Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Sveikos. noriu jungtis i jusu buri, bet as busiu ta kur nezinau ko noriu, augalu nepazystu, bet darysiu viska pati lotuliukas.gif
pries 4 metus atsikraustem i kaima, namas paciam centre, kampinis, sodo gale automobiliu aikstele, kurioje visa vasara ir ne tik jaunimas balius rengia, visi buteliai i musu soda keliauja doh.gif tai dabar jau zinau kad ten noriu minimum 2 metru aukscio gyvatvores, galvoju apie tujas g.gif dar vyras apie puseles uzsimine, bet tada pro apacia vistiek viskas matysis g.gif
iki siol kieme per tuos metus nieko nedarem, nes buvo labai nelygus, kalnai, pakalnes, sode duobes, tai va jau du savaitgalius MB su uosviu lygino visa sklypa. tiesa ir tai ne visa islyginones vienoj vietoj zvyro kruva stovi,kitoj ale garazas su malkine, tai kol jo nenugriaus nebus galima pabaigt lygint. tai apsodinant dar turiu galvot apie tai kad lyginant likusi kiemo plota labai netrukdytu kas nors doh.gif ir prie namo labai arti lyst dar negaliu, nes kazkada ir ji is lauko remontuosim. iki siol buvo darzelis prie pat namo sioks toks tai kentedavo jis pastoviai: istrype iskasinejo kai trifazi vede, istrype ir pjuvenu privare kai langus keitem... doh.gif
gal yra kokia programele su kuria butu galima pasiplanuot kur ka ir kaip sodint? ax.gif o je ne tai reiks paciai coreli persibraizyt kiemo plana ir bandyt kazka kurt. jau truputi zinau ko noriu, bet kaip isdeliot tai dar nezinau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2011 11 15, 09:43)
Sveikos. noriu jungtis i jusu buri, bet as busiu ta kur nezinau ko noriu, augalu nepazystu, bet darysiu viska pati lotuliukas.gif

sodo vizija g.gif ????????????
Atsakyti
QUOTE(zuvele33 @ 2011 11 15, 10:17)

fantastika bigsmile.gif
o va apie tokia gyvatvore galvoju kad su ja gal atskirti kiemo dali kur vazines masinos nuo tos kur jom bus draudziama - nuo zaliosios mano zonos biggrin.gif vyras uzsiima automobiliu remontu tai masinu kieme vazineja daug, todel noriu uztverti ten kur jos negales vazinet nes iki siol po visa kiema vazinedavo doh.gif
koks cia tas krumelis tai nezinau, bet zodziu noriu mazdaug tokio aukscio kad butu. ir tarpelius dar reiks kokius 3 palikt per visa kiemo ploti, kad butu galima laisvai pereit is vienos kiemo galo i kita ir nereiktu laipiot lotuliukas.gif
nu gal supratot cia tuos mano planus biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2011 11 15, 10:48)
sodo vizija  g.gif ????????????

kazkokia turiu, bandau deliot cia viska jum po biski ax.gif tik nusibraizius plana man but lengviau aiskint ir jums isivaizduot.
kazkur tam sodo ir kiemo plote dar reikia itarpuot kokia braskiu lysvele ir siltnami ax.gif noresiu ir keliu vaiskrumiu: obels, trsnes rolleyes.gif graikinio minkstakevalio riesuto noriu. ir aisku dekoratyviniu krumeliu.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 11 14, 23:02)
LT salygomis gal tik paprastieji (vulgare) gerai auga, o viszaliai (ligustrai, ozeksniai, bugieniai), kurie taip graziai atrodo pietuose, LT, deja, issala.


na ligustrai tai pas mumis tikrai auga ir niekas neiššąla, mano mama ligustro gyvatvorę turi pasisodinus jau daugybę metų, tai jos niekas nei prižiūri nei trešia, tik retkarčiais apkarpo ir želia pilnu tempu mirksiukas.gif

na nebent tas ligustras apie kurį kalbat - kokis nors ypatingas, o aš su paprastu maišau g.gif blush2.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(akbr @ 2011 11 15, 12:03)
na ligustrai tai pas mumis tikrai auga ir niekas neiššąla, mano mama ligustro gyvatvorę turi pasisodinus jau daugybę metų, tai jos niekas nei prižiūri nei trešia, tik retkarčiais apkarpo ir želia pilnu tempu  mirksiukas.gif

na nebent tas ligustras apie kurį kalbat - kokis nors ypatingas, o aš su paprastu maišau  g.gif  blush2.gif  ax.gif

