Įkraunama...
Įkraunama...

Žemės šilumokaitis (vėdinimui) - nuo A iki Z

QUOTE(SniegoMumis @ 2011 10 30, 18:58)
Lenkai turi padarę online skaičiuotuvą, kuris pagal užduotą srautą paskaičiuoja kiek kWh "pagamina| ŽŠ.

http://www.wymiennik...u_ciepla_en.php

pvz 200 kub.m srautas per metus pagamins 2500 kWh, kas lyginant su elektra yra apie 1000 lt.
Kaip dabar?

O jei srauto poreikis 300 kub.m ... atsipirkimas dar pagreitėja.

P.S. jeigu imti ir vėsinimo efektą tai dar galima pridėti 1500 kWh per metus.

Aš manau, kad nėra prasmės diskutuoti faktą ar apsimoka, manau reikia diskutuoti kuris variantas yra geriausias.


keista skaiciuokle, nes toje skaiciuokleje yra sumalta viskas i viena kruva. t.y. sudeti ir sildymo ir saldymo kilovatai.
Beje, o kam skaiciuoti kilovatus, kurie pvz.
May 2010 13.73C atsaldo iki 9.77C., jei tuo metu reiketu, kad sildytu o ne saldytu ora....
Vieninteli gera ir teigiama dalyka matau zemes silumokaicio, tai, kad vasara be dideliu energijos islaidu turesime atvesinta lauko ora.
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2011 10 30, 19:4)
Sorry, del kreipinio .. smile.gif

O del "ŽŠ" butu idomu isgirsti trumpus argumentus, ka dar gali gero duoti jis, isskirus rekuperatoriaus apsauga nuo uzsalimo?

Ir dar vienas klausimas, o kodel taip bijoma pasimaisomo oro? Negi pas Jus name bus tas oras taip uzterstas  g.gif  ?
Zymiai blogiau bus, jei pasidarysi sviezio oro paemima, kokioje netinkamoje vietoje, pvz. netoli ismetamojo savo ar kaimyno kamino, arba nuoteku sulinio, arba masinu stovejimo aiksteles, kur yra galimybe pasiurbti negerus kvapus... Vat cia, tai tikrai jausi uztersta ora  biggrin.gif ir nieko kito nebus ka daryti, kai isirengineti aktyvuotos anglies filtrus...

Niekis dėl kreipinio, dabar jau truputi pažįstami 4u.gif
Nesikartosiu, tik ką DEU dėsčiau visą ŽŠ spektrą biggrin.gif paverskit kelis postus atgal. Kondicionavimas, oro pašildymas, apsauga - čia trumpai.

Pagal PN vėdinimo rekomendacijas man 4-5 asmenų šeimai reikės 180m3/h, todėl noriu kad šis kiekis būtų grynas, be jokių "recirkuliacijų". Tik atskirtų srautų rekupas 4u.gif
Ledo plėšiamąją galią žinau, bet ŽŠ visiškai pasitikiu. Jų duetui ledas px.
Paėmimas ne pačioje geriausioje, bet ir ne blogiausioje vietoje. Kamino neturiu - jis kaip šuniui penkta koja biggrin.gif va kaimynai tai kartais pasikuria velniai žino kuo, bet čia jau kitaip nebus. Paėmimo šnorkelyje montuosiu bent F4/G4 kišeninį, už šilumokaičio rimtesnį, gal F7 ir dar pats rekupas turi turėti juokingą filtriuką - čia šilumokaičio švarai saugoti. Iki šiol su smarve nebuvo bėdų be filtrų, tai su filtrais situacija tikrai neblogės 4u.gif Aktyvuotų gal neprireiks, bet iš esmės nieko ypatingo, galima ir tokius įsirengti.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2011 10 30, 20:08)
Vieninteli gera ir teigiama dalyka matau zemes silumokaicio, tai, kad vasara be dideliu energijos islaidu turesime atvesinta lauko ora.

Vienintelis prie vienintelio - ir turite visą buketą biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(SniegoMumis @ 2011 10 30, 19:58)
Lenkai turi padarę online skaičiuotuvą, kuris pagal užduotą srautą paskaičiuoja kiek kWh "pagamina| ŽŠ.

