Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

orai tai košmaras, pradėjau vėl eit į darbą, tai per šaltį tiek įsitempia visi raumenys kad po 6h valandų darbo (sedėjimo prie kompo) vakar viską taaaip skaudėjo lyg visą dieną akmenis būčiau tampiusi, raumenis, nugarą biggrin.gif Pagulėjau gal 30 min, praėjo bet riešus šiandien dar skauda abu biggrin.gif greičiau vasara ateitų :}}
Atsakyti
As toki ora geriau pernesu nei karsti smile.gif siltai apsirengiu, kepure, pirstines, du megztiniai ir gerai 4u.gif
O liga mano prasidejo irgi nuo panasaus tirpimo ir nejutimo nei karsto nei salto, keistas jausmas buvo... g.gif po mano paskutinio paumejimo praejo 4 metai, atrodo kad viskas jau neatsistato, taip ir bus. Bet tas pagerejimas ateina taip pamazu, taip letai kad net nepastebiu. Dabar esu 3 kurso studente ir matau sasiuvinius is 1 ir 2 kurso, kaip baisiai rasiau ir mazai, daug vaikscioti negalejau o dabar tai visai neblogai thumbup.gif blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
hey man dar vienas klausimas kilo. o per kiek laiko tas neuritas turėtų praeiti? pas man abi akys buvo 1,0, neurito metu viena suprastėjo iki 0,3 o po to atsistatė iki 0,9. Bet dabar primerkus vis pastebiu kad nekaži koks tas mano regėjimas, lyg ir vėl suprastėjo. Būna geriau būna blogiau bet prasčiausiai matau šviesioj aplinkoj, man ta akis "darbinė", tai būtų gerai kad atsistatytų :/
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 02 05, 21:24)
hey man dar vienas klausimas kilo. o per kiek laiko tas neuritas turėtų praeiti? pas man abi akys buvo 1,0, neurito metu viena suprastėjo iki  0,3 o po to atsistatė iki 0,9. Bet dabar primerkus vis pastebiu kad nekaži koks tas mano regėjimas, lyg ir vėl suprastėjo. Būna geriau būna blogiau bet prasčiausiai matau šviesioj aplinkoj, man ta akis "darbinė", tai būtų gerai kad atsistatytų :/

Pas mane ta pati problema nuo pat ligos pradzios, ryte lyg geriau, vakare prasciau, kaip pervargstu vel prasciau, pailejus geriau...kaip as sakau neurooftomologei-regejimas kaip kamuoliukas, jokio pastovumo...saketaip bus, nieko nepakeisiu doh.gif po tiek metu jau testu akims nedarau, nebematau tikslo, budavo i diena po kelis kart tikrinau rega smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 02 05, 19:24)
hey man dar vienas klausimas kilo. o per kiek laiko tas neuritas turėtų praeiti? pas man abi akys buvo 1,0, neurito metu viena suprastėjo iki  0,3 o po to atsistatė iki 0,9. Bet dabar primerkus vis pastebiu kad nekaži koks tas mano regėjimas, lyg ir vėl suprastėjo. Būna geriau būna blogiau bet prasčiausiai matau šviesioj aplinkoj, man ta akis "darbinė", tai būtų gerai kad atsistatytų :/


Sveika, pasidalinsiu patirtim smile.gif Nuo pat ligos pradžios labiausiai kenčia akytės, tai va, kai pažeidžiamas akies nervas (kaip ir kiti nervai), jei kažkiek atsistato, bet tai dažniausiai neįvyksta 100 %. Taigi, pažeistas akies nervas, nėra ryškaus vaizdo, to pasekoje naudojuosi pagalbine priemone - akinukais su cilidrais ir suvedimu, kad būtų ryškumas. Aišku, kai būna kažkokie pablogėjimai tas neryškumas dar sustiprėja ir "šiukšlių" ir "dėmių" neišvengiu, bet tai laikina smile.gif Tai va, aš prasisukau tik su neryškiu vaizdeliu likusiam gyvenimui ir esu akiniuota gražuolė, bet su tuo visiškai puikiai galima susidraugauti (tik gaila, kad šiuo atveju jokie kontaktiniai lešiai negalimi) smile.gif Pasakysiu...kad tik tokios bėdos thumbup.gif smile.gif
Atsakyti
Aš tikėjausi kad man bėdos baigės kai tik išėjau iš ligoninės, kadangi esu nei pririšta nei paleista, diagnozė nei taip nei ne smile.gif Bet dabar žiūriu jei taip ir toliau, teks profesiją keist biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Maratyna @ 2012 02 05, 22:39)
Sveika, pasidalinsiu patirtim smile.gif Nuo pat ligos pradžios labiausiai kenčia akytės, tai va, kai pažeidžiamas akies nervas (kaip ir kiti nervai), jei kažkiek atsistato, bet tai dažniausiai neįvyksta 100 %. Taigi, pažeistas akies nervas, nėra ryškaus vaizdo, to pasekoje naudojuosi pagalbine priemone - akinukais su cilidrais ir suvedimu, kad būtų ryškumas. Aišku, kai būna kažkokie pablogėjimai tas neryškumas dar sustiprėja ir "šiukšlių" ir "dėmių" neišvengiu, bet tai laikina smile.gif Tai va, aš prasisukau tik su neryškiu vaizdeliu likusiam gyvenimui ir esu akiniuota gražuolė, bet su tuo visiškai puikiai galima susidraugauti (tik gaila, kad šiuo atveju jokie kontaktiniai lešiai negalimi) smile.gif Pasakysiu...kad tik tokios bėdos thumbup.gif  smile.gif

