Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

Sveikos visos, aš čia nauja, biškį pasiklausinėti užsimaniau, tik net tiksliai pati nežinau ką smile.gif Istorija tokia, prieš maždaug mėnesį atsiradau ligoninėje dėl vienpusio regos sutrikimo (žiauriai skaudėjo galvą, o po savaitės kažkur praktiškai nebemačiau viena akimi) Darė tyrimų visokiausių milijoną, labai norėjo IS patvirtinti. Po pusantros savaitės kankinimų paleido, štai kas išraše parašyta "šiuo metu duomenų patvirtinti išsėtinę sklerozę nepakanka, tačiau išlieka demielinizuojančio susirgimo įtarimas". Taigi rado vieną nespecifinį židinuką ir cituoju: "labai silpnai likvore matyti oligokloninės juostos." Užrašė konsultcijai pas Kizlaitienę, neseniai buvau, tai toji jau pradėjo man kažkokius vaistus siūlyti, tačiau aš labai greitai neišklausius nukirtau kad kolkas dar nenustatė man tos ligos ir kad nematau reikalo pradėti gydytis, tai paleido, reikės kreiptis tik pablogėjimo atveju. Aš principe per daug nesijaudinu, kad ir kaip ten bebūtų, bet va mama iš proto eina. Nelabai aišku man, kodėl siūlo gydymą, jei liga oficialiai dar nenustatyta? Ar čia jau reik suprast kad didžiausia tikimybė, kad ta liga man vistik pasireikš?
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 01 26, 18:27)
Sveikos visos, aš čia nauja, biškį pasiklausinėti užsimaniau, tik net tiksliai pati nežinau ką smile.gif Istorija tokia, prieš maždaug mėnesį atsiradau ligoninėje dėl vienpusio regos sutrikimo (žiauriai skaudėjo galvą, o po savaitės kažkur praktiškai nebemačiau viena akimi) Darė tyrimų visokiausių milijoną, labai norėjo IS patvirtinti. Po pusantros savaitės kankinimų paleido, štai kas išraše parašyta "šiuo metu duomenų patvirtinti išsėtinę sklerozę nepakanka, tačiau išlieka demielinizuojančio susirgimo įtarimas". Taigi rado vieną nespecifinį židinuką ir cituoju: "labai silpnai likvore matyti oligokloninės juostos." Užrašė konsultcijai pas Kizlaitienę, neseniai buvau, tai toji jau pradėjo man kažkokius vaistus siūlyti, tačiau aš labai greitai neišklausius nukirtau kad kolkas dar nenustatė man tos ligos ir kad nematau reikalo pradėti gydytis, tai paleido, reikės kreiptis tik pablogėjimo atveju. Aš principe per daug nesijaudinu, kad ir kaip ten bebūtų, bet va mama iš proto eina. Nelabai aišku man, kodėl siūlo gydymą, jei liga oficialiai dar nenustatyta? Ar čia jau reik suprast kad didžiausia tikimybė, kad ta liga man vistik pasireikš?

Sveikute, kai tu parasai, tai itariu pati, kad tau IS (nenoriu gazdinti, bet taip skamba). As kaip apakinejau pirma karta, visi tyrimai buvo idealus, aisku apart akies nervo uzdegima, po dvieju metu buvo antras pablogejimas, tada magnetas parode zidinuku, o dar po 2metu gavau vaistus. Zinoma , tikiuosi, kad kas nors kitas pas tave. Svarbu nepanikuoji, o tai kiekvienai ligai yra gerai...maziau panikos, nervaciju, geros nuotaikos... 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo S@gi: 26 sausio 2012 - 17:16
Kažkaip aš ir pati įtariu, nes rankos kojos irgi nuolat tirpsta nežinia dėl ko, plius daktarė leido suprasti kad ne šiaip sau įtarinėja, patarė vengti karštos vonios, pirčių, bet per daug nesigilinau nenoriu sau kvaršintis smegenų kolkas. Bet kažkaip nesijaudinu, dėl mamos tik, nes ji tai intensyviai bando paneigt, nervuojasi, bet sakau kaip bus taip jau, visvien nieko dabar nepakeisiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 01 26, 17:21)


