QUOTE(DEU @ 2011 11 01, 08:18)
Rotaciniai tikriausia taip pat nemažai skirtumų tarpusavyje turi. Gal patartumėte į ką atkreipti dėmesį renkantis tokio tipo rekuperatorių?
Dar įdomu būtų sužinoti kiek jie triukšmingesni už plokštelinius ir kiek trumpiau gyvena?
Na apie rotaciniu rekupu pasirinkima galima nemazai pasakoti i ka reik atkreipt demesi, bet cia siek tiek kitokia tema t.y. apie zemes silumokaicius, o apie rekupus galim eit padiskutuoti i vedinimo tema.
Jei trumpai i ka reik kreipti demesi renkant irengini:
1. Triuksmauja ir ploksteliniai ir rotaciniai vienodai. Tiesiog reikia imti pasirinktu keliu gamintojuanaloginius irenginius ir lyginti ju triuksmo charakteristikas.
2. Renkant rekupus skirtingu gamintoju rinktis ne pagal irenginio pavadinima, o pagal vienoda reikalinga jums oro kieki. Kai kurie gamintojai suteikia irenginio marke prie 0 pasipriesinimo, o kiti prie tam tikro uzduoto sistemos slegio, todel skirtingu rekupu skirsis charakteristikos, suvartojama varikliu galia ir tt. Prasykit ventiliatoriaus veikimo grafika, kad matyt kaip kinta oro kiekis nuo sistemos pasipriesinimo.
3. Ziurekit kokio tipo varikliai stovi rekupe. AC varikliai greit bus atgyvena. EC varikliai yra taupesni,lengviau valdomi, mazesni gabaritai, tylesni.
4. Butina atkreipt demesi kokia siuloma rekupo automatika. Siuolaikine Automatika privalo tureti savaitini veikimo programavima ir galimybe programuoti skirtingus veikimo greicius. Nemai irenginiu yra tik su irenginio ijungimo-isjungimo programavimo funkcija, bet ner galimybes uzduot norimo greicio.
5. Ploksteliniu ir rotaciniu rekupu tarnavimo laikas yra panasus. Nors rotoriuje yra daugiau sukamuju detaliu, bet tas rotorius sukasi nedideliu greiciu apie 10aps/min.