Tikiuosi niekas nesupyks už užterštą eterį, tuo labiau, kad viskas buvo pakartota ne kartą, bet teko skaityti ne vieną temą norint tai surasti
MAŠINŲ TIPAI
Kaip ir mezgimo virbalai, skirtingos mašinos skirtos megzti su storesniais ar plonesniais siūlais. Priklausomai nuo tarpelių tarp adatų, mašinos skirstomos į 4 klases. Kuo didesnis tarpelis, tuo storesniais siūlais galima megzti.
3 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 9 mm, tinka megzti tik storesniais siūlais
4 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 6.5mm, tinka megzti vidutinio storio ir storesnius siūlais.
5 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 4.5 mm, tinka megzti plonais ir vidutinio storio siūlais.
7 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 3.6 mm, tinka megzti tik plonais siūlais.
Dauguma mašinų turi vieną adatinę, tai reiškia, kad jos mezga tik gerosiomis akimis. Tačiau norint megzti ir gerosiomis, ir blogosiomis akimis, galima papildomai įsigyti antrą adatinę. Paprastai mezgėjos išmoksta megzti su standartine vienos adatinės komplektacija ir tada nusprendžia ar joms reikalinga antra.
Dalis mašinų yra perfokortelinės. Tai reiškia, kad tokia mašina galima megzti įvairius raštus tiek reljefinius raštus, tiek spalvotus raštus. Tam reikalingos perfokortos, kuriose išbadytas reikiamas raštas. Įsigijus tuščių perfokortų ir perforatorių, galima pačiai kurti raštus.
Ir galiausiai, buitinės mezgimo mašinos yra rankinės ir kompiuterinės. Rankinės mašinos populiaresnės dėl patrauklesnės kainos ir paprastesnės konstrukcijos. O be to kai kurie modeliai turi perfokortelinę sistemą raštams megzti, tad dalinai yra automatizuoti.
Kompiuterinei mašinai reikia didesnių ivesticijų, ji įsigyjama kartu su programine įranga, tad reikalingas ir kompiuteris. Žinoma, mezgimas tokia mašina turi daugybę privalumų rankinės mašinos atžvilgiu. Programinės įrangos dėka galima kurti savo mezgimo modelius, apskaičiuot mezginio plotį, akių skaičių ir t.t.
http://blog.kasiulai...imo-masina.htmlKadangi mes ne visos perkame naujas mašinas, ačiū jautienai už straipsnelio apie dėvėtas mezgimo mašinas vertimą ir santrauką.
http://www.ebay.co.u...02190242/g.htmlQUOTE(jautiena @ 2010 04 13, 13:33)
ka tik perskaiciau maza straipsniuka, parasyta zmogaus aptarnaujancio mezgimo masinas daugiau negu 25 metus, ir jis labai pesimistiskai atsiliepia apie elektronines mezgimo masinas, nes elektronika sensta metam begant ir yra sunku arba isvis neimanoma gauti atsarginiu elektroniniu komponentu, ypac tom masinom, kurias nustojo gaminti velyvais 90-aisiais ar apie 2000 metus ir tie komponentai net jeigu 'nauji' ir nenaudoti yra jau susene, na taip pat kaip asmeniniu kompiuteriu detales irgi pasensta ir nustoja veikusios. jis teigia, kad gerai priziureta mechinine (punch card) mezgimo masina tarnaus ilgiau negu jos savininkas gyvas bus
bet apie elektronines jis to garantuoti negali.
dar keletas jo patarimu i ka atsizvelgti perkant naudota mezgimo masina:
1) isklausineti pardavejo ar masina turi visas detales, kurios yra isvardintos manuale (vartotojo instrukcijoje - sorry verciu is anglu);
2) ar masina parduodama su vartotojo instrukcija (butina!);
3) iskamantineti ar yra kas nors sugede/sulauzyta/nebeveikia;
4) kokio senumo yra mezgimo masina, ar jos savininkas ja isigijo nauja ir kiek laiko/kaip daug ja naudojo;
5) kada paskutini karta ja buvo megzta;
6) jeigu masina buvo nenaudota kuri laika, tai kur ir kaip ji buvo laikoma/saugoma;
7) jeigu pardavejas teigia, kad masinai buvo atliktas servisas, tai ar tas servisas buvo atliktas profesionaliai;
*) dulkiu nuvalymas ir 'sponge bar' (hm kaip jus ta kempine vadinat) pakeitimas nera servisas!
Pati visą tai išsisaugojau ir eidama pirkti skaitysiu kaip instrukciją
Jokių skaičiavimų neatlikau, bet perskaičius turbūt 6 temas susidarė įspūdis, kad dauguma mezga arba su Brother arba su Nevom, Nevos pigios ir be jokių priedų palengvinančių mezgimą,norint gaut dalių tektų pirkti kitą Nevą. Brother yra visokių pagal kiekvienos norą ir kišenę, dalių būtų galima gauti nors jos jau negaminamos.