QUOTE(zalciux @ 2012 03 09, 12:16)
Turiu dilema, kokį šildymą pasirinkti projektuojant naują namą ir vėliau jį statant. Kadangi tai pirmas namas, tai daug klausimų, į kuriuos reiktų pagalbos.
prie sklypo eina dujos, kurių įvedimas būtų 6 tūkst lt (plius katilas ir įvadai). Keletas klausimų specams:...
Jūsų klausimai labai specifiniai. Tam kad atsakyti reikia įsigilinti į projektą, atlikti tam tikrus paskaičiavimus. Pvz. rašote: "varža yra R8". Tai yra sienų varža. Lango varža yra ~1. Per vieną m2 lango prarandama tiek pat šilumos kiek per 8m2 sienos. Tad, skaičiuojant šilumos poreikį labiau svarbus yra langų plotas, nei sienų varža.
Taip pat pasakymas: "200 kv namas" - neatspindi jokios informacijos. Gali būti namas 200m2, kur išorinių atitvarų plotas bus 350 m2 iš kurių 40-50 m2 ribosis ne su lauku o, pvz., su garažu. O gali būti 2 aukštai ir tokia sienų bei stogo konfigūracija, kad išorinių atitvarų bendras plotas sieks 600m2.
Priklausomai nuo tuo, reikalingas šildymo galingumas gali svyruoti nuo 4-5kW iki 10-12. Atitinkamai, tai įtakoja optimalios šildymo sistemos pasirinkimą.
Didesniam galingumui vienareikšmiškai rekomenduočiau geoterminį šildymą. Priklausomai nuo šilumos siurblio efektyvumo šildymo kainą svyruoja nuo 8 iki 11ct/kW. Tačiau, tokios sistemai teks pakloti 25-35 t. Lt.
Dujiniam šildymui, iš pirmo žvilgsnio užtenka:
- 6000 + 500 Lt už pajungimą
- 2000-4000 Lt už katilą
- 2000-6000 Lt už boilerį ir kitą katilo aprišimą
------------------------------------------------------
8500-16500 Lt viso
Tačiau sumuokite dar, įrengta pagal specreikalavimus katilinė (po 2000-4000Lt/m2), atskirą dūmų bei natūralios ventiliacijos kaminus ir jų aptaisymą ant stogo bei gaisro ar dujų nuotėkio riziką (po 10-20 metų, kai viskas susidėvės)... Gaunasi, kad investicijos ne daug mažesnės. O šilumos kaina - trys kartus didesnė 25-28 ct/kW.
Granulinis katilas atrodo kaip geriausias pasirinkimas, vertinant šilumos kainos/investicijų santykį. Vėl gi - tik tuo atveju, jei nevertinti katilinės, kuro sandėlio (su privažiavimu) bei dūmtraukio įrengimo išlaidų. Tačiau, jei bet kurio atveju ketinate įrengti paminėtus dalykus, pvz. dėl pirties - tai visai neblogas sprendimas. (Aišku, teks padirbėti kūriku, kuro atsargų kroviku bei valyti katilą nuo pelenų)
Iš kitos pusės, jei neketinate naudoti pirties kas vakarą (kaip suomiai), tai labiau apsimoka saunoje įrengti elektrinį pečių.
Jei namo šilumos nuostoliai yra maži, verta pagalvoti apie šilumos siurblį oras-oras. Kaina yra visai nedidelė. Nereikia įrenginėti vandeninės šildymo sistemos su radiatoriais, termostatais, kolektoriais ir t.t. (arba grindinio šildymo). Per tą pačia sistemą vyksta namo vėdinimas ir kondicionavimas. Be to - joje galima naudoti židinio pagamintą šilumą. Šio atveju vandens pašildymui įrengiamas elektrinis boileris.
Jei labai norite šildomų grindų - tinka ŠS oras-vanduo. Tokia sistema pasirūpins ir karšto vandens gamyba. Tačiau, ji kainoja dvigubai brangiau nei oras-oras.
Bet kurio atveju, reikėtu visų šių inžinerinių sistemų klausimą spręsti kompleksiškai.
Jei jau turite namo projektą, rašykite man į AZ pasišnekėsime išsamiau.
Arba kreipkitės tiesiogiai į "Oro centras".