvūno judėjimo laisvė ir
gyvūnui nebūtų keliamas nepatogumo jausmas, skausmas ar kančia."
Taigi, ŠALIN ANTSNUKIUS ir jų sukeliamą NEPATOGUMO JAUSMĄ!
arba kitaip,
in your face, absurdo teatro aktoriai