Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(Cobre @ 2011 11 14, 15:06)
1.Ir tie patys burbuliukai is arciau. Kazin, kokie cia krumai ir jie karpyti?  g.gif
http://i215.photobuc...is/DSC03546.jpg
2.Gal kas zino kas tai per augalas ir ar pas mus augtu?
http://i215.photobuc...is/DSC03801.jpg
3.Cia kazkokie mini azuolai  g.gif  Nooooooriu tokioooo  bigsmile.gif
http://i215.photobuc...is/DSC03994.jpg

1.burbulas kaireje panasus i tuja arba kiparisa, vidurinysis lapuotis gali buti, kad ir ne viszalis, neiziuriu kas ten toks, o desineje panasu i ligustra - Ligustrum ovalifolium "Aureum" (viszalis).

Karpyti paprastieji ligustrai:
user posted image

2.Ar cia ne Pelėvirkštis (Fallopia aubertii), kuri tu norejai ant voljero auginti?

3. Azuolu buna kolonines formos - auksti ir ploni. Netoli mano namu auga keletas, dar su lapais.

Quercus robur "Fastigiata Dila"
http://www.lappen.de.../5ce9b29e46.jpg

p.s. vienoje is foto tavo Angelelis? Suzavejo mane giliai wub.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 14 lapkričio 2011 - 20:01
QUOTE(Cobre @ 2011 11 14, 17:05)
Na koks grazuolis  wub.gif  Einu skaityt kas per do stebuklas cia  biggrin.gif


jei kalbi apie ąžuolą, tai tokiu tris auginu savo sklypuke - kiekvienam sūnui per krikštynas dovanojam mirksiukas.gif Net kolonijiniai jie būna glaustesnių šakų ir kiek labaiu išsiskėtę. Savus pirkom Pailgės medelyne, tai šeimininkas minėjo tų glausčiausių veislę (būtent nuo "tėvelio", augančio ten jų parduodami ir skiepyti), tik aš aišku neprisimenu blush2.gif

Pas mus tie ąžuoliukai jau kokių šešių metų amžiaus (du pirkom gal trimetukus ir pas mus jau auga trečius metelius (du) ir trečias šiais metais pirktas), tai aukščiausias jau netoli keturių metrų, antras pagal aukštį gal trimetrinis ir mažiausias maždaug metrinis. Visi lieknučiai manekenai, lengvai į mano glėbį telpantys. Jei viršūnes prikirpčiau imtų tankėt ir taip kitais metais darysim 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 11 14, 21:59)
ligustra - Ligustrum ovalifolium "Aureum" (viszalis).
Karpyti paprastieji ligustrai:
user posted image

2.Ar cia ne Pelėvirkštis (Fallopia aubertii), kuri tu norejai ant voljero auginti?

3. Azuolu buna kolonines formos - auksti ir ploni. Netoli mano namu auga keletas, dar su lapais.

Quercus robur "Fastigiata Dila"
http://www.lappen.de.../5ce9b29e46.jpg

p.s. vienoje is foto tavo Angelelis? Suzavejo mane giliai  wub.gif .


Jau kelinta karta vis paminimas ligustras sioje temoje. Reiks labiau jais pasidometi.

Sakai jis? As nenusimanau, tai jei tikrai jis, tai na dar labiau norisi tada man jo biggrin.gif I koki kaimeli maziuka ivaziuodavom, tai taip pasakiskai kvepia budavo, ir vis nesuprantu kas, nes arti nieko tokio, kas taip kvepetu nebudavo. O kai pagaliau atradau, kas toki dieviska kvapa skleidzia, tai iskart nufotografavau, kad jusu teismui pateikciau smile.gif
Apziurejau dar karta, tai nezinau, ten kazkaip kitaip tas augalas atrode, ne kaip pelevirkstis, bent jau ziedukai. Na nebent kokia rusis kitokia butu g.gif

O as taip liudnai ta azuola ten apziurejau, nezinojau, kad buna tokiu pas mus pardavime thumbup.gif

Maniskis biggrin.gif Nuotraukose jis tiesiog sventasis biggrin.gif Nepaisant visos angeliskos isvaizdos jis siandien nubaustas vel uz bloga elgesi doh.gif

QUOTE(mumrikas @ 2011 11 14, 22:33)

Labai dekui, naudinga informacija 4u.gif Bet tai sparciai auga g.gif Cia aisku gerai butu, bet ar as teisingai supratau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 14 lapkričio 2011 - 21:04
QUOTE(Cobre @ 2011 11 14, 22:01)
Labai dekui, naudinga informacija  4u.gif  Bet tai sparciai auga  g.gif  Cia aisku gerai butu, bet ar as teisingai supratau?


