QUOTE(melisa @ 2012 01 01, 20:51)
sveikio vyrejeles:)
pries men. issiviriau 3 porcijas muilu, ir beveik visi jau isdovanoti:) tai ruosiuosi issivirt vel ir kilo toks klausimelis: kaip issaugoti muile ilgiau eteriniu alieju kvapus ir kiek ju reiketu pilti?
i savuosius pyliau, tik kazkaip jau vos vos tas kvapas juntamas.
Eterinių aliejų kiekiai muilui labai svyruoja - vienų rekomenduojama naudoti ne daugiau nei 1 proc., kitų galima kad ir 5 proc. aliejų svorio pilti. Bet čia jau priklauso nuo kiekvieno eterinio aliejaus savybių
O išsaugoti eterinių aliejų kvapus galima juos fiksuojant geriau besilaikančiais eteriniais aliejais, juos maišant ir derinant. Teko girdėti, kad kukurūzų krakmolas padeda užfiksuoti eterinius aliejus, tačiau pati šito triuko dar neišmėginau.
QUOTE(auau @ 2012 01 02, 15:06)
Sveikos,
noriu pasiguosti. Vakar sugalvojau išvirti dviejų spalvų muilą: kokosų 300 g., alyvuogių al - 250 g., raudoniųjų palmių - 100 g., palmių - 300 g., dygminų - 50 g. NaOh - 144 g., vandens - 380. Viską sumaišiau, - pasidarė ryškiai geltonos spalvos, sulaukiau pėdsako, tada įmaišiau didelį šaukštą medaus - masė tapo oranžinė (na, medus buvo pusiau viržių). Tada atskyriau pusę ir sudėjau į formą, o į kitą pusę įmaišiau maltų anglies tablečių - masė pasidarė juoda. Tada ją sukroviau ant oranžinės. Išėjo puikiai - netgi pasisekė pirmąkart gana neblogai suformuoti bangeles. Tik staiga iš apačios ėmė veržtis geltonas aliejus. Nebeišmaniau ką daryti, todėl uždangiau ir palikau,- gal susitvarkys. Po kokių 10 min., žiūriu, aliejus sunkiasi pro dėžutės sudūrimus. Atidengiau dėžutę, o ten iš mano muilo visiškai skysta (aliejaus skystumo) masė - geltona maišosi su juoda. Staigiai viską perpyliau į puodą ir palikau. Per naktį kone visas aliejus sušoko į vieną šlykštų gumulą, o viršuje plaukioja puskysčių riebalų sluoksnis. Gal žinote, ką blogai padariau?
Hm. Pritarsiu turbūt neringa.jn spėjimui, kad čia aukštos temperatūros turbūt kaltos, o ypač jei medus buvo labai šiltas.
Kitą kartą pamėginkit kokiais bent penkiais laipsniais žemesnėje temperatūroje maišyti, o medų gal geriau būtų ištirpinti nedideliame vandens kiekyje ir labai jo neužkaitinti.
QUOTE(Vicious_L @ 2012 01 02, 21:54)
Nesenai supjausciau vakar pagaminta muila. Visas procesas praejo labai sklandziai, kaip ir turi buti. 600g alieju kvepinau levandu ea 7ml ir vetiverijom, kokia pora ml. bent jau kol kas kvapas jauciasi, ir manau tikrai vetiverijos juntamos, nors mazai pyliau. Daziau viena dali cinko oksidu, kita melynu ir ruzavu oksidu. Pats muilas tai kaip ir gerai gavosi tik isvaizda nuvyle. Mase buvo violetine ir indai kuriuos ploviau siandien violetiniai, o muilas tamsaiai melynas, o kita dalis, kuri tikejausi kad bus balta, gavsi geltona (praeita kart su panasiu receptu buvo beveik baltimuilai, bet turbut kad gelio fazes neperejo.) Rastai kai sumaisiau tai ir visai nekokie gavosi, nera ka su jumis lygintis. Be to supjausciau kreivai sleivai, reikejo is anksto siuos punktus apmastyti. Nu kita kart manau bus geriau. Dabar planuose druskos muilas,tik labai gaila kad viskas taip brangiai kainuoja, net is Rudugio aliejus perkant nemaza sumele susidaro, ka jau kalbet apie kokybiskus aliejus ir priedus.
Gal kas atsakytumete i kelis klausimus:
Kokia druska geriausiai naudoti druskos muilu?
Koki muilo procenta ji turi sudaryti?
Gal kas bandet i toki muila ricina det, galvoju gal putojima pagerintu? Kazin kiek jos butu glima ideti?
Ir dar kiek i muila galima deti pipirmetes ea, kad nedirgintu? O gal metos ea svelnesnis odai? Tik pipirmete bandzius tai net nezinau ar meta ir pipirmete kuo nors skiriasi.
Mano galva, labiausiai tinka smulki jūros druska. Stambios druskos muiliuose aš, asmeniškai, nemėgstu
Netinka negyvosios jūros druska, nes ten pačios druskos beveik nėra - tik begalės mineralų, kurie nedraugauja su muilu.
Procentas yra grynas skonio reikalas, bet kur nuo 10% iki 100% aliejų svorio.
Ricinos dedu ir aš, galima iki kokių 10% ją kelti, bet čia jau priklauso nuo bendro muilo kietumo. Pačio putojimo ricinų aliejus nepagerina, tik ta puta tokia standesnė, labiau kreminė ir ilgiau išliekanti būna.
Pipirmėčių aš asmeniškai nededu daugiau nei 1%, nes didesni kiekiai gali šiek tiek kutenti jautresnes vietas
Mėta švelnesnė, nėra joje tiek daug mentolio, tai jos galima dėti daugiau arba juos abu maišyti - gausis toks tarpinis variantas.
Aš tai jau daugiau nei mėnuo priverstinai atostogauju nuo muilo virimo ir, aišku, mirštu iš noro ir spirgėjimo
Bet jau spėjau priplanuoti visko begalybę, tai kitą savaitę galėsiu pagaliau imtis darbo.