Mamos ligustras ziema-vasara zalias?
Atsakyti
QUOTE(akbr @ 2011 11 15, 10:03)
na ligustrai tai pas mumis tikrai auga ir niekas neiššąla, mano mama ligustro gyvatvorę turi pasisodinus jau daugybę metų...

tai viszalis ligustras? labai gera naujiena, jei viszaliai taip gerai LT auga g.gif .

Ligustrum vulgare "Atrovirens" (viszaliai):
http://www.google.de...i...sa=N&tab=wi

taip atrodo ziema:
http://kleingarten.u...uar/Hecke-1.jpg
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 15 lapkričio 2011 - 10:56
QUOTE(vida777 @ 2011 11 15, 10:09)
net nezinojau, kad ta sieno kupeta irgi jautri salciams  biggrin.gif .


ir aš kol pirkt ieškojau galvojau kad anas nieko nebijo, bet pasirodo deja, deja doh.gif ir Rojaussodų forume paskaičiau, kad vienas augino jį, kitas, bet pas visus jei ne vieną, tai kitą žiemą iššąlo doh.gif ir "nusibaigė" dideli, jau suaugę , ne pirmamečiai augalai, tai sakau dėkui, man tokio princo ant žirnio nereik ax.gif

QUOTE(saulute32 @ 2011 11 15, 10:56)
fantastika bigsmile.gif
o va apie tokia gyvatvore galvoju kad su ja gal atskirti kiemo dali kur vazines masinos nuo tos kur jom bus draudziama - nuo zaliosios mano zonos biggrin.gif


jei neklystu būtent šioje nuotraukoje yra buksmedžių gyvatvorytė - iš jų galima stebuklų stebuklus sukurt. Mūsų kraštuose ypač saulėtesnėje pusėje taip gražiai jie neatrodo, nes šaltom žiemom linkę apšalt, o jei nedengiami pavasariop ir apdegt doh.gif Jei šiaurinėje pusėje tai gerai, bet ir vėl nuo vietos priklauso. Ir jie auga gan lėtai (turiu omeny norint tokią griežtą sienutę suformuot reikia karpyt, tai kad užaugint kažką dengiančią ir atskiriančią sienelę teks ne vienus ir ne trejus metelius laukt - aišku jei pirktumėt jaunus augalėlius).

pas mus tokia sienutė pasodinta pietvakarių pusėje (atskiria kubilo zoną nuo likusios vejos), jau nemaži jie, aukščiau kelių ir tikrai negaliu sakyt, kad vaizdas labai džiuginantis - žemė jiems augt puiki, nuolat laistomi, bet nuo rudens iki pavasario įgauna tokį mano akiai nemielą rusvą atspalvį (vasarą vėl pažaliuoja) ir nėra tokie nuostabiai tankūs kaip kokiuose Anglijos parkuose (bet aišku gal čia tik pas mus taip g.gif )
Atsakyti
jei tas ligustras vizalis tai gal net graziau jis vietoj tuju man butu bigsmile.gif ar bent jau tai zemai gyvatvorei kuri atskirs dvi kimo dalis rolleyes.gif

Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2011 11 15, 11:50)

oi, liudnas vaizdelis unsure.gif

QUOTE(mumrikas @ 2011 11 15, 11:55)
jei neklystu būtent šioje nuotraukoje yra buksmedžių gyvatvorytė - iš jų galima stebuklų stebuklus sukurt. Mūsų kraštuose ypač saulėtesnėje pusėje taip gražiai jie neatrodo, nes šaltom žiemom linkę apšalt, o jei nedengiami pavasariop ir apdegt doh.gif  Jei šiaurinėje pusėje tai gerai, bet ir vėl nuo vietos priklauso. Ir jie auga gan lėtai (turiu omeny norint tokią griežtą sienutę suformuot reikia karpyt, tai kad užaugint kažką dengiančią ir atskiriančią sienelę teks ne vienus ir ne trejus metelius laukt - aišku jei pirktumėt jaunus augalėlius).