blink.gif nu man labiausia patinka, kad tokius daykus galima suzinot cia, o ne pas gydytoja... g.gif doh.gif Maniskis su ta akim kamuojasi jau puse metu-nuo tokio matymo ir galva isiskausta, nuolat uzsimerkes ta aki laiko doh.gif nes tas skirtingo matymo efektas vargina verysad.gif O kas jums paskyre tokius akinukus? neurookulistas ar paprastas? Juos naudojat i toli ar skaitymui ar nuolat? unsure.gif
Atsakyti
man kazkaip su ryskumu problemunera, o gal yra tik as pripratus prie savo-naujo doh.gif tikrino akis prie pora men kaip ir viskas gerai apart rega, kurios akiniai nepagerina doh.gif
Atsakyti
Sveikos. Man irgi pirmiausiai su akutem problemos buvo, tai liedavos tai vel praeidavo. Kartais atrodo kad pro dumus ziuriu, net viena karta seimyna ant koju pastaciau kad degam, bet supratau kad su akym problema nes dumu kvapo nejauciau. O taip - tai uzeina tai praeina, net nezinau nuo ko priklauso. blink.gif
Papildyta:
Gal Klaipedietes zinot kada baiks remontuoti Klaipedoj nervu skyriu? Girdejau kad Klaipedoj kaip ir Vilniuj bus atskira palata IS ligoniams. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Rigedora @ 2012 02 05, 23:28)
blink.gif nu man labiausia patinka, kad tokius daykus galima suzinot cia, o ne pas gydytoja...  g.gif  doh.gif Maniskis su ta akim kamuojasi jau puse metu-nuo tokio matymo ir galva isiskausta, nuolat uzsimerkes ta aki laiko  doh.gif nes tas skirtingo matymo efektas vargina  verysad.gif O kas jums paskyre tokius akinukus? neurookulistas ar paprastas? Juos naudojat i toli ar skaitymui ar nuolat?  unsure.gif


Kai buvau pas savo neurologą pasiskundžiau, kad prastai matau, dėl neryškumo ir panašiai, tada gydytoja pasiūlė užsiregistruoti pas okulistą, tai aš Santariškėse ir nuėjau pas paprastą okulistę. Padarė tyrimus ir pasakė, kad čia jau ligos dovanos man ir išrašė tuos akinukus, važinėjau kelias dienas, taikė, rinko, jau vienu metu, maniau, kad nebepritaikys, bet ačiū gydytojai už jos atkaklumą ir kantrybę smile.gif Aš juos nešioju nuolat, na, aišku va šią vasarą parą laiko buvau be akinių (nederėjo prie puošnios suknelės blush2.gif ) tai su tuo nevisai ryšškiu vaizdu dar galima susitaikyt, bet naktį supratau, kad tos klaidos nebedrysiu niekad - akis plėšė, galva skilo pusiau, žodžiu, atrodo tokia smulkmena, o po to kankinaus visą dieną kol atsigavau. Manau, kad derėtų kreiptis į savo neurologą, pasakyti kamuojačią problemą ir apsilankyti pas okulistą, nekentėkit. Aišku, tai negaranti, kad tikrai tai padės, bet mano akių skausmai ir iš to sekantys galvos skausmai, svaigimai pasidarė retesnis reiškinys smile.gif
Papildyta:
QUOTE(S@gi @ 2012 02 06, 10:08)
man kazkaip su ryskumu problemunera, o gal yra tik as pripratus prie savo-naujo  doh.gif  tikrino akis prie pora men kaip ir viskas gerai apart rega, kurios akiniai nepagerina  doh.gif


