QUOTE(Milao @ 2015 03 18, 17:20)
Gruntas po namu tikrai yra apsaugotas nuo įšalo, bet klausimas ar jis vis dar bus apsaugotas, jei po namu ilgesnį laiką bus pumpuojamas minusinis oras iš lauko.
Dėl požeminio vamzdinio rekuperatoriaus, tai jei daryti, manau geriau atvirkščiai - vidinį vamzdį naudoti paėmimui, o išorinį išmetimui...
Taip, vidinį vamzdį galima būtų naudoti tik paėmimui, jokiu būdu ne išmetimui, tuomet ir grunto peršalimo problemos nelieka. Beje, jei išorinį kanalizacijos vamzdį dar sugręžioti, tai ir drenažo problemos žiemos laikotarpiui nelieka.
QUOTE
Didelio diametro vamzdžiai kainuoja. Įprastas plokštelinis rekuperatorius kombinacijoje su ŽŠ turi tokius NVK, kad aukščiau tik dangus. Niekaip nepatikėčiau, kad požeminiu vamzdis-vamzdyje galima išgauti geresnį rezultatą.
Šeip tai čia taiklus pastebėjimas. Su betonu, tai kategoriškai, brangiausias rekuperatorius bus pigesnis už šį savadarbį, o be betono naudojant tik didesnio diametro skardinį ortakį pav. 160mm diametro 3m ilgio ortakis
-10.14 Eur ir didesnio diametro kanalizacijos vamzdį, pav. DN315 6m ilgio už
111.63 Eur gaunam kad vidiniam vamzdžiui 18m ilgio reikės pakloti 60.84 Eur, o išoriniam vamzdžiui - 334.89 Eur, bendroje sumoje ~ 400 Eur, plius visokios vidinio ortakio tvirtinimo detalės, ortakių išvedimas į žemės paviršių ir pan, kainą kaip minimum pakels iki ~450 Eur. (1500 Lt), bet tokio savadarbio ŽŠ/rekuperatoriaus kaina jau labai patraukli.
Išoriniame kanalizacijos vamzdyje prigręžiojus skylių (jei vamzdžių klojimo vietoje gruntiniai vandenys yra gerokai giliau), net ir prastai įgeriančio grunto atveju, kondensato problemos nelieka. Beliktų tik sugalvoti, kaip vasarą pašalinti kondensatą iš vidinio ortakio.
Išlieka atviras klausimas, ant kiek toks ŽŠ/rekuperatorius efektyvus. Tikėtina, kad jis tieks šiltesnį orą nei tiktai ŽŠ. Jei ŽŠ tiekia ~8C-10C temperatūros orą, labai nedaug bereikia, kad aplenkti rotorinį rekuperatūrių tiekiantį orą, kurio temperatūra per šalčius nukrenta iki ~13C-14C.
Visai įdomi sistema.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2015 05 12, 12:56)
todel jog vamzdis-vamzdyje ale efektyviau bus negu rekupas. Tai cia ne tik fantazioriai, bet ir moksliniciai kurie viska mintinai suskaiciuoja
))))))
Jei pasidomėsi šilumokaičių tipais, sužinosi, kad yra ir praktiškai naudojamų šilumokaičių, kurie fiziškai ir yra vamzdis vamzdyje, ir jei kalbėti apie vandens šilumokaičius, tai sakyčiau, gal net ir labiau populiari sistema.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 05 14, 14:17)
Vamzdis vamzdyje negalima lyginti su rekuperatoriumi. Teisinga būtų lyginti su rekuperatoriaus šilumokaičiu, kuris bus gerokai pigesnis nei vamzdis vamzdyje ir nekainuos daugiau kaip 800 Eur.
Pritariu, tai bus ne rekuperatorius, bet šilumokaitis. Vis tik tokio šilumokaičio negalima aklai lyginti su standartiniu priešpriešinių srautų šilumokaičiu, nes savadarbio atveju neturėtų būti aktuali užšalimo problema.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 05 14, 15:47)
Tik atsargiai su tranšėjų kasimu ir darbu jose pasilenkus, nes ant nugaros užvirtus porai tonu grunto jau nieks nebepadės. Mano kojas buvo 1m žemių užgriuvę tai jausmas nejuokingas.
Kai klojau lauko kolektorių eskavatoriaus iškastoje ~1.8m gylio 90cm pločio tranšėjoje, kelis kartus pamatęs kaip atskilęs šlapio molio šlaitas tuoj užvirs ant dar tiesiamų vamzdžių prispausdavau tą šlaitą su nugara prilaikydamas, kojomis įsiremdamas į kitos pusės šlaitą, kol šlaitas neužvirto. Šeip tai strioko buvo bet ir vamzdžių gaila. Laiku pastebėjus pavykdavo kelioms sekundėms pristabdyti šlaito virtimą, nors aišku, nerekomenduoju to niekam daryti. Gyvybė svarbiau už bet kokį vamzdį. Pilna žmonių aukų
užvirtus tranšėjų šlaitams.
Papildyta:
QUOTE(remiga @ 2015 05 14, 21:02)
bet labai nesinori grunto taip giliai judinti po garažu, nes garažas bus priglaustas prie namo ant plokštuminių pamatų.
Pradėjau savo lauko kolektoriaus kasimą per maždaug 2m nuotolį nuo namo, ten iškasant 2m gylio tranšėją. Kai pamačiau kaip pradėjo virsti tranšėjos šlaitai supratau, kad labai rizikuoju, taip arti namo kasdamas. Vėliau gylį mažinau iki ~1.8m bet šlaitų virtimai nuo to nesumažėjo. Gal pusę tranšėjų kastuvais reikėjo atkasinėti po užvirtimų. O eskavatorius tuo metu stovi, nes kaušas jau nepasiekia
.