Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

Tai aš čia kiek skaitau vos ne visiem copaxone nepraėjo, ir visvien jį rašo lengva ranka kol dar net diagnozės nėra biggrin.gif aš šiandien radau neblogų youtube vaizdelių, ar esat kuri girdėjusi apie tysabri? juos leidžia ligoninėj užsieny vieną kartą per mėnesį, ar lietuvoje jų nėra/nekompensuojami?

P.S. antra diena sėdžiu namie su skaudančia galva, paskutinį kartą tas baigės nesmagiai, kaži kas dabar bus :/
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 01 30, 21:25)
Tai aš čia kiek skaitau vos ne visiem copaxone nepraėjo, ir visvien jį rašo lengva ranka kol dar net diagnozės nėra biggrin.gif aš šiandien radau neblogų youtube vaizdelių, ar esat kuri girdėjusi apie tysabri? juos leidžia ligoninėj užsieny vieną kartą per mėnesį, ar lietuvoje jų nėra/nekompensuojami?

P.S. antra diena sėdžiu namie su skaudančia galva, paskutinį kartą tas baigės nesmagiai, kaži kas dabar bus :/

nekompensuoja, o juos skiria tiems kam jau yra progresuojanti stadija, ir labai sunkiai vaiksto..
Laikykis, gal del salcio tie galvos skausmai..
Atsakyti
QUOTE(juratema @ 2012 01 30, 20:39)
nekompensuoja, o juos skiria tiems kam jau yra progresuojanti stadija, ir labai sunkiai vaiksto..
Laikykis, gal del salcio tie galvos skausmai..

kad jei gerai supratau, tai jau kompensuoja, bet su atskiru prasymu kasoms... per konsiliuma minejo, kad jau vilniuj berods 6 pacientai gauna... g.gif bijau sumeluot, gal ne taip supratau... unsure.gif
Atsakyti
http://www.youtube.c.../laurenvparrott

Na ši mergaitė suka filmukus jau senokai, jai 16 metų diagnozavo ligą, 5,5 metų vartojo copaxone, po to pradėjo leistis tysabri, regis visai pasikeitė žmogaus gyvenimas, bet negirdėjau nieko apie tai kad jau būtų labai sunki stadija, tik pradėjo filmuot paūmėjimo metu, tai žiaurokai..
O šiaip dėl galvos, tai biškį streso buvo, gal dėl to smile.gif Bandysiu prašyt daktarės kad parašytų siuntimą, išsiaiškinau kad mano poliklinikoj tą tyrimą daro smile.gif
Atsakyti
as is daktares girdejau, kad 7 zmones lietuvoje gavo tysabri...man buna irgi suskauda galva, dazniausiai nuo nervines itampos, bet as jos realiai nejauciu, daktare israse tranxene silpniausiu, sako kaip tik pajusi, kad ateina skausmas isgerk ir jei iskart praeis, vadinasi nervai, nesvarbu, kad as tos itampos nejauciu, bet yra vidine itampa.... smile.gif dar skauda galva kaip vartoju per mazai skysciu, galvele iskarto primena, kad simuliuoju... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(S@gi @ 2012 01 31, 09:40)
as is daktares girdejau, kad 7 zmones lietuvoje gavo tysabri...man buna irgi suskauda galva, dazniausiai nuo nervines itampos, bet as jos realiai nejauciu, daktare israse tranxene silpniausiu, sako kaip tik pajusi, kad ateina skausmas isgerk ir jei iskart praeis, vadinasi nervai, nesvarbu, kad as tos itampos nejauciu, bet yra vidine itampa.... smile.gif dar skauda galva kaip vartoju per mazai skysciu, galvele iskarto primena, kad simuliuoju... ax.gif

