Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 27, 16:47)
Tiesa - man siaubingai nepatinka zydinciu visteriju kvapas. Sleiksciai saldus su nezinau kokia priemaisa. Jei panoseje taip smirdetu neapsikesciau turbut.

man visteriju kvapas dieviskas, kaip ir jos pacios wub.gif .
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 27, 17:47)

Tokios pat nuomones ir niekam nesiulau lastuniu, gebeniu.

viena lastune auga labai sparciai pas mama prie daugiabucio. kiek zinau net kaimyne is pirmo auksto pas save pasisodino po langais nuo tos pacios. o gebeniu tai pas mociute pilna grabe prie kelio, pora prie to mano stulpo pasodinom biggrin.gif taip kad ko gero nuo vietos ar nuo zemes labai priklauso...
Atsakyti
vida777........pasiziureti irgi man liabai grazu, bet po visteriju tuneliu turbut praeiciau sulaikiusi kvepavima smile.gif matai kaip skiriasi smile.gif

vilze.........apie lastune prie "Vilniaus zalumos" rasiau smile.gif buna isimciu, tikekime, kad musu kieme auganti bus ta isimtis smile.gif, be to klimatui silant tai gali tapti ir ne isimtimi smile.gif
gebenes ziemoja po sniegu ir dziaugiasi, pazeme kilimai patiesti, pakelk ant stulpo kur nera sniego salta ziema ir ....... bandau prisiminti pries kelis cia metus buvo labai salta ziema su mazai sniego, po to pavasari skaiciau straipsni, kur miskininkai dalinosi savo pastebejimais apie miskuose perziemojusias gebenes. kiek per kelis metus buvo uzaugusios ir nenusalusios praejusiomis ziemomis, tiek ta ziema nusale iki pat sniego, kur jo buvo. Nu nebuna pasaku, 5 ziemas istvers, sesta nusals ir po viso grozio smile.gif Cia sneku apie rytine Lietuva, pajuryje siltesnis klimatas.
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 28, 10:54)
vilze.........apie lastune prie "Vilniaus zalumos" rasiau smile.gif buna isimciu, tikekime, kad musu kieme auganti bus ta isimtis smile.gif, be to klimatui silant tai gali tapti ir ne isimtimi smile.gif
gebenes ziemoja po sniegu ir dziaugiasi, pazeme kilimai patiesti, pakelk ant stulpo kur nera sniego salta ziema ir .......  bandau prisiminti pries kelis cia metus buvo labai salta ziema su mazai sniego, po to pavasari skaiciau straipsni, kur miskininkai dalinosi savo pastebejimais apie miskuose perziemojusias gebenes. kiek per kelis metus buvo uzaugusios ir nenusalusios praejusiomis ziemomis, tiek ta ziema nusale iki pat sniego, kur jo buvo. Nu nebuna pasaku, 5 ziemas istvers, sesta nusals ir po viso grozio smile.gif Cia sneku apie rytine Lietuva, pajuryje siltesnis klimatas.

tokia atsargine informacija zinoma naudinga, bet jei augalas nera gyvybiskai svarbus arba neatlieka kazkokios ypatingai reikalingos funkcijos (apsaugines, tvoros, priedangos nuo pasaliniu), pabandyti visada galima. Gebene nusals ir vel atzels, buvo didele, dabar bus maza - bus naujas vaizdas, juolab, kad viszaliu vijokliu pasirinkimas nera labai didelis. Lastune, jei daznai apsals, bus pakeista kitu vijokliu - irgi nedidele beda, nes vijokliai palyginti greitai auga, o ir daznai nereikia, kad pasiektu 10-15 metru auksti, uztenka kokiu 3-5 .
Buna, kad ir atspariausi augalai, net medziai zusta (suserga, nusala, uzmirksta), taip, kad jeigu yra nemaza tikimybe, o ir nelabai didele investicija, nera ko baugintis.
Kita vertus, jei siuloma klientui, zinoma geriau jau is anksto apsidrausti nuo nemaloniu netiketumu, bet mes juk darome sau, todel galime leistis i eksperimentus biggrin.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 28 lapkričio 2011 - 11:33
vida777 ....taigis taip smile.gif

as pati priversta auginti lastune, nes mama atitempe daiga ir liepe ikisti. Nu ir vat turiu. Nors praeita ziema buvo palikta lauke, su vazoniku ikasta ir dar zemem uzpilta, bet nusalo, kai supykusi atejau iskasti, pastebejau 2 silpnus stiebelius prasikalusius, vel gavau palikti, per vasara neziureta isvargo koki 30 cm. ziuresime kaip si ziema praeis, nes sikart inesiau i siltnami ir prikasiau su visu vazoniku zemem. Kaip sakai, savam kieme viskas bandymu keliu smile.gif
Atsakyti
Vaje - skaita cia jusu diskusijas apie lastuniu lepuma ir neatsistebiu - pas mane jos kaip piktzoles zelia - isnaikinti neimanoma buvo, tai teko su tuo susitaikyti ir leisti kabarotis aukstyn. Per metus kaip niekur 2.5- 3 metrus i virsu paauga - karpyti jau nebepasiekiu... beliko priprasti ir apsimesti, kad man grazu ( is tiesu visai nieko per tiek metu pasidare biggrin.gif ).
O jei ir nusals kokiais metais, tai jau rudeniop vel didziausia bus. Tik ziedu ta vasara jau nebesulauksi.
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 28, 13:40)
vida777 ....taigis taip smile.gif