Labai džiaugtis nevertėtų, nes įvedant beleką, gaunamas belekoks atsakymas. Bandžiau ir 10.000m3/h įvesti - liuks, veikia biggrin.gif nepaisant, kad investicijos tikrai bus ne tos pačios. Mažai informatyvus, va jei būtų dar eilutė "įrengimo kaina" tai kažką suskaičiuotum...
Ir aišku galių skaičiavimai: kartu ir šildo, ir šaldo...nesuprantami dydžiai.
Atsakyti
Apibendrinimas būtų toks, kad iš esmės žš dubliuoja rekuperatorių. Abu įrenginiai kartu negali pilnai išnaudoti savo privalumų. Todėl jei pirmoje vietoje pastatysime rekuperatorių, tai žš, kaip šildytuvo nauda bus labai menka (smulkiau 33 poste). Kaip vėsintuvo taip pat nelabai didelė (smulkiau 139 poste). Jei jau labai norisi žš, tai protingiau būtų atsisakyti rekupo, išmetamą orą panaudoti karšto vandens ruošimui.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 30, 21:18)
Apibendrinimas būtų toks, kad iš esmės žš dubliuoja rekuperatorių. Abu įrenginiai kartu negali pilnai išnaudoti savo privalumų. Todėl jei pirmoje vietoje pastatysime rekuperatorių, tai žš, kaip šildytuvo nauda bus labai menka (smulkiau 33 poste). Kaip vėsintuvo taip pat nelabai didelė (smulkiau 139 poste). Jei jau labai norisi žš,  tai protingiau būtų atsisakyti rekupo, išmetamą orą panaudoti karšto vandens ruošimui.

33 posto skaičiavimai iš piršto laužti. Kas nusprendė, kad ŽŠ tik 5C orą šildys, o ne nuo -11.3 iki 0 ar +2C? Tai prie -23C į rekupą duos -17C orą? doh.gif
Ne dubliuoja, bet papildo, jau ne kartą rašiau, kad ŽŠ sudaro labai palankias darbo sąlygas rekupui.
Ko negali išnaudoti ŽŠ dirbdamas su rekupu??? Kas ten jam ką trukdo? Kaip šokėjui...? lotuliukas.gif
Su 139 postu nesutinku. Ed@s dar tik susipažįsta su ŽŠ, jo skaičiavimai nors teisingos metodikos, bet netiksliai pritaikyti. Jums kliūva 2.1kW galia? Nieks nedraudžia vietoj edo 400m3/h pūsti visų 1000 ar 10.000. Rekupas tuo metu dirbs per by-pass. Todėl skaičiuoti ŽŠ galią pagal rekupo debitą ir daryti išvadą kad tai yra maksimali galia tik suvelia skaičiavimus. Iš kitos pusės ir tų 2.1kW gali PN užtekti 4u.gif
Šalinamas oras: ar užteksit debito, ar šaliname ore užteks energijos DHW ruošimui? Tai gal ir įmanoma vasarą, bet ką darysite žiemą, negi džiaugsitės ~+5C iš ŽŠ tiesiai į patalpas, ne per rekupą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 30 spalio 2011 - 21:03
QUOTE(DEU @ 2011 10 29, 22:29)
Įdomu tik ką reklamuoja. Ar čia tik jums patogiau kolektorių po namu pasikišti? Jei net siekdami pelno geo pardavėjai nepataria taip daryti, tai sakyčiau verta gera pagalvoti, prieš šokant nuogu užpakaliu į dilgėles.


Visai neseniai vienam forumiečiui parašiau, kad jį ignoruosiu, bet pastebėjau, kad ir aš esu ignoruojamas doh.gif .

Būtent siekdami pelno geopardavėjai ir nesiūlo kolektorių kloti žemiau. Jei jie skelbs, kad kuo giliau tuo geriau, tai jie negalės greitai atvažiuoti, vos ne at paviršiaus numesti šlangą ir pasimti dvigubai didesnį pelną, nei kainuoja geotermins siurblys. Mano pažystamas pats prasivedė žemės šilumokaitį geoterminiam šilumos siurbliui. Žemės darbai kainavo 2k Lt, geoterminis 20k Lt, Na dar aprišimas 5k Lt. Už kiek jis įsirengė? Ogi net 30k Lt nesiekianti kaina. O už kiek firma žemės paviršiuje vamzdžius numes? Už tuos pačius 20k Lt. Kaip manot, kodėl geoterminius įdiegiančios firmos dažnai garantijos neduoda siurbliams, jei ne jie kloja vamzdžius žemėje?

Čia viskas ir susiveda į pinigus. Geoterminį įrenginėjančioms firmoms svarbu, kaip galima greičiau pasiimti maksimalų pelną atvažiavus ir greitai paklojus minimaliausiame darbingame gylyje vamzdžius ir sugaišus minimaliai laiko, nei tikrai kokybiškai kloti maksimaliai giliai samdytis brangiausią techniką galinčią kasti giliausiai, sugaišti ne pusdienį, bet kelias dienas ir paimti tik truputį didesnę kainą? Kuo jie motyvuos didesnę kainą, kai dabar už darbus vertus maks 2k Lt ima 20k Lt?