kazkaip keista, kad iskart vaistus pradejo siulyti, nes mano vyrui sake, kad vaistus gaus tik po 2 m. arba, jei bus stipri ataka... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 01 26, 18:21)
Kažkaip aš ir pati įtariu, nes rankos kojos irgi nuolat tirpsta nežinia dėl ko, plius daktarė leido suprasti kad ne šiaip sau įtarinėja, patarė vengti karštos vonios, pirčių, bet per daug nesigilinau nenoriu sau kvaršintis smegenų kolkas. Bet kažkaip nesijaudinu, dėl mamos tik, nes ji tai intensyviai bando paneigt, nervuojasi, bet sakau kaip bus taip jau, visvien nieko dabar nepakeisiu smile.gif

sveika, man irgi, kai dar tik itarinejo, buvo irase tokia diagnoze. O kai padare stuburo smegenu magneta-diagnoze pasitvirtino.
o ar tu zinai kokius tau vaistus siule?
siaip veltui tu nenori klausyti gydytojos patarimu del vonios, pirciu ir pan., tai nieko nekainuoja, o jeigu pades jaustis geriau, kodel ne g.gif
sekmes
Atsakyti
QUOTE(Grt @ 2012 01 26, 17:27)
Taigi rado vieną nespecifinį židinuką ir cituoju: "labai silpnai likvore matyti oligokloninės juostos." Užrašė konsultcijai pas Kizlaitienę, neseniai buvau, tai toji jau pradėjo man kažkokius vaistus siūlyti, tačiau aš labai greitai neišklausius nukirtau kad kolkas dar nenustatė man tos ligos ir kad nematau reikalo pradėti gydytis, tai paleido, reikės kreiptis tik pablogėjimo atveju.

Sveikute, nu mano atvejas buvo lygiai toks pat tik oligokloninių juostų nebuvo. Ir sakė važiuok namo ir nesuk galvos, aišku tų židinukų padaugėjo ir kartojosi neuritai. Gerai kuo anksčiau sužinoti ir pasisaugoti, daug ką galima paplanuoti. O Kizlaitienė norėjo garantija skirti copaxone kuo anksčiau, kad toliau jų nedaugėtų(nes ypač Amerikoj jais l.tiki ir naudoja net dviguba doze).
Kai važiavau keisti vaistų tai prof.Budrys labai nustebo, kad man naudojant copaxone randasi nauji židiniai.
Bet kiekvieno eiga skirtinga ir ateity bus matyti- gal visai nesikartos, ir dėl 1 židinio tikrai kaži ar jau verta pradėti badytis 4u.gif
Sėkmės

Papildyta:
Kizlaitienė šiaip Copaxone laiko labai nekaltu vaistu.
Atsakyti
Ačiū už atsakymus smile.gif Na aš jos instrukcijų dėl vonios, pirčių klausau, vitaminą d3 liepė gerti, tai ir geriu. Tik nustebino su tais vaistais, iškart pasiklausė ar neplanuoju nėštumo, ir ar noriu pradėti gydymą, tai ir pasakiau kad kolkas diagnozė nepatvirtinta, tai ji gan keistokai atsakė "na jei taip mąstai, tai kolkas nieko nedarysim, jei manytum kitaip ir šnekėtume kitaip" blink.gif Tai taip ir likau nustebus, apėmė jausmas lyg vaistus nuo depresijos skirtų, kai nuo žmogaus psichinės būklės priklauso, reikia jų, ar ne smile.gif Kolkas dar tikiuosi artimiausiu metu nepasikartos man jokie neuritai, o jei būklė blogės, tada ir mąstysiu.. o ką nėra geriamų vaistų, tik tie kuriuos leistis reikia? sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Apart @ 2012 01 27, 10:03)
Kizlaitienė šiaip Copaxone laiko labai nekaltu vaistu.

doh.gif na tikrai, kai paskaitai jo informacini lapeli, irodyta nauda ir metrus prirasytus salutinio poveikio-tai jau toks nekaltas vaistas, kad joo.... doh.gif O ir teiginiai dar plius vienas kitam priestaraujantys schmoll.gif

aplamai, tas badymasis ziauriai sujaukia gyvenima sad.gif tampi kazkoks priristas ir priklausomas nuo to badymosi grafiko... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Rigedora @ 2012 01 27, 19:18)
doh.gif  na tikrai, kai paskaitai jo informacini lapeli, irodyta nauda ir metrus prirasytus salutinio poveikio-tai jau toks nekaltas vaistas, kad joo.... doh.gif O ir teiginiai dar plius vienas kitam priestaraujantys  schmoll.gif

aplamai, tas badymasis ziauriai sujaukia gyvenima sad.gif tampi kazkoks priristas ir priklausomas nuo to badymosi grafiko... sad.gif

