QUOTE(Cobre @ 2012 02 10, 09:28)
Radau, kitoje temoje kalbejote
Galvoju, gal Kaune, paciame mieste kiek silciau butu ir jos neapsaltu labai
Na gerai, tarkim apsala. Bet jas pavasari, kiek suvokiu, reiktu apgeneti. Tai ar realiai pasijaustu tas apsalimas?
Dar paskaiciau vidos pamastymus, kad paradineje puseje gali jos negraziai atrodyti, nes velai sulapoja. Tai velai, tai cia kada kazin? Nes man norisi, kad kuo ilgiau matytusi "veiksmas" ir uz tvoros, pas kunugeli sodas zydi, alyvos sprogsta palei gatve, paskui ziedais apsipila, medziai sprogsta salia, slaite. tai man tas velyvesnis suzaliavimas absoliuciai netrukdytu. tik va klausimas, kaip tas apsalimas jau joms suzaliavus atrodytu, turint omenyje, kad jas genetumem. Geneti kasmet reiktu? Tai sudetinga, ar tiesiog nusienauji ja ir tiek
?
as garsiai mastau, nes pati gal jau kokie trys metai kaip renkuosi galimus medeliu variantus paradinei pusei. Gal as ju ant galu galo ir nesodinsiu, bet tokiu minciu turiu, tai vat tuo paciu akirati pleciu ir smegenis lavinu
.
Cobre, as tau sakiau, stebek aplinkui kaip tavo pasirinkti augalai ivairiais sezonais atrodo - taps nors kiek aiskiau ka rinktis ir ko atsisakyti.
Esme ta, ar labai paradineje puseje tie medeliai augs. As galvoju apie medelius prie iejimo i nama, bet jei jie butu kur nors sode, tada vel kitaip butu.
Kazkaip kartojuosi, apie robiniju genejima jau buvau pakankamai issamiai rasiusi (tik nebezinau kur
). Robinijas, kaip ir pvz. karklus, gluosnius
Salix hakuro nishiki, jei nori islaikyti grazia ir jauna vainiko forma, reikia kasmet labai anksti (LT gal koki kovo men.) ir labai stipriai nugeneti. Butent tuo metu jie ir atrodo kaip kokie stimburiai, kol suzaliuoja. Visi jauni medeliai atrodo labai dailiai, bet veliau, negenint nuo skiepo sakos pradeda medeti (negenimos nebezaliuoja) ir medelis auga kaip jam patinka. Daznai nuauga i viena puse ir vainikas praranda savo forma.
http://www.google.de...a...680&bih=858
Toki vaizda turejau omenyje, kalbedama apie paradine puse. Zinoma, galima taip drastiskai ir negeneti, bet jei vietos medeliui ne itin daug, tada reikia palaikyti kuo kompaktiskesne jo forma.
http://www.gartendat.../2008011605.jpg
http://static.zoonar...b1fbb710edb.jpg
Genejimas:
http://www.google.de...t:429,r:14,s:37
Klevuku ir katalpu as asmeniskai mazam sode atsisakyciau vien del krentanciu lapu mases, kurie nugula ir gatve, ir veja, ir mazesnius augaliukus, ir dar pas kaimyna prikrenta. Na, kai vietos striuka, tai visur ju pilna
.
Skroblai man labai imponuoja del tankios lajos, atsparumo genejimui (galima isgauti bet kokias formas) ir ypatingai ilgo lapu islaikymo.
Visokiu Prunus (vysnios, slyvos, migdolai) vegetacija prasideda labai anksti. Tai kaip ir vienas is privalumu (ten, kur butent to reikia).