Štai kodėl paleista antis. Būtent, kad maksimaliai trumpiausiu laiku firma išsivežtų maksimaliai didelį pelną ir dar klientas būtų patenkintas. O tai, kad dažnam lietuviui pasistačiusiam geoterminį žiemą peršąla vamzdžiai žemėje (turint omenyje, kad tarp vamzdžių rekomenduojamas 1m atstumas, nes vienas vamzdis aplink save sušaldo iki 50 cm žemės, tai tas metras tam, kad vienas vamzdis neįtakotų kito. Bet jei pakasta tik 1m ar 1.2m gylyje, "kad saulė sušildytų kolektorių" tai visai realu, kad žiemos įšalas jau pradeda įtakoti geoterminio vamzdžių darbingumą), tai jau šalta žiema kalta, bet tik ne sistemos diegėjas norintis maksimalaus pelno per trumpiausia laiką, kuris vadovaujasi savo paties antimi.

Jei klausimas iškilo, kodėl 1m-1,2m gylis, tai negi manot, kad po tokios anties eilinis lietuvis nepanorės vamzdžių po žeme maksimaliai aukštai, iškart po įšalo zona, o diegiantys sistemą geranoriškai neišpildys šeimininko pageidavimų ir dar daugiau pinigų už tai nepaims? Aišku nutylėdami, kad vamzdžiai tą įšalą ženkliai pagilins.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 30 spalio 2011 - 22:25
QUOTE(DEU @ 2011 10 30, 16:28)
Rotoriniams tos apsaugos visai nereikia,


Kad rotoriniams nereikia apsaugos nuo apšalimo aš irgi prisiskaitęs tokių pasisakymų forumuose maniau. Bet vakar netyčia užtikau, kad tuose pačiuose rotoriniuose rekupuose stovi pašildymo tenai. Kokio velnio jie ten statomi, jei jiems nebaisus užšalimas?
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 30, 16:28)
Tai ar dėl to verta kišti 10 000 lt po žeme?
Jei matote kažkokią klaidą skaičiavimuose - pataisykite ir žiūrėkim kas gaunasi.


Už tiek parduodami gatavi produktai. Tai tikrai brangu ir kelia ženkliai didesnį klausimą dėl atsipirkimo, nei kanalizacijos vamzdis, kurį užkasė "Tėvelis" bitės forume už 4000Lt. Beje, aš primetu, kad ir man ŽŠ kainuos tikrai mažiau nei 10000Lt, ir ne procentais, o kartais. Esant tokiems įrengimo kainų skirtumams, tikrai vertėtų perskaičiuoti atsiperkamumą.

Beje, DEU, man užkliuvo Jūsų skaičiuotos elektros sąnaudos oro pašildymui tenu. Jūsų paskaičiuotos sąnaudos yra minimalios rekupui. Žemiau tos ribos - rekupo užšalimas. Negi manot, kad rekupo gamintojas rizikuos savo gaminiu ir taupys kliento elektros energiją, kurios sąnaudos nefiguruoja nei vienoje brošiūroje? O dar atsarga dėl elektronikos paklaidos? Drąsiai elektros energijos sąnaudas galit dauginti iš 2-3 kartų, o jei gamintojas atsargesnis ar prastesnės kokybės elektroniką įdėjo ir kokių 5-10 kartų.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 30, 22:15)
Visai neseniai vienam forumiečiui parašiau, kad jį ignoruosiu, bet pastebėjau, kad ir aš esu ignoruojamas doh.gif .

Mes čia su Viliene iš kailio neriamės, kad jums kuo geresnę vietą žš išrinkti, o jūs pareiškiate, kad esate ignoruojamas. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2011 10 30, 22:46)
Kad rotoriniams nereikia apsaugos nuo apšalimo aš irgi prisiskaitęs tokių pasisakymų forumuose maniau. Bet vakar netyčia užtikau, kad tuose pačiuose rotoriniuose rekupuose stovi pašildymo tenai. Kokio velnio jie ten statomi, jei jiems nebaisus užšalimas?

