QUOTE(braske24 @ 2012 10 10, 13:40)
Sveiki, domimes ir mes silumos siurbliais - tik oras vanduo, kokie atsiliepimai? kazi kas geriau geoterminis ar silumos siurblys oras vanduo? ir ar galima lyginti
Geoterminis reikalauja papildomų investicijų darant gręžinį, tačiau sąnaudos šildymui gaunasi vos ne per pusę mažesnės. Oriniams šilumos siurbliams gręžinio nereikia, tačiau jei gerai dirba tik kai lauke pakankamai šilta (+7"C). Tuomet jų efektyvumo koeficientas yra vos 10-20% prastesnis už geoterminius siurblius. Mažėjant lauko temperatūrai, mažėja efektyvumo koeficientas ir siurblys, tam kad pagaminti tą patį kiekį šilumos naudoja vis daugiau elektros. Galiausia, ateina ta riba, kada orinį siurblį jungti nepatartina. Yra modelių kurie atsijungia jau prie -5"C, dauguma dirba iki -10, ar -15"C. Yra ir tokių kas dirba iki -20 ir net iki -25"C, tačiau jų kaina yra tokia, kad pigiau įrengti geoterminį kontūrą.
Kadangi Lietuvoje beveik visą žiemą temperatūra laikosi arti 0, tai galima sėkmingai naudoti orinius siurblius, o tos kelis šimtus valandų per sezoną kai yra per šalta, vandenį pašildys papildomas elektrinis tenas.
P.S. Keista kad nagrinėjate tik šilumos siurblius vandeniui. Gyvenamam namui gerokai tinkamesnis (ir pigesnis) šildymo būdas - gruntas-oras, arba oras-oras centrinis šilumos siurblys, kuris ne tik šildo, bet ir vėdina ir kondicionuoja patalpas.