Gal kam padejo ozono terapija? MB kazkodel medikai priestarauja ozono terpaijai g.gif
Atsakyti
Laba, kol kas man nera nustatytas IS, taciau siokio tokio pagrindo tam itarti yra. Pas neurojoge eisiu kita sav. , Taciau kaip ir kiekviename pradzioje visokios mintys lenda i galva. Labiausiai mane sudomino Juratemos pasisakymas "Kazkaip realiai nesu macius nei vieno pasveikusio-po 10-15-20 metu vistiek jau nebevaiksto". Nejaugi daugumai taip nutinka?
O mano istorija tai tokia, kad 1997 m. man pradejo tirpti viena koja(kaisti, begioti skruzdelytes.) Aisku as i tai nekreipiau demesio, kol galiausiai vienoje kojoje nebebuvo jokiu jutiminiu funkciju(negalejau atskirti salto nuo karsto, svelnaus nuo astraus, tegalejau pasakyti kada tai sukelia skausma, o tas ne), o kita koja po truputi suparaliziavo ( aisku tada as to nesupratau ir maniau, kad viskas praeis savaime).Kai nebegalejau pajudinti didziojo kojos pirsto nuejau pasgydytoja. Aisku is karto gavau siuntima i ligonine, kur mane greitai pastate ant koju. as tezinojau, kad man leido kazkokius hormoninius vaistus. tuo metu viskuo rupinosi tevai. MR man dare Lenkijoje, nes tuo metu Lietuvoje dar nebuvo. Stubutre aptiko pora zidinuku, o galutine diadnoze buvo nustatyta mielitas(stuburo smegenu uzdegimas). Isleidziant is ligonines gydytoja pasake, kad jei per 5m. nepasikartos, tai vadinasi viskas gerai.
Iki siol man ne karto nebuvo suparalizave koju, bet vienos ar kitos kojos kaitimas, skruzdelyciu pabegiojimas, keistas tempimas kojose ar siaip keistas jausmas budavo i metus karta ar reciau . As niekados i tai nekreipdavau demesio, nes ilgiau poros dienu tai nesitesdavo, o jei ilgiau uzsitesdavo, tai nusipirkdavau neurorubin ir paprasydavau kad kas nors suleistu. Pas gydytojus iki siol ne karto del to nesikreipiau. Taciau dabar tas keistas jausmas kaizkaip uzsilaike apie 3 sav. ir tikriausiai pagaliau pribrendau ir supratau, kad reikia nueiti pas gydytoja. Mano gydytoja dave siuntima pas neurologe ir is jos supratau, kad gali buti nelabai gerai, kas mane ir isgasdino.
Ar gali buti, kad man yra IS? Aisku, kad tai gales pasakyti tik gydytoja, taciau ar gali buti, kad 14 m. IS pozymiai pasireiskia tik nezymiai.
Aciu uz atsakymus.
Atsakyti
QUOTE(neki @ 2012 02 01, 17:49)
Ar gali buti, kad man yra IS? Aisku, kad tai gales pasakyti tik gydytoja, taciau ar gali buti, kad 14 m. IS pozymiai pasireiskia tik nezymiai.
Aciu uz atsakymus.

Sveiki 4u.gif , tikimybe yra, gerybine forma. Atsakyma pasakys gyditoja...
Atsakyti
Ar gali buti, kad man yra IS? Aisku, kad tai gales pasakyti tik gydytoja, taciau ar gali buti, kad 14 m. IS pozymiai pasireiskia tik nezymiai.
Aciu uz atsakymus.


Visaip cia gali buti. Su manim istorija panasi, o ir zidinukai tik keli. Itare liga pries 13 metu , o patvirtino pries pora. Tad 11 metu taip pat nekreipdavau didelio demesio i ta nuovargi, patirpimus ir keista jausma galvos desineje puseje. Juolab , kad nuolat profesonaliai zaidziau futbola. Tai tas nuovargis buvo naturalus dalykas.
Lek pas gydytoja, pasidaryk tyrimus ir viskas bus aisku. wink.gif
Atsakyti
Mano viena pažįstama serga 22 metus- tai nepasakytum kad serga, o kitos 2 apie 19m. tai pasunkinta eisena..nu nėra taip blogai visai 4u.gif
Papildyta:
Aš manau, kad man pirma ataka buvo 14-os metų. Parėjom su tėčiu iš turgaus, karšta diena- ir pasidarė negera, atsiguliau ir jaučiu, kad nutirpo visa dešinė pusė - net pusė liežuvio ir veido. Po kokių 10 min. viskas praėjo taip ir nesikreipiau niekur, bet pamenu, kad buvo l. baisu..
O šiaip pamiršusios esam nakvišų aliejų, o ten net lapely rašo - ypač tinka sergant išsėtine skleroze.
Geros dienos smile.gif
Atsakyti
Sveiki, na ir nugazdino Juratema g.gif
birzeli „svesiu“ 20 metu jubilieju, kai nustatyta IS verysad.gif . Dirbu, pasiremontuoju kai reikia ir gyvenu normalu, visaverti gyvenima. Niekas net neitaria, kad turiu IS.
Tai, kad nevisada buna taip blogai ir nereikia saves uzprogramuoti, kad bus blogai.

Sekmes ir sveikatos visiems 4u.gif


QUOTE(Apart @ 2012 02 02, 09:57)
Mano viena pažįstama serga 22 metus- tai nepasakytum kad serga, o kitos 2 apie 19m. tai pasunkinta eisena..nu nėra taip blogai visai  4u.gif
Papildyta:
Aš manau, kad man pirma ataka buvo 14-os metų. Parėjom su tėčiu iš turgaus, karšta diena- ir pasidarė negera, atsiguliau ir jaučiu, kad nutirpo visa dešinė pusė - net pusė liežuvio ir veido. Po kokių 10 min. viskas praėjo taip ir nesikreipiau niekur, bet pamenu, kad buvo l. baisu..
O šiaip pamiršusios esam nakvišų aliejų, o ten net lapely rašo - ypač tinka sergant išsėtine skleroze.
Geros dienos  smile.gif

Atsakyti
na, tiesiog tai mano subjektyvi nuomone, esu macius ir bendrauju su daugybe serganciuju is musu miesto, galu gale visiems is musu tenka ir ligoninese pagulet, pamatyt kaip musu "dziaugsma"s IS paveikia zmones...o as saves neprogramuoju niekaip-tiesiog kol galiu stengiuosi nekreipt i nieka demesio ir gyvent toliau..beje kaip jum tokie orai? nesusalot?
Atsakyti