Yra dvi tenų rūšys. Pirmoji skirta orui prieš rekuperatorių pašildyti, apsaugai nuo užšalimo. Antroji orui už rekuperatoriaus pašildyti, kad į patalpas patektų šiltesnis oras. Antrosios rūšies tenas yra valdomas vartotojo ir gali būti visiškai išjungtas. Jį turi dauguma rekuperatorių, tame tarpe ir rotoriniai.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 30, 22:46)
Beje, DEU, man užkliuvo Jūsų skaičiuotos elektros sąnaudos oro pašildymui tenu. Jūsų paskaičiuotos sąnaudos yra minimalios rekupui. Žemiau tos ribos - rekupo užšalimas. Negi manot, kad rekupo gamintojas rizikuos savo gaminiu ir taupys kliento elektros energiją, kurios sąnaudos nefiguruoja nei vienoje brošiūroje? O dar atsarga dėl elektronikos paklaidos? Drąsiai elektros energijos sąnaudas galit dauginti iš 2-3 kartų, o jei gamintojas atsargesnis ar prastesnės kokybės elektroniką įdėjo ir  kokių 5-10 kartų.

Daugumoje rekuperatorių kai įsijungia tenas, užsidega koks nors įspėjimas. Tai nėra tokia jau slapta informacija. Tenas stovi prieš pat šilumokaitį, todėl reakcija pakankamai greita. Beto nuo ledo formavimosi pradžios iki šilukaičio sugadinimo mano galva turėtų praeiti labai nemažai laiko. Todėl manau tikrai nėra didelio reikalo taip smarkiai apsidrausti. Beto kilus pavojui visada yra galimybė tiesiog sustabdyti ventiliatorius.
Dar vienas niuansas, kad daugeliu atveju oras iki rekuperatoriaus keliauja keletą metrų per šildomas patalpas, kur keliais laipsniais sušyla.
Galite rinktis plokštelinį rekuperatorių kuris kilus užšalimo pavojui nenaudoja teno, o padidina ištraukiamo oro srautą. Trūkstamas oras į patalpas patenka per mikroventiliaciją ir pašildomas namo šildymo sistemos pagalba. Kas dažniausia gerokai pigiau nei elektrinis tenas.
Noriu pasakyti, kad skaičiavimams paėmėme patį brangiausią užšalimo sprendimo būdą. Tačiau, net ir 2 - 3 kartus padidinus elektros sąnaudas maža paguoda, nes žš taip pat turi neblogą apetitą. Vilienė berods kalbėjo apie 200 W ventiliatorių. Nuolat veikdamas jis per mėnesį sunaudotų 144 kWh.
Jei veiktų tik tas būtinas apsaugai nuo užšalimo 910 valandų sunaudotų 182 kWh.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 30, 20:51)
Su 139 postu nesutinku. Ed@s dar tik susipažįsta su ŽŠ, jo skaičiavimai nors teisingos metodikos, bet netiksliai pritaikyti. Jums kliūva 2.1kW galia? Nieks nedraudžia vietoj edo 400m3/h pūsti visų 1000 ar 10.000. Rekupas tuo metu dirbs per by-pass. Todėl skaičiuoti ŽŠ galią pagal rekupo debitą ir daryti išvadą kad tai yra maksimali galia tik suvelia skaičiavimus. Iš kitos pusės ir tų 2.1kW gali PN užtekti 4u.gif

Turite keletą apribojimų - ventiliatoriaus pajėgumas, ortakių laidumas ir ausys, kurios tikriausia nepanorės mėgautis oro šniokštimu.
2,1 kWh man nekliuna, tačiau tokia nauda per maža, kad atsipirktų investicija.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 31, 10:26)
Turite keletą apribojimų - ventiliatoriaus pajėgumas, ortakių laidumas ir ausys, kurios tikriausia nepanorės mėgautis oro šniokštimu.
2,1 kWh man nekliuna, tačiau tokia nauda per maža, kad atsipirktų investicija.