Kai pirmą kartą nuėjau pas okulistę, dar be neurologo siuntimo, pasakiau savo bėdas, ligą ir visą kitą, ji beveik net neapžiūrėjusi pareiškė užuojautą ir pasakė, kad akiniai nepadės, net nepabandė tą kartą doh.gif Kai pasidarė dar blogaiu va tada jau iš neurologo ėjau pas okulistę ir ji pasakė, kad čia ne akinių priežatis, bet PABANDOM ir pabandėm, ir pavyko thumbup.gif nesakau, kad tai veikia 100%, lieka dalykai, kurių akiniai tikrai nepagerina, bet...neįsivaizduojat kokia esu dėkinga tai gydytojai, kad nenurašė iškarto ir PABANDĖ smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Maratyna @ 2012 02 06, 11:37)
Kai buvau pas savo neurologą pasiskundžiau, kad prastai matau, dėl neryškumo ir panašiai, tada gydytoja pasiūlė užsiregistruoti pas okulistą, tai aš Santariškėse ir nuėjau pas paprastą okulistę. Padarė tyrimus ir pasakė, kad čia jau ligos dovanos man ir išrašė tuos akinukus, važinėjau kelias dienas, taikė, rinko, jau vienu metu, maniau, kad nebepritaikys, bet ačiū gydytojai už jos atkaklumą ir kantrybę smile.gif Aš juos nešioju nuolat, na, aišku va šią vasarą parą laiko buvau be akinių (nederėjo prie puošnios suknelės blush2.gif  ) tai su tuo nevisai ryšškiu vaizdu dar galima susitaikyt, bet naktį supratau, kad tos klaidos nebedrysiu niekad - akis plėšė, galva skilo pusiau, žodžiu, atrodo tokia smulkmena, o po to kankinaus visą dieną kol atsigavau. Manau, kad derėtų kreiptis į savo neurologą, pasakyti kamuojačią problemą ir apsilankyti pas okulistą, nekentėkit. Aišku, tai negaranti, kad tikrai tai padės, bet mano akių skausmai ir iš to sekantys galvos skausmai, svaigimai pasidarė retesnis reiškinys smile.gif
Papildyta:
Kai pirmą kartą nuėjau pas okulistę, dar be neurologo siuntimo, pasakiau savo bėdas, ligą ir visą kitą, ji beveik net neapžiūrėjusi pareiškė užuojautą ir pasakė, kad akiniai nepadės, net nepabandė tą  kartą doh.gif Kai pasidarė dar blogaiu va tada jau iš neurologo ėjau pas okulistę ir ji pasakė, kad čia ne akinių priežatis, bet PABANDOM ir pabandėm, ir pavyko thumbup.gif  nesakau, kad tai veikia 100%, lieka dalykai, kurių akiniai tikrai nepagerina, bet...neįsivaizduojat kokia esu dėkinga tai gydytojai, kad nenurašė iškarto ir PABANDĖ smile.gif

Maratyna, o tau tik ryskumo truksta ar ir patamsejimas-kaip per dumus biggrin.gif kaip kad cia sake? smile.gif Nes vyrui toj aky lyg ir patamsejimas yra-ir iskart ziurint vaizdas neryskus, o paskui susifokusuoja. g.gif
Atsakyti
QUOTE(simpatica @ 2012 02 02, 16:11)
As toki ora geriau pernesu nei karsti smile.gif  siltai apsirengiu, kepure, pirstines, du megztiniai ir gerai  4u.gif 
O liga mano prasidejo irgi nuo panasaus tirpimo ir nejutimo nei karsto nei salto, keistas jausmas buvo... g.gif  po mano paskutinio paumejimo praejo 4 metai, atrodo kad viskas jau neatsistato, taip ir bus. Bet tas pagerejimas ateina taip pamazu, taip letai kad net nepastebiu. Dabar esu 3 kurso studente ir matau sasiuvinius is 1 ir 2 kurso, kaip baisiai rasiau ir mazai, daug vaikscioti negalejau o dabar tai visai neblogai  thumbup.gif  blush2.gif  4u.gif


Sveiki, man ligos pradžioje ir buvo pats pirmasis požymis retrobulbarinis neuritas kairėje akyje, gydytojai nemane kad atsistatys nes buvau jau kokios pora savaičių uždelstos, tada nebemačiau tiesiai visiskai, nebeskyriau spalvų, akyplotis buvo tragiškas.. bet po mėnesio matau kaip naujai gimusi smile.gif gyde mane tada plečiančiais vaistais, milgama ir magnerot tabletėmis, poto neuroliginiam solumedroliu.. atsistatė... praėjau du metai, kartais užeina rūkas ant akies bet trumpam kai labai pavargstu išgeriu plečiančių ir b vitamino kursa tada vėl gimstu iš naujo biggrin.gif

Dėl nerologinio skyriaus klaipėdoje nieko negirdėjau nors preita savaite laukiau gulti į ligoninė eilės.. tikiuosi greit sutvarkys...
Atsakyti