as pati priversta auginti lastune, nes mama atitempe daiga ir liepe ikisti. Nu ir vat turiu. Nors praeita ziema buvo palikta lauke, su vazoniku ikasta ir dar zemem uzpilta, bet nusalo, kai supykusi atejau iskasti, pastebejau 2 silpnus stiebelius prasikalusius, vel gavau palikti, per vasara neziureta isvargo koki 30 cm.  ziuresime kaip si ziema praeis, nes sikart inesiau i siltnami ir prikasiau su visu vazoniku zemem. Kaip sakai, savam kieme viskas bandymu keliu smile.gif

Baikit čia svaigti apie lastūnių ar gebenių lepumą ar iššąlimą blush2.gif šitiek metų pas mane auga keliose vietose... ir prie namo, ir ant gryno skersvėjo... be to ant kalno, kur škvalai visada siaučia... o ir žemė ištisai šaltiniuota... smetoninis niekada neužšąlantis šaltinis... įtrauktas kaip gamtinė vertybė 4u.gif
Nieko neslepiu... ir šioje temoje ne kartą rodžiau http://www.supermama...?...0233&st=120
Bet ir vėl tie patys negatyvai ax.gif ... ir tik po šio posto kiek praaiškėjo, kad labai menka ta jūsų auginimo patirtis ax.gif ir dar su pykčiu, nenorint, per prievartą... augalėlis tai jaučia... gyvas organizmas... jam gi reikia meilės... kaip ir viska, kas gyva...Teorija, profesionalizmas... galbūt schmoll.gif ...bet aš tikrai neužsisakinėčiau niekada tokio asmens paslaugų... doh.gif
Dar prisegu savo lastūnės, peraugusios kelių aukštų namą, nuotraukytę...matyt esu ištrynusi ankstesniąją...
Auga dešimtmečiais ir labai gausiai dera pas mane ne tik šie "lepūs" augalai... bet ir graikiniai riešutmedžiai, dailiosios aktinidijos, sedulos, putinai, šilkmedžiai, pupmedžiai... įvairiausios gėlės... medžiai... O juk mano sodą nuo Cobrės skiria gal tik kokie 3 (TRYS biggrin.gif yahoo.gif) kilometrai biggrin.gif Tai apie ką mes čia kalbam schmoll.gif blush2.gif Gal iš Germanijos ar Baltkrivijos pašonės geriau matyt schmoll.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 28 lapkričio 2011 - 23:08
QUOTE(Fonda @ 2011 11 28, 23:00)
Dar prisegu savo lastūnės nuotraukytę...matyt esu ištrynusi ankstesniąją...

ot Cobrei bus dziaugsmo lotuliukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 11 29, 00:04)
ot Cobrei bus dziaugsmo  lotuliukas.gif .

O štai jūsų akacijos arba kaip vadinate klaidinančiai - robinijos... net priseginėti nereikia ... pilni mūsų šlaitai tų milžiniškų medžių... ir baltažiedžių, ir mėlynžiedžių... Jau su tuo brukimu tokiu daugkartiniu... tiesiog palyginu savo ir jūsų postų skaičių... doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 11 29, 01:04)
ot Cobrei bus dziaugsmo  lotuliukas.gif .

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif na, taip, myliu as ko gero VISUS vijoklius, tai kai pamatau, pas ka nors, tai net akys sublizga man thumbup.gif

As tai tyluteliai skaiciau apie lastuniu lepuma ir nieko nerasiau, nes neauginu, tai ka jau as cia cypausiu rolleyes.gif . Bet nei minutes negalvojau, kad jos lepios yra g.gif Pamasciau tik, kad gal kazkokia kita priezastis, jog ji pas zmogu neauga g.gif Nes tikrai nera retas augalas. Bent jau su vyru vazinedami su dviraciais ne prie vieno namo mate esame Aleksote Kaune. O apie ta, kur jau daug metu netoli musu auga, tai tikrai esu rasiusi. Atsikrausteme i Aleksota, kai mano maze pirma klase buvo pabaigusi ir ta lastune jau tada gigente buvo. Pavasari mano mergina mokykla baigia, o toji gigante toliau semingai auga ir zydi wub.gif O ir temoje kiek atgaminu, tai trys mamukai tikrai ja turi ir neburba del lepumo g.gif
Na, bet cia juk Kaunas, pas mus silta biggrin.gif Gal tikrai rytineje dalyje jos kitaip ziemoja rolleyes.gif Va niekada neatkreipiau demesio Utenoje ar ju daug auga g.gif

