Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Trukt uz vadziu ir vel is pradziu... apie robinijas, apie akacijas ir taip per amziu amzius lotuliukas.gif .

Akacijos (lot.Acacia) yra pupiniu seimos, mimosoideae poseimio augalas. Akacijos naturaliomis salygomis LT neauga.

Robinijos arba vikmedziai (lot.Robinia) yra is visai kitos operos, kurias su akacijomis sieja ta pati pupiniu seima, bet poseimiai skiriasi.

Viena is robiniju rusiu, lietuviu kalboje Baltaziede robinija, is vok.k. isvertus butu Paprastoji robinija, turi lot.pav. Robinia pseudoacacia, todel liaudiskai daznai vadinama Robinija pseudoakacija.

Visterija (lot. Wisteria) irgi tos pacios seimos ir poseimio atstovas.

Yra dar vienas pupiniu seimos augalas - Žirnmedis (lot.Caragana) , kuris taip pat neretai klaidingai (o gal, kad graziau skambetu tongue.gif ) "akacija" pavadinamas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 29 lapkričio 2011 - 10:45
o nieko sau prirase per tas kelias dienas, kai neteko prie kompo prilysti.........smile.gif
fonda vel su plaktuku mane uzpuole smile.gif)) ryskiai Kaunas pries Vilniu raunasi smile.gif))))))) (juokauju, gink dieve neisizeiskite) 4u.gif
nu nepykite del lastuniu taip..smile.gif....nu Vilniuje nemaciau as ju pas kas trecia zmogu kaip Kaune, auganciu. Vasara bevaiksciodama su vezimeliu po privaciu namu zonas , po kiemus spoksodama, nu nera lastuniu. O suvedus dar ir su p. Navasaicio http://www.patogupir...n=9986-09-286-8 teorija, su savo lastunes vargais, nu uztai ir rasau smile.gif


Papildyta:
Kas vaziuodamas i Vilniu pravaziuoja pro Lazdynu mikrorajona - turetu pastebeti ziediniame apvaziavime is abieju kelio pusiu pasodinta robinjos. Metu jom jau turbut kaip Lazdynam nuo 1971. Medziai nu kaip cia pasakius. man savotiski, nebjaurus, bet ir nepergraziausi (p. fonda cia mano nuomone, nesimusk su plaktuku:) jau skauda smile.gif ) Kas nori zinoti kaip ju kieme atrodys neskiepyta robinija, prasivaziuokite, pamatysite medzio dydi, lajos forma, zinosit ko savo kieme laukti. Siaip tai tom savo seklom jos slyksciai siukslina, tik kad tai gatve, tai ne taip matosi. Ir atzalu leidzia, bet irgi kaip maciau, pravaro su trimeriais ir vel aplink atzalu nera.
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 30, 17:13)
Kas vaziuodamas i Vilniu pravaziuoja pro Lazdynu mikrorajona - turetu pastebeti ziediniame apvaziavime is abieju kelio pusiu pasodinta robinjos. Metu jom jau turbut kaip Lazdynam nuo 1971. Medziai nu kaip cia pasakius. man savotiski, nebjaurus, bet ir nepergraziausi (p. fonda cia mano nuomone, nesimusk su plaktuku:) jau skauda smile.gif ) Kas nori zinoti kaip ju kieme atrodys neskiepyta robinija, prasivaziuokite, pamatysite medzio dydi, lajos forma, zinosit ko savo kieme laukti. Siaip tai tom savo seklom jos slyksciai siukslina, tik kad tai gatve, tai ne taip matosi. Ir atzalu leidzia, bet irgi kaip maciau, pravaro su trimeriais ir vel aplink atzalu nera.

Pas drauge gal dar senesnes buvo, tai man grazu blush2.gif Bet kai priminei, del siuklinimosi, tai va cia tai teisybe, drauge keikesi labai.
Bet man labai grazi nuotrauka buvo kazkada imesta, kur kelios apkarpytos (as taip isivaizduoju bent jau blush2.gif ) robinijos . Na jau toks grozis wub.gif
Atsakyti
Sveicarijoje macia nuvarytas robiniju virsunes, matomai seselis trukde, tai pasidare kaip kolonos. pradejo is apacios zelt ir labai daug ugliuku is kamieno, saku. Tokia nepermatoma nelabai taisyklinga kolona apie 1 metro skersmens apacioje i virsu isplatejanti. Kazkada buvau imetusi tu robiniju foto, berods namo aplinkos temoje.
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 11 30, 16:20)
Bet man labai grazi nuotrauka buvo kazkada imesta, kur kelios apkarpytos (as taip isivaizduoju bent jau  blush2.gif ) robinijos . Na jau toks grozis  wub.gif

Gal ten buvo Robinia umbraculifera? Tikrai labai krentantis į akį medis. Ji tokia forma auga savaime, nekarpoma. O karpant paprastą robiniją, kažin ar nepasipiltų šaknų atžalos g.gif , nes kuo labiau žalojamas motininis augalas, tuo atkakliau jis stengiasi pasidauginti ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 30 lapkričio 2011 - 17:58
QUOTE(bitule @ 2011 11 30, 19:57)
Gal ten buvo Robinia umbraculifera? Tikrai labai krentantis į akį medis. Ji tokia forma auga savaime, nekarpoma. O karpant paprastą robiniją, kažin ar nepasipiltų šaknų atžalos  g.gif , nes kuo labiau žalojamas motininis augalas, tuo atkakliau jis stengiasi pasidauginti  ax.gif

Aciu, zinosiu 4u.gif As galvojau, kad jei laja apvali, tai tik del karpymo biggrin.gif
O kas su ja negerai? Grazi labai wub.gif

user posted image
Atsakyti
http://vertex.home.p...p;Itemid=300261

Man kazkuo primena Vilzes sodyba g.gif Neblogas visai projektas g.gif

http://vertex.home.p...owy-w-konikowie
Atsakyti
Kaip paprasta, grazu ir jauku bigsmile.gif wub.gif Aisku, ne be namuko pagalbos bendras vaisdas toks thumbup.gif

user posted imageuser posted image



Atsakyti
Sitas mane sudomina, visai idomu paziureti, kaip viskas prasideda nuo plano ir yra vykdoma. Ar man visa tai patinka dar nezinau g.gif Gal po keliu metu, kai uzaugs, suaugs, ir ...kiek pasens, viskas atrodys puikiai g.gif
http://www.ogrodowis...ny-ogrod?page=1
Atsakyti
Vistik kuo toliau ziuriu, tuo man graziau wub.gif Netgi labai patiko. Tik tas fontaniukas galetu buti kazkoks kitoks g.gif O siaip grazu wub.gif
Atsakyti
Cobre, tu tikrai turi talenta (!)... rasti graziu vaizdu biggrin.gif .
Man net sirdis dauzosi is dziaugsmo.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 12 03, 20:41)
Cobre, tu tikrai turi talenta (!)... rasti graziu vaizdu  biggrin.gif .
Man net sirdis dauzosi is dziaugsmo.

Grybavimo sezonas baigesi, reikia kazkaip uzpildyti atsiradusia tustuma biggrin.gif Man patinka lenku blogai ir forumai interjeru tema, tai nersiu ir per aplinka, kaip matau, ten visai neblogu dalykeliu galima rasti.
Paskutinio sodo ziurejau tik nuotraukas, nespejau dar paskaityti, bet kiek nuotrupas pokalbiu permeciau, tai lyg ir ta pati dizainere, kurios burbuliniu buksmedziu kiemeli buvau imetusi smile.gif
Atsakyti