QUOTE(DEU @ 2012 10 13, 10:40)
Todėl vidutinio COP 3 - 4 drąsiai galima tikėtis.
Ne, tikrai negalite
nes kai jie galės išspausti COP 5 jūs jų nenaudosite, nebent vėsinimui
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 10 13, 10:40)
Brangumas sąlyginis dalykas. Kiek ko neklausiau visi kaip susitarę tvirtina, kad grindininio šildymo įrengimo kaina 100 lt/m2. Mano manui būtų tie patys 16 000 - 17 000. Plius šilumos siurblys, kontūras ir t.t. Mažiausia dvigubai daugiau, be to be vėsinimo vasarą.
1. Vėsinimui kontūras puikiai tiks - neklaidinkite savęs.
2. Jūsų atvejis juk ypatingas, kodėl taip paprastai kvadratūrą dauginate iš 100?
2.1. Jei pasiryžtate tradicinėm šildomoms grindims jums užtenka vamzdžių namo perimetru, kiek tai būtų m2, 20? 30?
2.2. Iš kontūro gauta šiluma jūs puikiai galite šildyti orą kanaliniu - taip net pigiau dėl vėsinimo instaliacijos vasarą (tas pats kanalinis; aišku galima kontūrą ir tiesiogiai, ne per siurblį jungti, bet tada reikės papildomo vandeninio kanalinio)
Korida gruntas-vanduo siurblį gavo už ~5500, kas artima jūsų oras-oras 1vnt kainai, todėl pati sistema gali kainuoti labai panašiai, o jau kalbant apie COP tai nesulyginami dalykai, kaip šildymo taip ir vėsinimo atveju.
Bet vis tik pasikartosiu su siūlymu neskubėti su didelėm investicijom ir pabandyti elektrinį variantą. Kontūrą darykite - jį galima panaudoti kaip ŽŠ bet kokiu atveju.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 10 13, 10:40)
Esu tikras, kad kontūro įrenginėti po namu negalima. Kolektorius privalo būti atviroje vietoje. Saulė šildo žemės paviršių, lietus tą šilumą perduoda žemyn ir atšildo gruntą apie kolektorių. Po namu po kelių metų turėtų susidaryti amžinas įšalas.
Jūsų ŽŠ kitas reikalas, nes skalda ir aplinkinis gruntas atšildomi vėsinantis vasarą.
Kokią šildymo galią imsite iš grunto? Vidutiniškai 1.5kW. Manote, kad su dviem buitiniais šaldytuvais, naudojamais 3-4mėn per metus sukursite AMŽINĄ ĮŠALĄ? Net jei ir vertikaliai atskirsite savo kontūrą storu šiltinimo sluoksniu jus neturite jokių šansų. Lietus pasieks jūsų kontūrą, nes jis bus žemiau drenažo. Gruntas ir pats turi neblogą laidumą.
Jūs savo kontūrą irgi naudoite vėsinimui, ir jei per ŠS tai dar ektrimaliau nei aš skaldą - gruntą kolektorius gali "pavaišinti" ir +50C
Prisiminus jūsų pateiktas vidutines sezono ir sausio temperatūras, pats suabejojau 1.5kW vidurkiu, tai laikykime tai vidurkiu su didele atsarga
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 10 13, 11:23)
Pasigooglinau truputį apie gruntas oras (net nebuvau apie tokius girdėjęs). Kaina kaip ir oras oras tik ... plius kolektorius. COP apie 4. Per šalčius COP būtų kiek didesnis, bet investicija akivaizdžiai per didelė. Reikėtų statyti vieną įrenginį ir galvoti kaip paskirstyti šiltą orą. Kaip tai gerai padaryti nelabai įsivaizduoju.
Kolektorius - žr. Mintas
kastuvas su varikliu, šlangos keli šimtai metrų ir finale...tiksliai neprisimenu, keletas tūkst. lt, ne keliolika
tai pridėkite prie oras-oras kainos. Dar nepamirškite, kad jūsų kolektorius bus po storu PP šiltinimu, kas atitiktų pakasimą iki kokių 2m gyliu kas leidžia tikėtis tikrai geresnio nei COP4. Kur matote "akivaizdžiai per didelę" investiciją? Pridedate keletą štukų ir turite dvigubą COP - būtent dvigubą, nes jūsų PN atveju COP pradėkite lyginti nuo -10C ir šalčiau.
Kaip paskirstoma šiluma tarp patalpų nesu tikras, manau debitų pagalba. Patalpai su didesniu atitvarų plotu tiekiant didesnį debitą šilto oro. San mazguose kabinatės IR, gyvatuką elektra/saulė arba elektrinį grindinį ir taip pasidarote temperatūrų kirtumą. Kita vertus, oras patalpose maišomas, todėl didelių temperatūros skirtumų nesusidarys, nemanau, kad pajusite 1C skirtumą net nuogas išeidamas iš vienos patalpos į kitą.