Fonda, kas taip supykde si vakara taip?
O as visada galvojau, kad kinine visterija yra:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Visterija

O kas liecia robinijas ir akacijas, tai vistik robinojos akacijomis vadinamos, o ne atvirksciai. As kadangi vis gyvenima isivaizdavau, kad akacija ir yra tai ka mes Lietuvoje matome augant, tai buvau nustebusi, kad yra tai visai ne akacija. Mat pasirodo akacijos Lietuvoje neauga g.gif
Fonda, vida nepiktai, ji is manes juokiasi, kad as alpeju nuo vijokliu mirksiukas.gif biggrin.gif

O jei rimtai, tai gal ir piktzoles tos robinijos (ne visterijos), bet jau grozis tai man pasakiskas wub.gif Gaila, kad ji tokia negeriete verysad.gif As tai dar ka, galeciau ir pazaisti su tais ugliais. Pas draugus buvo, tai nusipjaudavo veje bepjaunant tie ugliai. Bet va kaimynu nesinori taip nubausti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 28 lapkričio 2011 - 23:32
[quote=Cobre,2011 11 29, 00:30]Fonda, kas taip supykde si vakara taip? [/quote]

Kodėl šį vakarą? Mudvi su panele A.diplomante jau "mušamės" nuo seno...dėl kačių, aktinidijų, graikų ir t.t. Tiesiog mane traukte traukia jos maxi-maxi-lizmai... biggrin.gif Čia ne pykčiai...švelnios diskusijos... Jei ką... atsiprašau blush2.gif

[/quote] O as visada galvojau, kad kinine visterija yra:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Visterija [/quote]
Na ir ką? Dabar jau taip nebegalvoji? O tada kaip???

[/quote]O kas liecia robinijas ir akacijas, tai vistik robinijos akacijomis vadinamos, o ne atvirksciai. As kadangi visą gyvenima isivaizdavau, kad akacija ir yra tai ka mes Lietuvoje matome augant, tai buvau nustebusi, kad yra tai visai ne akacija. Mat pasirodo akacijos Lietuvoje neauga  g.gif [/quote]

mmm schmoll.gif schmoll.gif Aišku, kad tik akacijos, o rojaus sodai pinkliavoja. Iš lit. Tikrasis pavadinimas - Akacija arba vikmedis, o lot. Robinia L.
Baltažiedės akacijos auginamos ir Lietuvoje, mūsų klimatas šiems augalams tinka, nebaisūs nė žiemos šalčiai. Po ąžuolo pagal energijos stiprumą stovi akacija. Šis moterišku vardu pavadintas medis nepasižymi nei galingumu, nei liemens išlakumu, nei lapijos grožiu, tik... nuostabiai kvepiančiais žiedais. Ten, kur auga akacijos, birželį ilgai tvyro malonus aromatas, viliojantis žmogų ilgiau prie jų pabūti. Ir ne veltui. Žydi akacija ar ne, jos skleidžiama bioenergija labai stipri ir veiksminga. Liesdamas jos kamieną, žmogus įgauna žvalumo, pajunta palengvėjimą, pasitaiso jo nuotaika. Svarbu žinoti, kad akacijos bioenergija tinka kiekvienam, nepriklausomai nuo kokių nors žmogaus negalavimų. Mokslininkų nuomone, akacijos energija labai stiprina moterų sveikatą.


[/quote]Fonda, vida nepiktai, ji is manes juokiasi, kad as alpeju nuo vijokliu  mirksiukas.gif  biggrin.gif[/quote]

Ir apskritai...gerai, kai JUOKIAMASI... 4u.gif biggrin.gif

[/quote]O jei rimtai, tai gal ir piktzoles tos robinijos (ne visterijos), bet jau grozis tai man pasakiskas  wub.gif  Gaila, kad ji tokia negeriete  verysad.gif  As tai dar ka, galeciau ir pazaisti su tais ugliais. Pas draugus buvo, tai nusipjaudavo veje bepjaunant tie ugliai. Bet va kaimynu nesinori taip nubausti  biggrin.gif
[/quote]
sunglasses2.gif console.gif
Man tiesiog pavyko, kad su kaimynais mus jungia ...aktinidijos... ir skanu, ir labai sveika... visiems...santykiai mieli ir tikrai kaimyniški... thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 29 lapkričio 2011 - 01:44
Na, vis dar galvoju biggrin.gif Matyt ne taip viska supratau is posto biggrin.gif

Kas liecia akacijas-robinijas, tai mat as taip protingai paskaiciau ir tikiu. g.gif Gal tada ir nesigilinsiu, lai protingesni diskutuoja, o as paklausysiu ir busiu gudresne biggrin.gif

Mus su vienais kaimynais jungia musu tujos biggrin.gif Kaimynai kol kas patenkinti. Su kitais irgi suderinau jau.

Kada nors noreciau va graikini riesutmedi su kaimynais suderinti. Butu nuostabu wub.gif
Atsakyti