Bent pas mus tai labai sparčiai šiemet tįstelėjo mirksiukas.gif Vyras pririšimui kol labai jaunučiai nupirko storus armatūros strypus (rodos po 4m ilgio), tai didžiausias ąžuoliukas jau tą strypą praaugo blink.gif

Visai neblogi trys egzemplioriai yra Vilniuje tiesiai prie įvažiavimą į Akropolį - tokie gražiai nuaugę, taisyklingos formos thumbup.gif O jų pavasarį rast didžiulis vargas, mat visi vestuvėms ir krikštynoms dovanoja mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Aciu uz info 4u.gif
Atsakyti
Labas 4u.gif
Gražios nuotraukos, Cobre, labai man priminė mano pačios atostogas wub.gif Galėsiu irgi įkelti, labai gerai idėjų iš svetur pasigaudyt (kol mūsų sodeliai užmigę žiemos miegui) - tik dabar jau eisiu žiūrėt Nusivylusių Namų Šeimininkių ax.gif
Atsakyti
Jei tik yra i ka ziureti, tai butinai ikelk thumbup.gif As tai jeronimo uzsimaniau po situ atostogu biggrin.gif Ir vyras jau nieko nebesako del vijoklio ant sienos lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 11 14, 21:01)
Jau kelinta karta vis paminimas ligustras sioje temoje. Reiks labiau jais pasidometi.

LT salygomis gal tik paprastieji (vulgare) gerai auga, o viszaliai (ligustrai, ozeksniai, bugieniai), kurie taip graziai atrodo pietuose, LT, deja, issala.
Atsakyti
Beje buvau labai užsidegusi įdėja pelėvirkščiu pavėsinės vieną sieną apaugint, bet norėjau kad ne kasmet nuo šaknų atsprogtų ir vėl reiktų formuot, tvarkyt apželdinimą, o kad tie ilgi ūgliai ir išliktų. Nužiūrėjau jį pirkt vienam augalų centre, tai jau etiketėj užrašyta, kad jis 6-7 zonos augalas g.gif Tada paklausiau pardavėjo (jis vyras metuose ir pats augina begalę augalų), tai sakė, jog reiks šaknis nuolat dengt ir turės super užuovėjoj augt, kad neiššaltų verysad.gif

Vat tokio popinimo tai jau visai nenoriu schmoll.gif Gal kuri turit linksmesnės pelėvirkščio auginimo patirties - labai juo žaviuosi, ilgai ieškojau kol radau ir nugasdino mane doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 11 15, 01:02)
LT salygomis gal tik paprastieji (vulgare) gerai auga, o viszaliai (ligustrai, ozeksniai, bugieniai), kurie taip graziai atrodo pietuose, LT, deja, issala.

turesiu omenyje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2011 11 15, 07:45)
Beje buvau labai užsidegusi įdėja pelėvirkščiu pavėsinės vieną sieną apaugint, bet norėjau kad ne kasmet nuo šaknų atsprogtų ir vėl reiktų formuot, tvarkyt apželdinimą, o kad tie ilgi ūgliai ir išliktų. Nužiūrėjau jį pirkt vienam augalų centre, tai jau etiketėj užrašyta, kad jis 6-7 zonos augalas g.gif  Tada paklausiau pardavėjo (jis vyras metuose ir pats augina begalę augalų), tai sakė, jog reiks šaknis nuolat dengt ir turės super užuovėjoj augt, kad neiššaltų verysad.gif

Vat tokio popinimo tai jau visai nenoriu schmoll.gif  Gal kuri turit linksmesnės pelėvirkščio auginimo patirties - labai juo žaviuosi, ilgai ieškojau kol radau ir nugasdino mane doh.gif

net nezinojau, kad ta sieno kupeta irgi jautri salciams biggrin.gif .
Nemegstu ir as augalu popinimo (isimtis pirmi metai po pasodinimo). Ypac tu vazonu nesiojimo i vidu i lauka doh.gif .
Pas mus labai daug auginama oleandru vazonuose - nuostabus zydintys krumai, bet vien tam, kad lauke neziemoja, jis pas mane jau nepageidaujamas.
Anksciau labai megau raudonlapes kanas, bet ir toms atejo galas, vien del gumbu iskasinejimo rudeni blush2.gif .
Reikia tik nepatingeti pasirinkti atsparius augalus, ir musu sodai bus ne ka prastesni, nei pietieciu. Daug gali isgelbeti rozes savo ilgu zydejimu, hortenzijos, rododendrai kaip viszaliai lapuociai, o dar plius ir zydintys wub.gif .
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 11 14, 23:01)
Jei tik yra i ka ziureti, tai butinai ikelk  thumbup.gif  As tai jeronimo uzsimaniau po situ atostogu  biggrin.gif  Ir vyras jau nieko nebesako del vijoklio ant sienos  lotuliukas.gif

Dedu:
mūsų apkalbėtosios katalpos Lenkijoje:
user posted image
Botanikos parkas Ispanijoje:
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Knipofija:
user posted image


Papildyta:
Austrija:
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti