Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 11, 12:40)
pirktoms ar pačios rinktoms vis tiek reikalinga stratifikacija. Žiema tas procesas natūraliai gaunasi. Beje, reikia nepamiršt, kad levandų sėklos gali dygti kelis metus. Tarkim, jei neišdygo visos pavasarį, gali sudygti dar po metų.

Aciu uz patarimus, tai puiku galesiu vadinasi savas seti.
Atsakyti
4u.gif
Dar noriu zinoviu paklausti, o gal pacia zeme su kokiu zvyriuku pamaisyt sejant lauke, kad maziau ta dregme kauptusi?

Ir dar idomu pasidare: mano teta sia vasara buvo Prancuzijoj, levandu kalnuose, tai ji man irodineja, gal tikrosios levandos auga tik kalnuose, o cia, kur mes augint ruosiames - tai paprasti levandenai... Tai ir galvoju dabar kaip cia yra? g.gif
Gal kas turit pagristos informacijos? Ant pakelio raso tikroji Levanda, kvepia (o levandenai gal nekvepia?) g.gif
Atsakyti
Ten, kur auginu aplink namą, dirva vos ne grynas žvyras. Tik jei čia dėl šiaurinės vietos, vis tik ten auginčiau buksmedžius - visžaliai ir ten, kur mažai saulės neturėtų nudegti nuo žiemos saulės. Levandos šiaurinėj pusėj tikrai vargs.

Dabar kas dėl pavadinimų. Tikroji levanda - tai išversta iš lotynų kalbos lavandula officinalis arba lavandula angustifolia. Tai nereiškia, kad ji yra kažkaip išskirtinai tikroji. Na, ir bene vienintelė, kuri gali žiemoti mūsų klimatinėje zonoje.
Rūšių yra žymiai daugiau, tačiau likusias galime auginti tik kaip kambarines, t.y. žiemai parsinešti į namus.
Taigi, be l. angustifolia, dar yra l. dentata, l. stoechas, l. multifida, l. pinnata, l. canariensis ir t.t.

O levandenai yra Lavandula x intermedia ( l. angustifolia ir l. latifolia hibridas). Na, mes EU priklausom ir pagal anų direktyvas ir mūsų pačių reikalavimus, hibridai turėtų būti pažymėti ant pakuočių F arba H raidėmis. Jei parašyta "Levanda tikroji - lavandula angustifolia", tai levanda ir yra, bet tikrai ne levandinas.

Kas dėl augimo vietos, tai mūsų auginamos nors ir skleidžia joms būdingą kvapą, tačiau eterinių aliejų gamybai menkavertė medžiaga. Augti gali tikrai ne vien kalnuose 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 11 lapkričio 2011 - 16:30
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 11, 18:28)
Ten, kur auginu aplink namą, dirva vos ne grynas žvyras. Tik jei čia dėl šiaurinės vietos, vis tik ten auginčiau buksmedžius - visžaliai ir ten, kur mažai saulės neturėtų nudegti nuo žiemos saulės. Levandos šiaurinėj pusėj tikrai vargs.

Dabar kas dėl pavadinimų. Tikroji levanda - tai išversta iš lotynų kalbos lavandula officinalis arba lavandula angustifolia. Tai nereiškia, kad ji yra kažkaip išskirtinai tikroji. Na, ir bene vienintelė, kuri gali žiemoti mūsų klimatinėje zonoje.
Rūšių yra žymiai daugiau, tačiau likusias galime auginti tik kaip kambarines, t.y. žiemai parsinešti į namus.
Taigi, be l. angustifolia, dar yra l. dentata, l. stoechas, l. multifida, l. pinnata, l. canariensis ir t.t.

O levandenai yra Lavandula x intermedia ( l. angustifolia ir l. latifolia hibridas). Na, mes EU priklausom ir pagal anų direktyvas ir mūsų pačių reikalavimus, hibridai turėtų būti pažymėti ant pakuočių F arba H raidėmis. Jei parašyta "Levanda tikroji - lavandula angustifolia", tai levanda ir yra, bet tikrai ne levandinas.

Kas dėl augimo vietos, tai mūsų auginamos nors ir skleidžia joms būdingą kvapą, tačiau eterinių aliejų gamybai menkavertė medžiaga. Augti gali tikrai ne vien kalnuose  4u.gif




4u.gif Aciu uz atsakyma. NA, tikriausiai, ten tie kalnuose aliejams, muilams gaminti labiau tinkantys... Todel tetai ir uzsifiksavo, kad ten kazkoks a la stebuklas, ir kitur nebuna... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(šeima iš 5 @ 2011 11 11, 15:38)
Ir dar idomu pasidare: mano teta sia vasara buvo Prancuzijoj, levandu kalnuose, tai ji man irodineja, gal tikrosios levandos auga tik kalnuose, o cia, kur mes augint ruosiames - tai paprasti levandenai... Tai ir galvoju dabar kaip cia yra? g.gif
Gal kas turit pagristos informacijos? Ant pakelio raso tikroji Levanda, kvepia (o levandenai gal nekvepia?) g.gif

Labas .

Vos neužvedžiau naujos temos, gerai, kad pirma paieškojau. O buvau jau sumanius irgi su ta gražia nuotrauka. biggrin.gif Tai tik pirmos temos nuorodą įdedu, lyg nebuvo g.gif Jei prireiks, kad nereiktų ieškot.

Pirma tema

Paskaičius prisiminiau Sofijos Rotaru dainuojamą dainą apie Kalnų levandą. Jaunystėje klausydavau ir galvodavau, kas čia per augalas toks, kad net daina yra. biggrin.gif

Manosios kol kas gerai peržiemoja, bet vis būdavo daug sniego, tai kaip ir patalai joms. g.gif Niekuom neuždengtos.
Atsakyti
Laabai noriu uzsisodinti ir as levandu, kokiu 50m linija, bet nezinau nuo ko pradeti.. g.gif kaip suprantu tiesiai i dirva jas sodinti per velu, geriausia man paciai butu sodinti i lovelius, o pavasari jas ispikuoti, tik nezinau ar taip galima smile.gif kaip jas uzsisodinti, kada ir kaip ispikuoti?? g.gif patarkit ka.. ax.gif
Atsakyti
Galit pavasarį sėti į šiltnamį, kai tik prašils. Iki pomidorų sėjos paaugs ir tada į lauką išsodinsit. Jei nepasiseks, nuo pavasario turėsiu pačių augalų, kurie dar šiemet žydės.
Atsakyti
o po kiek pardavinesit? smile.gif
Atsakyti
Aš pernai pavasarį sėjau...Nesekmingai...Pirmos sėklos, kurios nesudygo...Šiemet vėl žadu...Tik gaila, kad pražiopsojau, kad galima iš rudens sėti...Imsimės to vėl pavasarį...Kartosime...
Per teliką mačiau kažkokios laidos gabaliuką (gal Stiliuus, nepamenu)- moteris fantastiškus laukus jomis apsodinusi...
Atsakyti
QUOTE(Meda-1 @ 2012 01 08, 22:25)
Aš pernai pavasarį sėjau...Nesekmingai...Pirmos sėklos, kurios nesudygo...Šiemet vėl žadu...Tik gaila, kad pražiopsojau, kad galima iš rudens sėti...Imsimės to vėl pavasarį...Kartosime...
Per teliką mačiau kažkokios laidos gabaliuką (gal Stiliuus, nepamenu)- moteris fantastiškus laukus jomis apsodinusi...


Sveikos, levandų augintojos 4u.gif
Sumąsčiau, kad ir man levandų reiks. Ir tą pačią laidą mačiau. Bet kiek supratau, ta moteris vežėsi sodinukus tiesiai iš Prancūzijos ax.gif
Atsakyti
Nežinau, aš ne viską mačiau...Bet ir svarstau - gal ieškosiu sodinukų...O jei ir vėl be levandų liksiu, jas sėjant smile.gif
Atsakyti
Sveikos:) jungiuosi prie jūsųsmile.gif
nusipirkau maximoj vazonelyje levanda, kokia pora savaiciu graziai augo, o dabar nudziuvo, nesuprantu ka ne taip dariau:( gal jus zinot kaip jas augint vazonelyje? dabar nukarpiau tas sakeles negrazias lauksiu gal atzels g.gif
Atsakyti