Ventiliatorius - nesunkiai pakeičiamas. Jei matysiu, kad standartiniai Ebm papst rekupe nepaveža vėsinimo, statau kanalinį iškart už trieigės sklendės, kad ir 2000m3/h.
Ortakiai - mažiausi, išeinantys į difuzorius yra d100. Per tokį tikrai galima uraganą paleisti.
Jei per nugarą bėga prakaitas - px tos ausys, nenukris biggrin.gif Nepamirškime, kad viskas diegiama PN, kuris savo nuostoliais ir sandarumu tikrai atsparus perkaitimui, su sąlyga, kad bus efektyviai šešėliuojamas.
Visos trys problemos yra truputi dirbtinės, PNui neaktualios.
ŽŠ pagrindinė bėda yra projektavimas pagal reikiamą galią. Iki šiol nežinau, kaip tai daroma. Turėdamas šią trūkstamą grandį kainos/investicijų baubą sumalčiau į miltus, nes mano priskaičiuoti (čia 139poste) berods 8000 yra su didžiule atsarga, ir litų, ir galios. Tuomet galėtume realiai lyginti naudą ir atsiperkamumą. Eilinė viltis yra Mintas, gal šį kartą nenuvils kaip kad su PP doh.gif pasidarys ir paskelbs realius kaštus. Jo minimi 2000 teikia vilties, ekskavatoriaus darbo val dabar 80lt, kitas variantas bandyti išsinuomoti crame ar kitur 3.5-5t vikšrą ir kasti pačiam. Minto atveju net to nereikia - kločiau ant esamo grunto, tarp rostverko.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2011 10 30, 23:46)
Tai tikrai brangu ir kelia ženkliai didesnį klausimą dėl atsipirkimo, nei kanalizacijos vamzdis, kurį užkasė "Tėvelis" bitės forume už 4000Lt.

Kaip Tėveliui pavyko su vamzdžiu? Bitės nelabai mėgstu, retai užsuku...Pamenu kaip man akis drąskė kai suabejojau Dario 250Lt biggrin.gif ...
Labai įdomu, kaip pavyko vamzdis, iš kokios medžiagos vamzdis ir t.t. 4000 sąmata neprasta, gero ilgio turėjo išeit...
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2011 10 30, 23:15)
bet pastebėjau, kad ir aš esu ignoruojamas doh.gif .

Koks čia, blyn, niekadėjas taip jus skriaudžia? biggrin.gif Nusispjaukit ir dėmesio nekraipykit 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 31 spalio 2011 - 10:56
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 31, 10:47)
Eilinė viltis yra Mintas, gal šį kartą nenuvils kaip kad su PP doh.gif pasidarys ir paskelbs realius kaštus. Jo minimi 2000 teikia vilties, ekskavatoriaus darbo val dabar 80lt, kitas variantas bandyti išsinuomoti crame ar kitur 3.5-5t vikšrą ir kasti pačiam. Minto atveju net to nereikia - kločiau ant esamo grunto, tarp rostverko.


ŽŠ klojimą tikrai atliskiu savo rankom, nuomotis nieko nereikės, kastuvą turiu smile.gif. Kainuos tik vamzdis, siurblys, kontroleris ir vanduo oras šilumokaitis. Supaprastinus schemą galima išsiversti su eiliniu jungikliu ir išmetus kontrolerį, bet su laiku vis tik tai privalomas elementas.

Beje, kadangi mes kalbėdami apie malkinį šildymą į kainą įtraukiam malkų ruošimą, jei nepamiršiu, būtinai užfiksuosiu darbo prie ŽŠ įrengimo laiką.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 31, 11:56)
kastuvą turiu smile.gif.

Sėkmės atveju (tuo neabejoju) jį paskelbsime pereinamuoju prizu biggrin.gif Sekantis eilėje - DEU lotuliukas.gif thumbup.gif dar keliolika postų jo abejonėms išsklaidyti ir sakė pats griebsis prizo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 31, 10:55)
Kaip Tėveliui pavyko su vamzdžiu?
Labai įdomu, kaip pavyko vamzdis, iš kokios medžiagos vamzdis ir t.t. 4000 sąmata neprasta, gero ilgio turėjo išeit...


pasirodo šiek tiek suklydau:
QUOTE
Paklojau 12 vnt d160 kanalizacijos vamzdzius 4 eilemis i 2m gyli. Viso 72 metrai arba 4 eiles po 18m. Vamzdziai, fasonines, atvezimas ir ekskavatorius kainavo siek tiek maziau kaip 2,000 litu.
Kodel 4 eiles? 400m3 rekuperatoriaus paemimo anga yra d160. Vamzdziu plotas 4 kartus didesnis todel, kad oras 4 kartus ilgiau uzsibutu vamzdyje ir uztektu mazesnio ventiliatoriaus galingumo. Dveju d160 vamzdziu kaina yra panasi kaip vieno d200. Transeja kasiau tokio plocio, kad galima butu joje dirbti. Todel geriau naudoti 2 vamzdzius su uzpiltu zemes tarpu tarp ju.

4000 Lt vadinasi kitam forumiečiui kainavo. "Tėvelis" vėliau truputį pradėjo ekonominti, ir priiminėti mano nuomone nelabai teisingus sprendimus. Vis tik pokalbis vyko 2007m. kada apie ŽŠ dar labai mažai info buvo. Galima sakyti, kad jie buvo pradininkai.
Visa diskusija randasi šiuo adresu.
Atsakyti