Tai, kad bet kokio vaisto informacinį lapelį užtenka paskaityti, visur baisumus rašo doh.gif
Maniškis irgi turėjo nepatogumų, kai išvažiavus reikėdavo transportuoti šaltkrepšyje ir skubiai vaistus kišti šaldytuvan, o pasirodo, paskutinį kartą išsiaiškino, kad visai nebūtinas vaistam šaltis, galima kelias dienas laikyti atsipūtus ir be šaldytuvo doh.gif
Dėl to grafiko, tai per du metus kažkaip įprato, dabar tas leidiklis ir pats signalizuoja, jei netyčia pamiršti, bet maniškis labai pareigingas, tai nėra dar pamiršęs, kažkaip įprato susileisti, kaip ir pavalgyti
Atsakyti
QUOTE(Baltupyte @ 2012 01 27, 20:04)
Tai, kad bet kokio vaisto informacinį lapelį užtenka paskaityti, visur baisumus rašo doh.gif
Maniškis irgi turėjo nepatogumų, kai išvažiavus reikėdavo transportuoti šaltkrepšyje ir skubiai vaistus kišti šaldytuvan, o pasirodo, paskutinį kartą išsiaiškino, kad visai nebūtinas vaistam šaltis, galima kelias dienas laikyti atsipūtus ir be šaldytuvo doh.gif
Dėl to grafiko, tai per du metus kažkaip  įprato, dabar tas leidiklis ir pats signalizuoja, jei netyčia pamiršti, bet maniškis labai pareigingas, tai nėra dar pamiršęs, kažkaip įprato susileisti, kaip ir pavalgyti

na vienur tik raso, o siti IS skirti, tai ne tik kad raso bet ir tie pasaliniai uzknisa... jau aisku, nebe taip kaip pradzioj buvo, bet jei is vakaro nejaucia, tai kitoj dienoj visas toks pusiau gripinis buna g.gif ir kai taip kas antra diena jautiesi... doh.gif jis kantrus, aisku nesiskundzia, bet matosi ir taip. Jau per tiek metu zmogu jauti ir matai kiaurai...
matai, taviskis pats leidzias. O pas mus as leidziu-su visais pasaldymais injekcijos vietos pries ir po. Suleidziu irgi is leto, kad kuo maziau reakciju butu. Kol kas tos vietos tik lengvai parausta-daugiau nieko. O vazuot kol kas ir veztis nesivezem-tai vat per kaledas norejom lyg ir pasilikt kaime ilgiau, ale nebuvom vaistu pasieme-teko namo varyt, nes gi grafikas doh.gif
Su tai vaistu leidimais teko atskleist tiesa apie liga jauneliui sunui... Ir vat nezinau kaip islipt is pasekmiu-jis labai jautrus ir nelinkes rodyt savo vidaus- paumejo neurodermitas sad.gif Jis pats nuo mazumes prigulejes ligoninese ir po skalpeliu sad.gif Aplamai, jei buciau aklai tikejusi visais sutiktais gydytojais-savo vaiko jau buciau neturejusi senai... doh.gif Kai per tai pereini pati savo kailiu-igauni dideli nepasitikejima ir knisi, ieskai, domiesi viskuo pati. Todel ir su IS man labai sunku tiketi vien tik tuo, ka siulo-chemija chemija chemija.... ai, zodziu, ne i tema gal nuklydau g.gif
Kartais pagalvoju, kad salia prabangios chemijos galetu ir seimos nariams su tokiom ligom psichologus kompensuot biggrin.gif
Atsakyti
Kažkaip žiaurokai viskas skamba, bet kiek suprantu juk dalis čia esančių ir be tos chemijos gerai gyvena? Kažkaip aš linkstu į tą pusę, kad neužsiimsiu tais badymaisis net jei jau 100% bus aišku, ale geriau tiesiog savim rūpintis..
Atsakyti
Jei atakos kartojasi, manau nerizikuokit gydydamasi tik pati 4u.gif
Atsakyti