pas mus tokia sienutė pasodinta pietvakarių pusėje (atskiria kubilo zoną nuo likusios vejos), jau nemaži jie, aukščiau kelių ir tikrai negaliu sakyt, kad vaizdas labai džiuginantis - žemė jiems augt puiki, nuolat laistomi, bet nuo rudens iki pavasario įgauna tokį mano akiai nemielą rusvą atspalvį (vasarą vėl pažaliuoja) ir nėra tokie nuostabiai tankūs kaip kokiuose Anglijos parkuose (bet aišku gal čia tik pas mus taip g.gif )

verysad.gif
o ka tada galetumet patart tokiai neaukstai gyvatvorei, iki keliu mazdaug kad butu plius minus ax.gif
Atsakyti
apie ligustrą "ant smūgio" radau parašyta vat taip "Šiltesnio klimato kraštuose tai visžalis krūmas" mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 11 14, 14:34)
Mano terasa... Jau i pabaiga... Bet pasirodo, kad bedarant, ja dar ir padidinti sugebejo  unsure.gif . 20 cm sen ten ir rezultate dar keli papildomi kvadratai  doh.gif  zodziu gavosi sokiu aikstele ciela biggrin.gif  Itariu, kad teks gerokai sukti galva, kaip cia viska sutvarkyti po to. Bijau, kad mano viskas ka anksciau sumasciau yra per menka, reikia maziau, bet didesniu gabaritu augalu ko gero. Pavasari dar takelius is akmenu darys, tai kol ju nebus, tai sedesiu ir stebesiu, bijau jau net ka ir sugalvoti dabar  g.gif
Bet siaip tai as ja patenkinta, gavau ko norejau, masyvi ji man neatrodo (gal, kad mes ir interjere turime pakankamai akmens, tai priprate esame  blush2.gif ). Gal noretusi kad butu zemesne, bet tada vel butu nepatogu ja naudotis, jei kazkoki dideli laiptuka butumeme dare. Bet vizualiai butu graziau atrode. Taip, kad reiks kazka su augalais daryti.

faina, kad darbai ir ziema vyksta biggrin.gif . Daugiau visada yra geriau thumbup.gif .
O koks bus nulipimas nuo terasos i soda?

Musu terasa 80-90 sm aukscio ir man labai labai patinka - galiu is kito lygio i soda zvelgti ir auksciau nei ant zemes sedeti flirt.gif .
Kai sodas yra keliu auksciu (lygiu), jis optiskai atrodo didesnis, nei tas, kur viskas vienoje plokstumoje.

Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 11 15, 13:13)
faina, kad darbai ir ziema vyksta  biggrin.gif . Daugiau visada yra geriau  thumbup.gif .
O koks bus nulipimas nuo terasos i soda?

Musu terasa 80-90 sm aukscio ir man labai labai patinka - galiu is kito lygio i soda zvelgti ir auksciau nei ant zemes sedeti  flirt.gif .
Kai sodas yra keliu auksciu (lygiu), jis optiskai atrodo didesnis, nei tas, kur viskas vienoje plokstumoje.


Pas mane ne sodas, pas mane kiemukas biggrin.gif
Kol nebus takelio, tai nespresiu laiptuko klausimo, o kai ji des, tai bus matyti, ar takelio ir terasos susijungime reiks papildomo laiptelio, ar ne. Is placiosios puses nebus laiptuko, ant tiek auksta nera ten, kad butu nesaugu ar nepatogu. Jei ka, tai tada tiesiog toje vietoje kilstelsim zemes.
Tavo aukstis geras wub.gif
Atsakyti
pas mane auga ligustras, pati prisišaknydinau. auga labai sparčiai, lapai rudenį ilgai nenukrenta, karpymą labai gerai toleruoja, man ji labai labai smile.gif, aišku ne visžalis, vulgare pas mane, bet man asmeniškai tai ne trūkumas. va tik pelės pernai žiemą man jį smarkiai nugenėjo,na bet atžėlė puikiai. labai tikiuos kad šiemet nebus tokių nuostolių kaip pernai, nes labai laukiu kad gyvatvorė greičiau užaugtų.
Atsakyti