QUOTE(virpas @ 2012 05 15, 08:07)
Beje radau tokį įdomų aprašymą, kad gręžinio gylis yra ribojamas dėl skysčių tekėjimo ypatumų vertikaliam kolektoriui (pabandysiu surastii ir įmesti anglišką nuorodą)- tam, kad gauti kuo didesnę naudą skystis vamzdelyje tekėdamas turi suktis, o ne tekėti pastovia srove, todėl ir yra rekomenduojamas max. 80 m. gylis ir patariama naudoti D32 vamzdelį, kai gręžinio gylis pasiekia 100m. tekėjimas pasidaro kitoks ir automatiškai iš gręžinio metro gaunamas ženkliai mažesnis šilumos kieks, todėl pvz. 10 kW siurbliui patariama daryti 2 gęžinius po 60 m., o ne vieną 120 m.
Man toks straipsnis tikrai keltų nepasitikėjimą. Tikrai apie grybą prirašyta. Vardo neturinčios įmonės puslapyje skaitėt greičiausiai.
Koks gali būti skysčio sukimasis vamzdyje iki 80m gylio, o po to jo staiga nebelieka. Nesamonė. Nebent specialiai kažkoks sūkurius keliantis ventiletoriukas įkištas, bet toks daiktas labai sukeltų pasipriešinimą skysčio tekėjimui.
Tikrai netikiu tokiu teiginiu.
Beje, su kiekvienu metru, gelmių temperatūra kyla, todėl, kuo gręžinys gilesnis, tuo šiltesnė temperatūra užkabinama, todėl, vienareikšmiškai 1x120m yra tikrai geriau nei 2x60m.
Ta firma, kurios puslapyje marazmą apie sūkurius perskaitėt, greičiausiai neturi technikos gręžiančios giliau nei 80m, tai kad visi potencialūs klientai nepabėgtų pas konkurentus turinčius tobulesnę įrangą ir seka visokias pasakas savam tinklapį.
Kai sau geriamo vandens gręžinį dariau, ieškojau informacijos apie gręžinius. Užsiroviau ant vienos firmos puslapio, kuri stabiliai turėjo nemažą metalinių vamzdžių atsargą ir įrodinėjo, kad plastikiniai vamzdžiai fuflo, o jei nori tikrai patikimo gręžinio, statyk metalinius
. Čia spėju, kažkas panašaus. Išvis, gręžėjai, geotermininkai yra tokia specifinė liaudis. Kai jų pasiklausysi, tai spėju sužinosi, kad žmonės jau ir merkurijuje pabuvojo.